Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Salteriet Eiendom AS

Org.nr 985052247

Om Salteriet Eiendom AS

Salteriet Eiendom AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Fosen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Idar Aune er daglig leder, og Per Brovold er styreleder. I 2025 hadde Salteriet Eiendom AS en omsetning på 404 196 kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 106 513 kr. Egenkapitalen var 1,75 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Idar Aune med 38,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 134 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Indre Fosen, og ett av 76 619 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Erverve, restaurere, utbygge og drifte eiendommer med formål å leie ut til private og til næringsvirksomhet, investere i annen fast eiendom og i selskaper som har naturlig tilknytninger til dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler2,05 mill kr
Anleggsmidler84 %1,72 mill krOmløpsmidler16 %329 270 kr
Egenkapital og gjeld2,05 mill kr
Innskutt egenkapital2 %50 000 krOpptjent egenkapital83 %1,70 mill krKortsiktig gjeld15 %298 988 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader253 516 kr
Finansinntekter2 557 kr
Finanskostnader464 kr
Netto finans2 093 kr
Ordinært resultat før skatt152 773 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025404 196 kr150 680 kr106 513 kr2,05 mill kr1,75 mill kr298 988 kr
2024370 367 kr140 031 kr79 878 kr1,95 mill kr1,84 mill kr108 817 kr
2023438 810 kr191 334 kr158 938 kr2,14 mill kr1,76 mill kr372 135 kr
2022370 380 kr−149 878 kr−179 192 kr2,22 mill kr1,60 mill kr619 626 kr
2021352 968 kr21 500 kr−8 569 kr2,49 mill kr1,78 mill kr707 996 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 11.11.2002
Idar Aune(f. 1952)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 20.04.2004
Per Brovold(f. 1946)
Styrets lederSignatur
Ragnar Angell(f. 1953)
StyremedlemSignatur
Idar Aune(f. 1952)
StyremedlemSignaturProkura

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Idar AunePersonOrdinære aksjer38.3 %306
Ragnar AngellPersonOrdinære aksjer37.3 %298
Per BrovoldPersonOrdinære aksjer24.5 %196

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Salteriet Eiendom ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomIndre Fosen−

Kunngjøringer34

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel85,4 %37,0 %
Likviditetsgrad1,101,76
Gjeldsgrad0,171,06
Egenkapitalrentabilitet6,1 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om Salteriet Eiendom AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Salteriet Eiendom AS?

Det er registrert 76 619 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 134 i Indre Fosen.

Er Salteriet Eiendom AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 78 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 950 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Salteriet Eiendom AS?

Salteriet Eiendom AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Salteriet Eiendom AS?

Salteriet Eiendom AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Salteriet Eiendom AS?

Daglig leder i Salteriet Eiendom AS er Idar Aune, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Salteriet Eiendom AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Idar Aune største eier i Salteriet Eiendom AS med 38,3 % av aksjene. Nest størst er Ragnar Angell med 37,3 %.

Hvordan går det økonomisk med Salteriet Eiendom AS?

Salteriet Eiendom AS hadde i 2025 en omsetning på 404 196 kr og et overskudd på 106 513 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Salteriet Eiendom AS?

I 2025 hadde Salteriet Eiendom AS et driftsresultat på 150 680 kr.

Hva er organisasjonsnummeret til Salteriet Eiendom AS?

Salteriet Eiendom AS har org.nr 985 052 247 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag