- Omsetning
- 115 mill
- +37,7 %
- Resultat
- 31,6 mill
- +77,5 %
- Ansatte
- 89
- +16 siden mars
Om Storm Studios AS
Storm Studios AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Thomas Reppen er daglig leder, og Lars Andreas Hellebust er styreleder. I 2025 hadde Storm Studios AS en omsetning på 114,75 mill kr, en økning på 38 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 31,56 mill kr. Egenkapitalen var 37,39 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Storm Group AS med 67 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 975 innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo, og ett av 7 809 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Film- og TV produksjon. Kort og helaftens animasjonsfilmer. Reklamefilmproduksjon. Visuelle effekter og animasjon.
Formål
Film- og TV produksjon. Postproduksjon, visuelle effekter og animasjon.
API og MCPGET /company/983957781
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"name": "STORM STUDIOS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "59.110",
"nace_desc": "Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer",
"employees": 89,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Storm Studios AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Storm Studios AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Storm Studios AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +37,7 % fra 2024 · +379,5 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 114,75 mill kr | 39,00 mill kr | 31,56 mill kr | 70,13 mill kr | 37,39 mill kr | 32,75 mill kr |
| 2024 | 83,32 mill kr | 22,26 mill kr | 17,78 mill kr | 54,99 mill kr | 20,83 mill kr | 34,16 mill kr |
| 2023 | 59,86 mill kr | 18,46 mill kr | 15,35 mill kr | 32,22 mill kr | 23,21 mill kr | 9,01 mill kr |
| 2020 | 18,49 mill kr | 166 215 kr | 328 713 kr | 7,99 mill kr | 3,55 mill kr | 4,45 mill kr |
| 2019 | 23,93 mill kr | −151 242 kr | 169 630 kr | 308 271 kr | 220 323 kr | 87 948 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/983957781/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 114748264,
"operating_profit": 38999856,
"net_profit": 31558313,
"equity": 37386243,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 83320979,
"operating_profit": 22259141,
"net_profit": 17777150,
"equity": 20827930,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Storm Studios AS per år.
Hvordan har omsetningen til Storm Studios AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Storm Studios AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 10.02.2015Styre
2Sist endret 24.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 18.01.2024Revisor
1Sist endret 20.04.2020API og MCPGET /company/983957781/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Storm Studios AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Storm Studios AS?
Hvem er regnskapsfører for Storm Studios AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Enib Invest AS6,5 %
- Tdll Invest AS6,5 %
- Storm Group AS80 % → 67 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Storm Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 67,0 % | 670 |
| Espen Nordahl | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 100 |
| Thomas Reppen | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 100 |
| Enib Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,5 % | 65 |
| Tdll Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,5 % | 65 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/983957781/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STORM GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 67, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ENIB INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 6.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Storm Studios AS?
Er Storm Studios AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Storm Studios AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Storm Group AS
5 selskaperDatterselskaper av Storm Studios AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/983957781/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"chain": [
{ "org_no": "987499141", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "983957781", "owner_pct": 67, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Storm Studios AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Storm Studios AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Storm Studios AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Storm Studios AS | BEDR | Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer | Oslo | 89 |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Styre ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2020 | Revisor ↗ |
| 19.12.2019 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/983957781/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-24", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Storm Studios AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Storm Studios AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Storm Studios AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:88→89
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:87→88
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:85→87
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:76→85
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 6,2 % av driftsinntektene — 18,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 34,0 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 27,5 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 53,3 % | 29,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,07 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 0,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,4 % | 3,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +37,7 % | -3,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,29 mill kr | 1,31 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,2 % | 24,5 % |
| Lønnskostnad | 47,4 % | 37,2 % |
| Annen driftskostnad | 10,7 % | 18,6 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/983957781/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"nace_code": "59.110",
"industry_count": 1984,
"revenue": { "value": 114748264, "percentile": 0.9939 },
"operating_margin": { "value": 0.3399, "percentile": 0.872 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Storm Studios AS blant de 1984 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Storm Studios AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Storm Studios AS blant de største selskapene innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer?
Offentlig støtte
Storm Studios AS er registrert med 7 SkatteFUNN-søknader, 5 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 23.4.2018 | Digitalt Hode | 2018–2018 | Behandles |
| 19.8.2016 | Estimeringsverktøy | 2016–2018 | Avslått |
| 1.9.2014 | Client / third party Pipeline | 2014–2016 | Godkjent |
| 31.8.2012 | Creatures pipeline 2012 | 2012–2013 | Godkjent |
| 1.9.2009 | STEREOSCOPIC FILMPRODUKSJON | 2009–2010 | Godkjent |
| 27.8.2009 | Creatures Pipeline | 2009–2011 | Godkjent |
| 26.12.2002 | Paralellprosessering for forskning og 3D animasjon | 2002–2003 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/983957781/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983957781/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983957781",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Digitalt Hode", "godkjent": null, "innsendt_dato": "2018-04-23", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "983957781" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Storm Studios AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Storm Studios AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Storm Studios AS per år.
Investeringer
STORM STUDIOS AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Spv Grch AS | Oslo | 100,0 % | 2025 | 2025 | Slettet |
| Spv Mkg-S2 AS | Oslo | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Spv SF-S1 AS | Oslo | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Spv Snw-S4 AS | Oslo | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Storm Studios AS
Hvor stor er bransjen Storm Studios AS tilhører?
Storm Studios AS er ett av 2 975 selskaper innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo, og ett av 7 809 på landsbasis.
Hvor lenge har Storm Studios AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Storm Studios AS ble etablert i 2001 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 94 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Storm Studios AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer er en driftsmargin på 0,7 %. Storm Studios AS lå på 34 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvem leder Storm Studios AS?
Thomas Reppen er registrert som daglig leder i Storm Studios AS.
Hvilke eiere står bak Storm Studios AS?
Største aksjonær i Storm Studios AS er Storm Group AS med 67 % av aksjene, fulgt av Espen Nordahl (10 %) og Thomas Reppen (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Storm Studios AS?
Selskapet er datterselskap av Storm Group AS (67 % eierandel).
Går Storm Studios AS med overskudd?
I 2025 omsatte Storm Studios AS for 114,75 mill kr, opp 38 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 31,56 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Storm Studios AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Storm Studios AS en egenkapital på 37,39 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 53,3 %.
Hvilket org.nr har Storm Studios AS?
Storm Studios AS har org.nr 983 957 781 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Storm Studios AS?
I Enhetsregisteret er Storm Studios AS registrert med regnskapsfører Econpartner AS og revisor Tk Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.