- Omsetning
- 1,1 mill
- +1,6 %
- Resultat
- 148 731
- +6,4 %
Om Sameiet Munkedamsveien 84 B
Sameiet Munkedamsveien 84 B er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Kim Erik Martinsen er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Munkedamsveien 84 B en omsetning på 1,08 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 148 731 kr. Egenkapitalen var 371 709 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 292 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Ivareta sameienes fellesinteresser og administrasjon av eiendommen med fellesanlegg av enhver art.
API og MCPGET /company/983548776
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983548776" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983548776",
"name": "SAMEIET MUNKEDAMSVEIEN 84 B",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "983548776" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sameiet Munkedamsveien 84 B: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sameiet Munkedamsveien 84 B registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sameiet Munkedamsveien 84 B stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,6 % fra 2024 · +41,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,08 mill kr | 141 306 kr | 148 731 kr | 525 704 kr | 371 709 kr | 153 995 kr |
| 2024 | 1,07 mill kr | 144 050 kr | 139 849 kr | 429 566 kr | 222 977 kr | 206 589 kr |
| 2023 | 1,08 mill kr | 176 128 kr | 162 942 kr | 486 854 kr | 83 128 kr | 403 727 kr |
| 2022 | 885 160 kr | 80 409 kr | 69 447 kr | 507 839 kr | −79 814 kr | 587 653 kr |
| 2021 | 765 476 kr | −361 683 kr | −362 454 kr | 391 060 kr | −149 261 kr | 594 754 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 84 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 76 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/983548776/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983548776/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983548776",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1083893,
"operating_profit": 141306,
"net_profit": 148731,
"equity": 371709,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1066896,
"operating_profit": 144050,
"net_profit": 139849,
"equity": 222977,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "983548776" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sameiet Munkedamsveien 84 B de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sameiet Munkedamsveien 84 B per år.
Hvordan har omsetningen til Sameiet Munkedamsveien 84 B utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 22.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 29.03.2023Revisor
1Sist endret 20.07.2010Forretningsfører
1Sist endret 12.05.2022API og MCPGET /company/983548776/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983548776/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983548776",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "983548776" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sameiet Munkedamsveien 84 B: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sameiet Munkedamsveien 84 B?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sameiet Munkedamsveien 84 B?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Munkedamsveien 84 B | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/983548776/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983548776/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983548776",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "983548776" })Spør AI-assistenten
Når ble Sameiet Munkedamsveien 84 B sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sameiet Munkedamsveien 84 B sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sameiet Munkedamsveien 84 B i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 70,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,41 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,0 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/983548776/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/983548776/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "983548776",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 1083893, "percentile": 0.4234 },
"operating_margin": { "value": 0.1304, "percentile": 0.4222 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "983548776" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sameiet Munkedamsveien 84 B sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sameiet Munkedamsveien 84 B på i bransjen?
Hvor ligger Sameiet Munkedamsveien 84 B blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sameiet Munkedamsveien 84 B
Hvor stor er bransjen Sameiet Munkedamsveien 84 B tilhører?
Sameiet Munkedamsveien 84 B er ett av 9 292 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 211 på landsbasis.
Hvor lenge har Sameiet Munkedamsveien 84 B eksistert sammenlignet med bransjen?
Sameiet Munkedamsveien 84 B ble etablert i 1992 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Er Sameiet Munkedamsveien 84 B et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sameiet Munkedamsveien 84 B i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Sameiet Munkedamsveien 84 B?
Organisasjonsformen til Sameiet Munkedamsveien 84 B er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Hvem er styreleder i Sameiet Munkedamsveien 84 B?
Styrets leder i Sameiet Munkedamsveien 84 B er Kim Erik Martinsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hva omsatte Sameiet Munkedamsveien 84 B for i 2025?
Sameiet Munkedamsveien 84 B hadde i 2025 en omsetning på 1,08 mill kr og et overskudd på 148 731 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Sameiet Munkedamsveien 84 B?
Driftsresultatet for 2025 var 141 306 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sameiet Munkedamsveien 84 B?
Ved utgangen av 2025 hadde Sameiet Munkedamsveien 84 B en egenkapital på 371 709 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 70,7 %.
Hvor solid er økonomien i Sameiet Munkedamsveien 84 B?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sameiet Munkedamsveien 84 B økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Sameiet Munkedamsveien 84 B til?
Sameiet Munkedamsveien 84 B holder til i Munkedamsveien 84B, 0270, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.