Torgils H Jåstad
Org.nr 982821819
Om Torgils H Jåstad
Torgils H Jåstad er registrert som enkeltpersonforetak med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2001. I 2025 hadde Torgils H Jåstad en omsetning på 3,59 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 649,62K kr. Egenkapitalen var 6,53 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 224 innen dyrking av kjernefrukter og steinfrukter i Ullensvang, og ett av 962 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Enkeltpersonforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).
Aktivitet
Jordbruk/hagebruk.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,59 mill kr | 690,98K kr | 649,62K kr | 6,37 mill kr | 6,53 mill kr | −160,35K kr |
| 2024 | 3,16 mill kr | 394,70K kr | 394,65K kr | 5,01 mill kr | 5,40 mill kr | −390,17K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Roller og styre1
Innehaver
1Sist endret 12.01.2001Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Torgils H Jåstad | BEDR | Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter | Ullensvang | − |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Landbrukstilskudd(200 000 kr)
Innehaver er også involvert i
5 selskaperBransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 16,5 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,3 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 18,1 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandel | 102,5 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | -0,02 | 0,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,9 % | 7,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,5 % | +9,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,6 % | 29,7 % |
| Lønnskostnad | 16,5 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 24,0 % | 21,6 % |
| Avskrivninger | 15,7 % | 5,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Torgils H Jåstad er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (200,00K kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 22.10.2014 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 200,00K kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Torgils H Jåstad
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Torgils H Jåstad?
Det er registrert 962 selskaper i Norge innen dyrking av kjernefrukter og steinfrukter, hvorav 224 i Ullensvang.
Er Torgils H Jåstad et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2001, som er lenger enn 70 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 22 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Torgils H Jåstad bedre enn andre i bransjen?
Torgils H Jåstad hadde en driftsmargin på 19,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,4 % for dyrking av kjernefrukter og steinfrukter.
Hva er statusen til Torgils H Jåstad?
Torgils H Jåstad er et aktivt selskap registrert som Enkeltpersonforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er innehaver av Torgils H Jåstad?
Innehaver i Torgils H Jåstad er Torgils H Jåstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Torgils H Jåstad?
Torgils H Jåstad hadde i 2025 en omsetning på 3,59 mill kr og et overskudd på 649,62K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Torgils H Jåstad?
I 2025 hadde Torgils H Jåstad et driftsresultat på 690,98K kr, som tilsvarer en driftsmargin på 19,3 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Torgils H Jåstad?
Torgils H Jåstad er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Torgils H Jåstad?
Forretningsadressen til Torgils H Jåstad er Jåstad Gamlevegen 125, 5777, GRIMO i Ullensvang kommune.
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.