Tannlege Per Hjermann AS
- Omsetning
- 7,0 mill
- +2,7 %
- Resultat
- 1,3 mill
- +148,5 %
- Ansatte
- 5
Om Tannlege Per Hjermann AS
Tannlege Per Hjermann AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vanylven, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Per Arno Hjermann er daglig leder, og Per Arno Hjermann er styreleder. Selskapet er ett av 5 990 i Norge innen tannlegetjenester. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannlegevirksomhet. Investering i aksjer, eiendom og forvaltning av kapital.
Formål
Drive tannhelsetjeneste og tannhelserelatert virksomhet. Selskapet skal også drive med investeringer i aksjer, eiendom og forvaltning av kapital.
AI-sammendrag
Topp 25% på både driftsmargin og egenkapitalandel viser en svært lønnsom drift med kun 5 ansatte, noe som gir eieren betydelig fleksibilitet gjennom det doble formålet med tannhelsetjenester og kapitalforvaltning. Med 100% eierskap hos daglig leder Per Arno Hjermann er selskapet personavhengig, men den solide bufferen på 9M kr i egenkapital mot kun 1M kr i gjeld gir lav finansiell risiko.
API og MCPGET /company/984257597
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984257597" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984257597",
"name": "TANNLEGE PER HJERMANN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "VANYLVEN", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984257597" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tannlege Per Hjermann AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tannlege Per Hjermann AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vanylven holder Tannlege Per Hjermann AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,7 % fra 2024 · −1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,99 mill kr | 2,39 mill kr | 1,30 mill kr | 9,70 mill kr | 8,64 mill kr | 1,06 mill kr |
| 2024 | 6,81 mill kr | 2,04 mill kr | 522 163 kr | 9,86 mill kr | 8,69 mill kr | 1,16 mill kr |
| 2023 | 6,93 mill kr | 2,11 mill kr | 3,04 mill kr | 11,15 mill kr | 10,07 mill kr | 1,07 mill kr |
| 2022 | 6,76 mill kr | 2,06 mill kr | 2,19 mill kr | 8,68 mill kr | – | 1,05 mill kr |
| 2021 | 7,06 mill kr | 2,71 mill kr | 1,94 mill kr | 7,15 mill kr | 6,04 mill kr | 1,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/984257597/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984257597/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984257597",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6993520,
"operating_profit": 2387271,
"net_profit": 1297743,
"equity": 8641669,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6811136,
"operating_profit": 2043877,
"net_profit": 522163,
"equity": 8693926,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984257597" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tannlege Per Hjermann AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Tannlege Per Hjermann AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Per Hjermann AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 05.03.2002Styre
2Sist endret 20.01.2005Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2019Revisor
1Sist endret 03.10.2024API og MCPGET /company/984257597/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984257597/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984257597",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984257597" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tannlege Per Hjermann AS?
List alle roller i Tannlege Per Hjermann AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tannlege Per Hjermann AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Arno Hjermann | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 65 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984257597/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984257597/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984257597",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984257597" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Per Hjermann AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlege Per Hjermann AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Per Hjermann AS Avd Åheim | BEDR | Tannlegetjenester | Vanylven | − |
| Tannlege Per Hjermann AS Avd Måløy | BEDR | Tannlegetjenester | Kinn | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2024 | Revisor ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984257597/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984257597/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984257597",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984257597" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Per Hjermann AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlege Per Hjermann AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannlege Per Hjermann AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 5,2 % av driftsinntektene — 11,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 34,1 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 18,6 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 8,74 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,0 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,7 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,40 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,2 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 36,2 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 24,0 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984257597/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984257597/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984257597",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 6993520, "percentile": 0.7981 },
"operating_margin": { "value": 0.3414, "percentile": 0.8307 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984257597" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tannlege Per Hjermann AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Per Hjermann AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tannlege Per Hjermann AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Investeringer
TANNLEGE PER HJERMANN AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Instabank ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Arribatec Group ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Folk spør om Tannlege Per Hjermann AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tannlege Per Hjermann AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester.
Er Tannlege Per Hjermann AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 71 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Tannlege Per Hjermann AS bedre enn andre i bransjen?
Tannlege Per Hjermann AS hadde en driftsmargin på 34,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 12 % for tannlegetjenester.
Hva er statusen til Tannlege Per Hjermann AS?
Tannlege Per Hjermann AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Tannlege Per Hjermann AS?
Daglig leder i Tannlege Per Hjermann AS er Per Arno Hjermann, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Tannlege Per Hjermann AS?
Tannlege Per Hjermann AS eies i hovedsak av Per Arno Hjermann (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Tannlege Per Hjermann AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,99 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,64 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange ansatte har Tannlege Per Hjermann AS?
Tannlege Per Hjermann AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvem er revisor for Tannlege Per Hjermann AS?
Tannlege Per Hjermann AS bruker Økoråd Fjord AS som regnskapsfører og Lunde Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.