Selskap 53/400 AS
- Omsetning
- 3,8 mill
- −0,1 %
- Resultat
- 219 323
- +51,4 %
Om Selskap 53/400 AS
Selskap 53/400 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Målselv, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Per Ørjan Eriksen er daglig leder, og Per Ørjan Eriksen er styreleder. I 2025 hadde Selskap 53/400 AS en omsetning på 3,83 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 219 323 kr. Egenkapitalen var 15,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Målselv Kommune med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 67 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Målselv, og ett av 76 545 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/982941458
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982941458" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982941458",
"name": "SELSKAP 53/400 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MÅLSELV", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982941458" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Selskap 53/400 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Selskap 53/400 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Målselv holder Selskap 53/400 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,1 % fra 2024 · −4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,83 mill kr | 72 382 kr | 219 323 kr | 16,28 mill kr | 15,44 mill kr | 845 011 kr |
| 2024 | 3,83 mill kr | 5 083 kr | 144 898 kr | 16,02 mill kr | 15,22 mill kr | 795 388 kr |
| 2023 | 3,65 mill kr | −406 006 kr | −210 874 kr | 16,18 mill kr | 15,07 mill kr | 1,10 mill kr |
| 2022 | 3,22 mill kr | 74 563 kr | 176 787 kr | 17,13 mill kr | 15,29 mill kr | 1,85 mill kr |
| 2021 | 3,98 mill kr | 750 551 kr | −119 692 kr | 36,75 mill kr | 32,61 mill kr | 4,14 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/982941458/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982941458/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982941458",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3826961,
"operating_profit": 72382,
"net_profit": 219323,
"equity": 15439207,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3832655,
"operating_profit": 5083,
"net_profit": 144898,
"equity": 15219883,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982941458" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Selskap 53/400 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Selskap 53/400 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Selskap 53/400 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 12.08.2026Styre
4Sist endret 12.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 06.10.2022Revisor
1Sist endret 21.07.2022API og MCPGET /company/982941458/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982941458/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982941458",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982941458" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Selskap 53/400 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Selskap 53/400 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Selskap 53/400 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Målselv Kommune100 %
- Siva Eiendom Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Målselv Kommune | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/982941458/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982941458/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982941458",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MÅLSELV KOMMUNE", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "982941458" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Selskap 53/400 AS eier Målselv Kommune, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Selskap 53/400 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Selskap 53/400 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Målselv Kommune
5 selskaperAPI og MCPGET /company/982941458/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982941458/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982941458",
"chain": [
{ "org_no": "972418005", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "982941458", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "982941458" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Selskap 53/400 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Selskap 53/400 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Selskap 53/400 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Målselv | − |
Kunngjøringer90
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Styre ↗ |
| 12.8.2026 | Daglig leder ↗ |
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Styre ↗ |
| 8.12.2022 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982941458/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982941458/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982941458",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982941458" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Selskap 53/400 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Selskap 53/400 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Selskap 53/400 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Elling Agnar Eriksen(Styremedlem)+Marcus Johannes Eriksen(Styremedlem)+Oscar Wilhelm Eriksen(Styremedlem)−Dag Bertil Ellefsrud(Styremedlem)−Fredrik Magne Hanssen(Styremedlem)−Inger Hilde Berntsen(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 56,3 % av driftsinntektene — 37,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 94,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 6,91 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,8 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 56,3 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 39,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982941458/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982941458/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982941458",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 3826961, "percentile": 0.8358 },
"operating_margin": { "value": 0.0189, "percentile": 0.227 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982941458" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Selskap 53/400 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Selskap 53/400 AS på i bransjen?
Hvor ligger Selskap 53/400 AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Selskap 53/400 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Selskap 53/400 AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 67 i Målselv.
Er Selskap 53/400 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 001 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Selskap 53/400 AS i Enhetsregisteret?
Selskap 53/400 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Selskap 53/400 AS?
Daglig leder i Selskap 53/400 AS er Per Ørjan Eriksen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Selskap 53/400 AS?
Per Ørjan Eriksen er registrert som styreleder i Selskap 53/400 AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Selskap 53/400 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Målselv Kommune største eier i Selskap 53/400 AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Selskap 53/400 AS?
I 2025 omsatte Selskap 53/400 AS for 3,83 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 219 323 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Selskap 53/400 AS?
Selskap 53/400 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Selskap 53/400 AS?
Selskap 53/400 AS bruker Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS som regnskapsfører og Midt-Troms Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.