Tannlege Raugstad AS
- Omsetning
- 4,8 mill
- −0,7 %
- Resultat
- 1,5 mill
- +0,8 %
Om Tannlege Raugstad AS
Tannlege Raugstad AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Sigrid Raugstad er styrets leder. I 2025 hadde Tannlege Raugstad AS en omsetning på 4,81 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,52 mill kr. Egenkapitalen var 3,26 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sigrid Raugstad med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 168 innen tannlegetjenester i Stavanger, og ett av 5 989 i Norge. Det ble etablert samme år som 384 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tannlegevirksomhet.
Formål
Tannlegevirksomhet og utleie av tannhelsepersonell. I tillegg kan selskapet investere i aksjer, fond, kunst og investere i og drive utleie av eiendom.
API og MCPGET /company/926641999
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926641999" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926641999",
"name": "TANNLEGE RAUGSTAD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926641999" })Spør AI-assistenten
Når ble Tannlege Raugstad AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Tannlege Raugstad AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tannlege Raugstad AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,7 % fra 2024 · +17,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,81 mill kr | 1,68 mill kr | 1,52 mill kr | 4,00 mill kr | 3,26 mill kr | 740 829 kr |
| 2024 | 4,84 mill kr | 1,57 mill kr | 1,51 mill kr | 3,44 mill kr | 2,74 mill kr | 704 561 kr |
| 2023 | 5,00 mill kr | 1,64 mill kr | 1,38 mill kr | 2,98 mill kr | 2,23 mill kr | 754 896 kr |
| 2022 | 4,05 mill kr | 1,27 mill kr | 992 428 kr | 2,38 mill kr | 1,27 mill kr | 1,11 mill kr |
| 2021 | 4,10 mill kr | 1,61 mill kr | 1,26 mill kr | 1,91 mill kr | 1,28 mill kr | 622 835 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/926641999/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926641999/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926641999",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4805129,
"operating_profit": 1684036,
"net_profit": 1522210,
"equity": 3259167,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4839766,
"operating_profit": 1572442,
"net_profit": 1510253,
"equity": 2736957,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926641999" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Raugstad AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlege Raugstad AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tannlege Raugstad AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 06.09.2023Regnskapsfører
1Sist endret 22.02.2021API og MCPGET /company/926641999/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926641999/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926641999",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926641999" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tannlege Raugstad AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tannlege Raugstad AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlege Raugstad AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sigrid Raugstad | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926641999/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926641999/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926641999",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926641999" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tannlege Raugstad AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Raugstad AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Raugstad AS | BEDR | Tannlegetjenester | Stavanger | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2023 | Styre ↗ |
| 20.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926641999/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926641999/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926641999",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926641999" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Raugstad AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlege Raugstad AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannlege Raugstad AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Armauer Hansens vei 11→Gartnerveien 15Postnummer:4011→4016
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 13,1 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 35,0 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 31,7 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 81,5 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 5,37 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,7 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,7 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 16,1 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 35,5 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 13,1 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926641999/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926641999/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926641999",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2221,
"revenue": { "value": 4805129, "percentile": 0.6606 },
"operating_margin": { "value": 0.3505, "percentile": 0.8385 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926641999" })Spør AI-assistenten
Er Tannlege Raugstad AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Tannlege Raugstad AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlege Raugstad AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+32 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tannlege Raugstad AS
Hvor stor er bransjen Tannlege Raugstad AS tilhører?
Tannlege Raugstad AS er ett av 168 selskaper innen tannlegetjenester i Stavanger, og ett av 5 989 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlege Raugstad AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlege Raugstad AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Raugstad AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for tannlegetjenester er en driftsmargin på 12 %. Tannlege Raugstad AS lå på 35 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Tannlege Raugstad AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlege Raugstad AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Tannlege Raugstad AS?
Tannlege Raugstad AS er registrert i bransjen Tannlegetjenester (næringskode 86.230). Registrert aktivitet: Tannlegevirksomhet.
Hvem er største aksjonær i Tannlege Raugstad AS?
Største aksjonær i Tannlege Raugstad AS er Sigrid Raugstad med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Tannlege Raugstad AS med overskudd?
I 2025 omsatte Tannlege Raugstad AS for 4,81 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,52 mill kr.
Hvor solid er økonomien i Tannlege Raugstad AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tannlege Raugstad AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Tannlege Raugstad AS?
Organisasjonsnummeret til Tannlege Raugstad AS er 926 641 999. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 22.02.2021.
Hvilken regnskapsfører bruker Tannlege Raugstad AS?
I Enhetsregisteret er Tannlege Raugstad AS registrert med regnskapsfører Økonomihuset AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.