Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Kiona Holding AS

Org.nr 983190510

www.iwmac.no

Om Kiona Holding AS

Kiona Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Trond-Øystein Bjørnnes er daglig leder, og Nicola Biondo er styreleder. I 2025 hadde Kiona Holding AS en omsetning på 119,47 mill kr, en økning på 32 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 67,89 mill kr. Egenkapitalen var 247,97 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Carel Industries S.p.a med 82,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 912 innen dataprogrammeringstjenester i Trondheim, og ett av 16 621 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).

Aktivitet

Drive virksomhet som holdingselskap ved å eie aksjer og investere i andre selskaper, samt å drive annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

Formål

Investeringer i andre selskaper, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler612,88 mill kr
Anleggsmidler77 %473,90 mill krOmløpsmidler23 %138,98 mill kr
Egenkapital og gjeld612,88 mill kr
Innskutt egenkapital43 %264,27 mill krOpptjent egenkapital-3 %−16,30 mill krLangsiktig gjeld55 %336,49 mill krKortsiktig gjeld5 %28,43 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader62,28 mill kr
Finansinntekter54,10 mill kr
Finanskostnader33,09 mill kr
Netto finans21,01 mill kr
Ordinært resultat før skatt78,20 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025119,47 mill kr57,20 mill kr67,89 mill kr612,88 mill kr247,97 mill kr364,91 mill kr
202490,36 mill kr32,59 mill kr15,40 mill kr685,28 mill kr180,08 mill kr505,19 mill kr
202338,20 mill kr−24,67 mill kr−42,48 mill kr520,73 mill kr164,68 mill kr356,05 mill kr
202240,83 mill kr−10,77 mill kr−21,11 mill kr522,37 mill kr214,07 mill kr308,30 mill kr
202119,27 mill kr−34,95 mill kr−37,59 mill kr486,07 mill kr227,64 mill kr258,43 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 34 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 03.04.2001
Daglig lederSignaturProkura

Styre

5Sist endret 14.02.2026
Nicola Biondo(f. 1973)
Styrets lederSignatur
Carlo Vanin(f. 1969)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Kent Zehetner(f. 1971)
StyremedlemSignatur
Serena Ometto(f. 1978)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 16.01.2026
Regnskapsfører
repr. ENORA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 08.09.2005
Revisor
repr. DELOITTE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Carel Industries S.p.aPersonOrdinære aksjer82.4 %3 935 078
Byggteknikk Prosjekt ASSelskapOrdinære aksjer9.0 %431 145
Pivot Invest 1 ASSelskapOrdinære aksjer1.8 %87 492
Bjørnnes ASSelskapOrdinære aksjer1.8 %84 575
Stangvik ASSelskapOrdinære aksjer1.2 %58 765
Jonicore AbSelskapOrdinære aksjer1.0 %47 204
Magnusmagnus ASSelskapOrdinære aksjer0.6 %28 490
X3m Design AbSelskapOrdinære aksjer0.4 %16 995
Marine ASSelskapOrdinære aksjer0.3 %15 828
Grenocean LtdSelskapOrdinære aksjer0.3 %15 316

51 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Carel Industries S.p.aItalia
82,4 %
Jonicore AbUtenlandsk · Sverige
1,0 %
via Pivot Invest 1 ASPivot Invest AS · +1 andre eierveier
0,9 %
X3m Design AbUtenlandsk · Sverige
0,4 %
Grenocean LtdUtenlandsk · Kypros
0,3 %
Vis 7 flere eiere ↓

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Kiona Holding ASBEDRDataprogrammeringstjenesterTrondheim

Kunngjøringer103

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +ENORA AS(Regnskapsfører)TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 18,2 % av driftsinntektene — 16,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin47,9 %1,4 %
Resultatmargin56,8 %1,6 %
Egenkapitalandel40,5 %51,4 %
Likviditetsgrad4,891,49
Gjeldsgrad1,470,39
Egenkapitalrentabilitet27,4 %0,0 %
Omsetningsvekst (siste år)+32,2 %+5,2 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad33,9 %20,7 %
Avskrivninger18,2 %1,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Offentlig støtte

Kiona Holding AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (7,00 mill kr) og 8 SkatteFUNN-søknader, 8 godkjent.

1 tildelinger, til sammen 7,00 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
4.4.2017Risikolån og garantierLandsdekkende risikolån7,00 mill krLån

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

Investeringer

KIONA HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Kiona ASTrondheim100.0 %20152025Aktiv
Kiona Holding ASTrondheim0.0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Kiona Holding AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kiona Holding AS?

Det er registrert 16 621 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 912 i Trondheim.

Er Kiona Holding AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2001, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 128 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva slags selskap er Kiona Holding AS?

Kiona Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Kiona Holding AS?

Daglig leder i Kiona Holding AS er Trond-Øystein Bjørnnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Kiona Holding AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Carel Industries S.p.a største eier i Kiona Holding AS med 82,4 % av aksjene. Nest størst er Byggteknikk Prosjekt AS med 9 %.

Hvordan går det økonomisk med Kiona Holding AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 119,47 mill kr, opp 32 % fra 2024. Egenkapitalen var 247,97 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Kiona Holding AS?

I 2025 hadde Kiona Holding AS et driftsresultat på 57,20 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 47,9 %.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Kiona Holding AS?

Kiona Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Alle kommuner i Trøndelag