Målar Olav AS
- Omsetning
- 10,5 mill
- +11,6 %
- Resultat
- 977 967
- −27,2 %
- Ansatte
- 10
- +2 siden mars
Om Målar Olav AS
Målar Olav AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ørsta, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Petter Myklebust er daglig leder, og Petter Myklebust er styreleder. I 2025 hadde Målar Olav AS en omsetning på 10,55 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 977 967 kr. Egenkapitalen var 6,87 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Veiberg Holding AS med 97,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen maler- og glassarbeid i Ørsta, og ett av 4 956 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Drift av målarversemd og ved aksjetegning eller på annan måte å delta i anna økonomisk verksemd.
API og MCPGET /company/985015848
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985015848",
"name": "MÅLAR OLAV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "ØRSTA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Målar Olav AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Målar Olav AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ørsta holder Målar Olav AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,6 % fra 2024 · +49,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,55 mill kr | 1,01 mill kr | 977 967 kr | 9,77 mill kr | 6,87 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2024 | 9,45 mill kr | 825 853 kr | 1,34 mill kr | 7,89 mill kr | 5,90 mill kr | 1,99 mill kr |
| 2023 | 11,20 mill kr | 1,47 mill kr | 1,20 mill kr | 9,39 mill kr | 4,55 mill kr | 4,84 mill kr |
| 2022 | 9,33 mill kr | 1,22 mill kr | 3,32 mill kr | – | – | – |
| 2021 | 7,04 mill kr | 63 989 kr | 13 749 kr | 8,03 mill kr | 2,63 mill kr | 5,39 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 830 000 kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/985015848/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985015848",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10545965,
"operating_profit": 1009223,
"net_profit": 977967,
"equity": 6873715,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9448557,
"operating_profit": 825853,
"net_profit": 1342452,
"equity": 5895748,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Målar Olav AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Målar Olav AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Målar Olav AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.10.2002Styre
1Sist endret 08.07.2019Regnskapsfører
1Sist endret 16.09.2019Revisor
1Sist endret 02.03.2005API og MCPGET /company/985015848/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985015848",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Målar Olav AS?
Hvem er regnskapsfører for Målar Olav AS?
List alle roller i Målar Olav AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Odd Einar Vartdal20 % → 2,3 %
- Veiberg Holding AS80 % → 97,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Veiberg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 97,7 % | 4 425 |
| Odd Einar Vartdal | Person | Ordinære aksjer | 2,3 % | 106 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/985015848/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985015848",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VEIBERG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 97.66,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Målar Olav AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Målar Olav AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Målar Olav AS eier Veiberg Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Veiberg Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/985015848/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985015848",
"chain": [
{ "org_no": "989141937", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "985015848", "owner_pct": 97.66, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Målar Olav AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Målar Olav AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Målar Olav AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Ørsta | 10 |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.9.2026 | Signatur ↗ |
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2019 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/985015848/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985015848",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-07", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Når ble Målar Olav AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Målar Olav AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Målar Olav AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 40,4 % av driftsinntektene — 13,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,6 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 70,4 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,70 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,2 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,6 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,05 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,4 % | 27,2 % |
| Lønnskostnad | 38,2 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 10,0 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/985015848/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "985015848",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1653,
"revenue": { "value": 10545965, "percentile": 0.8333 },
"operating_margin": { "value": 0.0957, "percentile": 0.6918 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Målar Olav AS blant de 1653 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Målar Olav AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Målar Olav AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Offentlige anbud
Målar Olav AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.11.2025 | Vinner | 2025/3645 Rammeavtale med én leverandør for maler- og beleggarbeider i Ørsta og Volda | Møre og Romsdal | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/985015848/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/985015848/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 1, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-118082",
"heading": "2025/3645 Rammeavtale med én leverandør for maler- og beleggarbeider i Ørsta og Volda",
"publication_date": "2025-11-26",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "985015848" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Målar Olav AS vunnet det siste året?
Hva gikk anbudet «2025/3645 Rammeavtale med én leverandør for maler- og beleggarbeider i Ørsta o…» ut på?
Investeringer
MÅLAR OLAV AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Strandgata Eigedom AS | Ørsta | 0,5 % | 2015 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Målar Olav AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Målar Olav AS?
Det er registrert 4 956 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 6 i Ørsta.
Er Målar Olav AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 51 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Målar Olav AS?
Målar Olav AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Målar Olav AS?
Daglig leder i Målar Olav AS er Petter Myklebust, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Målar Olav AS?
Største aksjonær i Målar Olav AS er Veiberg Holding AS med 97,7 % av aksjene, fulgt av Odd Einar Vartdal (2,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Målar Olav AS?
I 2025 omsatte Målar Olav AS for 10,55 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 977 967 kr.
Hvor mange ansatte har Målar Olav AS?
Målar Olav AS har 10 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Har Målar Olav AS vunnet offentlige anbud?
Målar Olav AS er registrert som vinner av 1 offentlig anbud i Doffin siden november 2022.
Hvor ligger Målar Olav AS?
Forretningsadressen til Målar Olav AS er Vikegata 17, 6150, ØRSTA i Ørsta kommune.
Hvem er revisor for Målar Olav AS?
Målar Olav AS bruker Øb Regnskap AS som regnskapsfører og Hovden & Vatne Statsautoriserte Revisorar AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.