Vrådal Kraft AS
Org.nr 985780595
Om Vrådal Kraft AS
Vrådal Kraft AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kviteseid, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vannkraft. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Roar Flatland er styrets leder. I 2025 hadde Vrådal Kraft AS en omsetning på 4,49 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,05 mill kr. Egenkapitalen var 12,36 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roar Flatland med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 031 i Norge innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Bygging og drift av kraftverk innan Kvitseeid kommune.
Formål
Produksjon og sal av elektrisk kraft. I tillegg kan selskapet drive med tilgrensande forretningsområder.
API og MCPGET /company/985780595
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985780595" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985780595",
"name": "VRÅDAL KRAFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "35.121",
"nace_desc": "Produksjon av elektrisitet fra vannkraft",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KVITESEID", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985780595" })Spør AI-assistenten
Hvor i Kviteseid holder Vrådal Kraft AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vrådal Kraft AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vrådal Kraft AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,49 mill kr | 2,82 mill kr | 2,05 mill kr | 18,26 mill kr | 12,36 mill kr | 5,90 mill kr |
| 2024 | 4,20 mill kr | 1,58 mill kr | 1,04 mill kr | 17,85 mill kr | 11,31 mill kr | 6,54 mill kr |
| 2023 | 6,57 mill kr | 4,47 mill kr | 3,15 mill kr | 17,91 mill kr | 11,27 mill kr | 6,64 mill kr |
| 2022 | 8,65 mill kr | 7,01 mill kr | 5,10 mill kr | 19,58 mill kr | 7,38 mill kr | 12,20 mill kr |
| 2021 | 4,19 mill kr | 2,56 mill kr | 1,74 mill kr | 15,50 mill kr | 5,13 mill kr | 10,37 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 27 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/985780595/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985780595/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985780595",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4487922,
"operating_profit": 2821684,
"net_profit": 2047109,
"equity": 12356987,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4198333,
"operating_profit": 1584730,
"net_profit": 1039307,
"equity": 11309879,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985780595" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vrådal Kraft AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vrådal Kraft AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vrådal Kraft AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 14.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 16.06.2003API og MCPGET /company/985780595/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985780595/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985780595",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985780595" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vrådal Kraft AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vrådal Kraft AS?
Hvem er regnskapsfører for Vrådal Kraft AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
- Berit Hagen Wraa20 %
- Gunnar Wraahadde 20 %
- Vrådal Kraft AShadde 5 %
- Per Wraa5 % → 10 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roar Flatland | Person | Ordinære aksjer | 70.0 % | 70 |
| Berit Hagen Wraa | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 20 |
| Per Wraa | Person | Ordinære aksjer | 10.0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985780595/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985780595/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985780595",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985780595" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vrådal Kraft AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vrådal Kraft AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Vrådal Kraft AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vrådal Kraft AS | BEDR | Produksjon av elektrisitet fra vannkraft | Kviteseid | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 28.11.2024 | Revisor ↗ |
| 23.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Revisor ↗ |
| 22.6.2023 | Daglig leder ↗ |
| 14.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985780595/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985780595/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985780595",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985780595" })Spør AI-assistenten
Når ble Vrådal Kraft AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vrådal Kraft AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vrådal Kraft AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,5 % av driftsinntektene — 5,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 62,9 % | 23,9 % |
| Resultatmargin | 45,6 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandel | 67,7 % | 39,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,98 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,6 % | 1,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,9 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,5 % | 6,1 % |
| Annen driftskostnad | 27,3 % | 31,4 % |
| Avskrivninger | 9,4 % | 12,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985780595/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985780595/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985780595",
"nace_code": "35.121",
"industry_count": 934,
"revenue": { "value": 4487922, "percentile": 0.6962 },
"operating_margin": { "value": 0.6287, "percentile": 0.879 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985780595" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vrådal Kraft AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vrådal Kraft AS på i bransjen?
Hvor ligger Vrådal Kraft AS blant de 934 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
VRÅDAL KRAFT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vrådal Kraft AS | Kviteseid | 5.0 % | 2022 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Vrådal Kraft AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vrådal Kraft AS?
Det er registrert 1 031 selskaper i Norge innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft.
Er Vrådal Kraft AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2003, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Vrådal Kraft AS et aktivt selskap?
Vrådal Kraft AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Vrådal Kraft AS med?
Vrådal Kraft AS driver innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft, med NACE-kode 35.121 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Bygging og drift av kraftverk innan Kvitseeid kommune.
Hvem er største aksjonær i Vrådal Kraft AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Roar Flatland største eier i Vrådal Kraft AS med 70 % av aksjene. Nest størst er Berit Hagen Wraa med 20 %.
Hvordan går det økonomisk med Vrådal Kraft AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,49 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 12,36 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Vrådal Kraft AS?
Egenkapitalen i Vrådal Kraft AS var 12,36 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 67,7 % av totalkapitalen.
Er Vrådal Kraft AS registrert i MVA-registeret?
Vrådal Kraft AS er registrert i MVA-registeret (siden 2004) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.