Valdres Installasjon AS
- Omsetning
- 86,2 mill
- −0,5 %
- Resultat
- 9,9 mill
- −19,2 %
- Ansatte
- 49
- −1 siden mars
Om Valdres Installasjon AS
Valdres Installasjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1984 og har vært i drift i 42 år. Torger Warberg Vestheim er daglig leder, og Thorleif Haug er styreleder. I 2025 hadde Valdres Installasjon AS en omsetning på 86,23 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 9,92 mill kr. Egenkapitalen var 9,96 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eltera Gruppen Norge AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen elektrisk installasjonsarbeid i Nord-Aurdal, og ett av 5 512 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Handel, elektrisk installasjon og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/935762286
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935762286" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935762286",
"name": "VALDRES INSTALLASJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.210",
"nace_desc": "Elektrisk installasjonsarbeid",
"employees": 49,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935762286" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nord-Aurdal holder Valdres Installasjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valdres Installasjon AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valdres Installasjon AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,5 % fra 2024 · +5,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 86,23 mill kr | 11,62 mill kr | 9,92 mill kr | 46,10 mill kr | 9,96 mill kr | 36,14 mill kr |
| 2024 | 86,63 mill kr | 13,99 mill kr | 12,28 mill kr | 64,38 mill kr | 13,10 mill kr | 51,28 mill kr |
| 2023 | 96,47 mill kr | 15,05 mill kr | 12,70 mill kr | 61,80 mill kr | 26,12 mill kr | 35,68 mill kr |
| 2022 | 88,18 mill kr | 14,95 mill kr | 11,85 mill kr | 53,94 mill kr | 25,12 mill kr | 28,82 mill kr |
| 2021 | 81,97 mill kr | 13,34 mill kr | 10,43 mill kr | 33,03 mill kr | 16,89 mill kr | 16,14 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 26 mill kr (56 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 9,1 mill kr (20 % av balansen)
API og MCPGET /company/935762286/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935762286/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935762286",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 86229559,
"operating_profit": 11617569,
"net_profit": 9922896,
"equity": 9960158,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 86634048,
"operating_profit": 13994619,
"net_profit": 12284257,
"equity": 13103743,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935762286" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valdres Installasjon AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valdres Installasjon AS per år.
Hvordan har omsetningen til Valdres Installasjon AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 28.10.2024Styre
2Sist endret 09.07.2024Revisor
1Sist endret 04.05.2022API og MCPGET /company/935762286/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935762286/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935762286",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935762286" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Valdres Installasjon AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Valdres Installasjon AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valdres Installasjon AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 7 ute
- Bergsbakken Holding AShadde 16 %
- Biribakken Holding AShadde 16 %
- Fredlund Holding AShadde 16 %
- Holden-Holding AShadde 16 %
- Tjernslien Holding AShadde 16 %
- Valdres Installasjon AShadde 15,8 %
- Vest-Invest AShadde 4,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eltera Gruppen Norge AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 053 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935762286/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935762286/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935762286",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ELTERA GRUPPEN NORGE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935762286" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Valdres Installasjon AS eier Eltera Gruppen Norge AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Valdres Installasjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valdres Installasjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 51,3 %Valedo Partners III Ab· Sverige
- 10 %Jaw Holding AS
- 5,2 %Holger Invest I AS
- 1,1 %Kluke Invest AS
- 1 %Iris Holding AS
- 1 %Smistad Management AS
- 1 %Memo Holding AS
- 1 %L-Spar AS
- 1 %Grotli AS
- 0,9 %Tgm Group AS
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 111 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Eltera Gruppen Norge AS
26 selskaperAPI og MCPGET /company/935762286/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935762286/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935762286",
"chain": [
{ "org_no": "926930060", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "926930311", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "935762286", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "935762286" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Valdres Installasjon AS?
Hvem eier Valdres Installasjon AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Valdres Installasjon AS?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valdres Installasjon | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Nord-Aurdal | 49 |
| Valdres Lys AS | BEDR | Detaljhandel med belysningsartikler | Nord-Aurdal | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2024 | Daglig leder ↗ |
| 11.7.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 9.7.2024 | Styre ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2022 | Kapital ↗ |
| 11.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935762286/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935762286/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935762286",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935762286" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Valdres Installasjon AS sist endret?
Har Valdres Installasjon AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Valdres Installasjon AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:50→49
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:48→50
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:47→48
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:50→47
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 8,8 % av driftsinntektene — 5,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,5 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 11,5 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 3,63 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 99,6 % | 16,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,5 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,76 mill kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,7 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 45,6 % | 42,9 % |
| Annen driftskostnad | 8,8 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935762286/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935762286/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935762286",
"nace_code": "43.210",
"industry_count": 3415,
"revenue": { "value": 86229559, "percentile": 0.955 },
"operating_margin": { "value": 0.1347, "percentile": 0.7648 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935762286" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Valdres Installasjon AS blant de 3415 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valdres Installasjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valdres Installasjon AS blant de største selskapene innen elektrisk installasjonsarbeid?
Godkjenninger og registre
Valdres Installasjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Brannalarmanlegg | 2 |
| Prosjekterende | Ledesystem | 2 |
| Utførende | Installasjon av brannalarmanlegg | 3 |
| Utførende | Installasjon av ledesystem | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
VALDRES INSTALLASJON AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Valdres El-Kontroll AS | Nord-Aurdal | 22,8 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Mesterlys AS | Lillestrøm | 3,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Valdres Næringshage AS | Nord-Aurdal | 0,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Valdres Installasjon AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valdres Installasjon AS?
Det er registrert 5 512 selskaper i Norge innen elektrisk installasjonsarbeid, hvorav 12 i Nord-Aurdal.
Er Valdres Installasjon AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1984, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 12 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Valdres Installasjon AS?
Valdres Installasjon AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Valdres Installasjon AS?
Daglig leder i Valdres Installasjon AS er Torger Warberg Vestheim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Valdres Installasjon AS?
Største aksjonær i Valdres Installasjon AS er Eltera Gruppen Norge AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Valdres Installasjon AS en del av et konsern?
Valdres Installasjon AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Eltera Gruppen Norge AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Eltera Gruppen AS.
Hva er omsetningen til Valdres Installasjon AS?
Valdres Installasjon AS hadde i 2025 en omsetning på 86,23 mill kr og et overskudd på 9,92 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Valdres Installasjon AS?
Valdres Installasjon AS har en registrert aksjekapital på 1,05 mill kr, fordelt på 1 053 aksjer.
Hvor ligger Valdres Installasjon AS?
Forretningsadressen til Valdres Installasjon AS er Tyinvegen 6, 2900, FAGERNES i Nord-Aurdal kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Valdres Installasjon AS?
Valdres Installasjon AS har organisasjonsnummer 935 762 286. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.