Sapatos AS
- Omsetning
- 31,4 mill
- +6 %
- Resultat
- −722 691
- −426,4 %
- Ansatte
- 31
- −18 siden mars
Om Sapatos AS
Sapatos AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med skotøy og lærvarer. Virksomheten ble stiftet i 2003 og har vært i drift i 23 år. Per Arne Drangsland er daglig leder, og Tom Islann er styreleder. I 2025 hadde Sapatos AS en omsetning på 31,42 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 722 691 kr. Egenkapitalen var −28,46 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Avenue Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen detaljhandel med skotøy og lærvarer i Bærum, og ett av 470 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet
Handel med forbruksvarer, samt konsulentvirksomhet innen finans- og eiendom.
Formål
Handel, samt konsulentvirksomhet innen finans- og eiendom, samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/985607842
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"name": "SAPATOS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.720",
"nace_desc": "Detaljhandel med skotøy og lærvarer",
"employees": 31,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sapatos AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sapatos AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sapatos AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6 % fra 2024 · +38,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31,42 mill kr | −313 871 kr | −722 691 kr | 6,88 mill kr | −28,46 mill kr | 35,34 mill kr |
| 2024 | 29,63 mill kr | 648 892 kr | 221 389 kr | 7,36 mill kr | −27,74 mill kr | 35,10 mill kr |
| 2023 | 21,93 mill kr | −1,29 mill kr | −1,51 mill kr | 7,67 mill kr | −27,42 mill kr | 35,09 mill kr |
| 2022 | 22,62 mill kr | −844 411 kr | −1,02 mill kr | 809 591 kr | −25,91 mill kr | 31,72 mill kr |
| 2021 | 22,74 mill kr | −1,31 mill kr | −1,36 mill kr | 7,47 mill kr | −24,89 mill kr | 32,35 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 17 mill kr
API og MCPGET /company/985607842/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 31417514,
"operating_profit": -313871,
"net_profit": -722691,
"equity": -28462885,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29628686,
"operating_profit": 648892,
"net_profit": 221389,
"equity": -27740194,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sapatos AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sapatos AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sapatos AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 04.09.2012Styre
5Sist endret 09.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 20.05.2025Revisor
1Sist endret 08.01.2026API og MCPGET /company/985607842/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sapatos AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sapatos AS?
Hvem er regnskapsfører for Sapatos AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Keep Expanding AShadde 3 %
- Avenue Invest AS97 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Avenue Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 105 535 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985607842/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AVENUE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sapatos AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sapatos AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sapatos AS eier Avenue Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Avenue Invest AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/985607842/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"chain": [
{ "org_no": "935438896", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "985607842", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sapatos AS?
Hvem eier Sapatos AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sapatos AS Avd Bærum | BEDR | Detaljhandel med skotøy og lærvarer | Bærum | 15 |
| Sapatos AS Avd Oslo | BEDR | Detaljhandel med skotøy og lærvarer | Oslo | 15 |
| Sapatos AS Avd Sandvika | BEDR | Detaljhandel med skotøy og lærvarer | Bærum | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2026 | Styre ↗ |
| 14.6.2026 | Styre ↗ |
| 8.1.2026 | Styre ↗ |
| 8.1.2026 | Revisor ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.11.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985607842/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sapatos AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sapatos AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sapatos AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→31
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:52→38
- Stilling utlystHar du lyst til å sette spor av glede sammen med oss?
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:51→52
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 37,5 % av driftsinntektene — 16,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | -2,3 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | -413,7 % | 41,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,93 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,0 % | +1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,01 mill kr | 1,03 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,3 % | 49,1 % |
| Lønnskostnad | 18,7 % | 24,6 % |
| Annen driftskostnad | 37,5 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985607842/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"nace_code": "47.720",
"industry_count": 343,
"revenue": { "value": 31417514, "percentile": 0.8938 },
"operating_margin": { "value": -0.01, "percentile": 0.2978 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sapatos AS på i bransjen?
Hvor ligger Sapatos AS blant de 343 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sapatos AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Sapatos AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 30.12.2004 | Økt innovasjonsevne og innovasjonstakt for unge entreprenør. | 2004–2006 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/985607842/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985607842/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985607842",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Økt innovasjonsevne og innovasjonstakt for unge entreprenør.",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2004-12-30",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "985607842" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Sapatos AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Sapatos AS fått?
Immaterielle rettigheter
Sapatos AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Sapatos of Norway ↗ | 202007253 | 310361 | Registrert | 4.6.2030 |
| Sapatos ↗ | 201315758 | − | Trukket | − |
| SAPATOS ↗ | 200603182 | 235937 | Registrert | 30.10.2026 |
| sapatos ↗ | 200604572 | 235683 | Registrert | 17.10.2026 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sapatos AS
Hvor stor er bransjen Sapatos AS tilhører?
Sapatos AS er ett av 9 selskaper innen detaljhandel med skotøy og lærvarer i Bærum, og ett av 470 på landsbasis.
Hvor lenge har Sapatos AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sapatos AS ble etablert i 2003 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sapatos AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sapatos AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sapatos AS?
Per Arne Drangsland er registrert som daglig leder i Sapatos AS.
Hvilke eiere står bak Sapatos AS?
Største aksjonær i Sapatos AS er Avenue Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Sapatos AS?
Selskapet er datterselskap av Avenue Invest AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Sapatos AS for i 2025?
Sapatos AS hadde i 2025 en omsetning på 31,42 mill kr og et underskudd på 722 691 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Sapatos AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sapatos AS er 4,07 mill kr (105 535 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Eier Sapatos AS patenter eller varemerker?
Sapatos AS har 4 varemerker registrert hos Patentstyret.
Er Sapatos AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2004. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.