- Omsetning
- 4,6 mill
- +11,2 %
- Resultat
- 26 033
- −80,4 %
Om Valdres El-Kontroll AS
Valdres El-Kontroll AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Jan Hansson er daglig leder, og Roar Duvrud er styreleder. I 2025 hadde Valdres El-Kontroll AS en omsetning på 4,58 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 26 033 kr. Egenkapitalen var 1,31 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er El-Fag AS med 28,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen elektrisk installasjonsarbeid i Nord-Aurdal, og ett av 5 514 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Internkontroller og tilstandsvurderinger av elektroinstallasjoner og beslektede fag, herunder alarmanlegg. El-sikringsarbeider. Kursvirksomhet av fagpersonell innen elektofagene.
Formål
Internkontroller og tilstandsvurderinger av elektroinstallasjoner og beslektede fag, herunder alarmanlegg. El-sikringsarbeider. Kursvirksomhet av fagpersonell innen elektrofagene.
API og MCPGET /company/985501203
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985501203" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985501203",
"name": "VALDRES EL-KONTROLL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.210",
"nace_desc": "Elektrisk installasjonsarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985501203" })Spør AI-assistenten
Er Valdres El-Kontroll AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valdres El-Kontroll AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valdres El-Kontroll AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,2 % fra 2024 · +27,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,58 mill kr | 64 679 kr | 26 033 kr | 2,46 mill kr | 1,31 mill kr | 1,15 mill kr |
| 2024 | 4,11 mill kr | 137 470 kr | 132 599 kr | 2,24 mill kr | 1,28 mill kr | 962 954 kr |
| 2023 | 3,96 mill kr | 121 872 kr | 100 631 kr | 1,96 mill kr | 1,15 mill kr | 814 255 kr |
| 2022 | 3,71 mill kr | 84 550 kr | 72 118 kr | 1,76 mill kr | 1,05 mill kr | 708 673 kr |
| 2021 | 3,60 mill kr | 14 614 kr | 10 434 kr | 1,63 mill kr | 974 223 kr | 657 146 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 74 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/985501203/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985501203/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985501203",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4575403, "operating_profit": 64679, "net_profit": 26033, "equity": 1305605, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4112976,
"operating_profit": 137470,
"net_profit": 132599,
"equity": 1279571,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985501203" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Valdres El-Kontroll AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valdres El-Kontroll AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Valdres El-Kontroll AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 25.07.2009Styre
4Sist endret 19.09.2011Regnskapsfører
1Sist endret 15.03.2022API og MCPGET /company/985501203/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985501203/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985501203",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985501203" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Valdres El-Kontroll AS?
List alle roller i Valdres El-Kontroll AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valdres El-Kontroll AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| El-Fag AS | Selskap | Ordinære aksjer | 28,1 % | 32 |
| Valdres Installasjon AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,8 % | 26 |
| Trio Elektro AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,8 % | 10 |
| Vestre Slidre El-Installasjon AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,3 % | 6 |
| Facta El. AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 5 |
| Sør Aurdal Energi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 5 |
| Eltrik AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 4 |
| Magne Stensrud | Person | Ordinære aksjer | 3,5 % | 4 |
| Valdres Elektro & Varmepumpe AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 4 |
| Bjørn Ove Bjørneseth | Person | Ordinære aksjer | 2,6 % | 3 |
17 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985501203/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985501203/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985501203",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EL-FAG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 28.07, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "VALDRES INSTALLASJON AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 22.81,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 17
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985501203" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valdres El-Kontroll AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Valdres El-Kontroll AS eier El-Fag AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Valdres El-Kontroll AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 2,8 %Sør-Aurdal Kommune
- 1,8 %Marit Hougsrud
- 1,4 %Arvid Berg
- 1,4 %Foreningen Hedalsfjella
- 1,1 %Gunnar Kana
- 1,1 %Else Wangen Al Bamarni
- 1,1 %Elling Fekjær
- 0,9 %Truls Aaby Rummelhoff
- 0,9 %Camilla Rummelhoff
- 0,9 %Jorunn Elisabeth Owesen
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 77 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdres El-Kontroll AS | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Nord-Aurdal | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985501203/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985501203/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985501203",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985501203" })Spør AI-assistenten
Når leverte Valdres El-Kontroll AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Valdres El-Kontroll AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Valdres El-Kontroll AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 59,9 % av driftsinntektene — 17,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 53,1 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,12 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,0 % | 16,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,2 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,0 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 59,9 % | 42,9 % |
| Annen driftskostnad | 20,6 % | 14,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985501203/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985501203/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985501203",
"nace_code": "43.210",
"industry_count": 3415,
"revenue": { "value": 4575403, "percentile": 0.5467 },
"operating_margin": { "value": 0.0141, "percentile": 0.3389 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985501203" })Spør AI-assistenten
Er Valdres El-Kontroll AS blant de største selskapene innen elektrisk installasjonsarbeid?
Hvor solid er Valdres El-Kontroll AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valdres El-Kontroll AS på i bransjen?
Investeringer
VALDRES EL-KONTROLL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Valdres Næringshage AS | Nord-Aurdal | 0,7 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Valdres El-Kontroll AS
Hvor stor er bransjen Valdres El-Kontroll AS tilhører?
Valdres El-Kontroll AS er ett av 12 selskaper innen elektrisk installasjonsarbeid i Nord-Aurdal, og ett av 5 514 på landsbasis.
Hvor lenge har Valdres El-Kontroll AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valdres El-Kontroll AS ble etablert i 2002 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Er Valdres El-Kontroll AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valdres El-Kontroll AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Valdres El-Kontroll AS?
Jan Hansson er registrert som daglig leder i Valdres El-Kontroll AS.
Hvem er styreleder i Valdres El-Kontroll AS?
Styrets leder i Valdres El-Kontroll AS er Roar Duvrud. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Valdres El-Kontroll AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er El-Fag AS største eier i Valdres El-Kontroll AS med 28,1 % av aksjene. Nest størst er Valdres Installasjon AS med 22,8 %.
Hva omsatte Valdres El-Kontroll AS for i 2025?
I 2025 omsatte Valdres El-Kontroll AS for 4,58 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 26 033 kr.
Hvor lønnsom er driften i Valdres El-Kontroll AS?
Driftsresultatet for 2025 var 64 679 kr (driftsmargin 1,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hva er nettsiden til Valdres El-Kontroll AS?
Registrert nettside for Valdres El-Kontroll AS er www.valdreselkontroll.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.