- Omsetning
- 60,5 mill
- +115,6 %
- Resultat
- −735 181
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 12
- −1 siden mars
Om Tevas AS
Tevas AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Ventilasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Eirik Fossmark Hopp er daglig leder, og Britt Mjellem er styreleder. I 2025 hadde Tevas AS en omsetning på 60,54 mill kr, en økning på 116 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 735 181 kr. Egenkapitalen var 4,32 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Allier AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 40 innen ventilasjonsarbeid i Bergen, og ett av 706 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Levere tekniske totalentrepriser, både prosjekterende og utførende til byggebransjen.
Formål
Levere tekniske totalentrepriser, både prosjekterende og utførende, til tiltakshavere og andre sentrale aktører innen byggebransjen.
API og MCPGET /company/982715199
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"name": "TEVAS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.223",
"nace_desc": "Ventilasjonsarbeid",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Når ble Tevas AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Tevas AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tevas AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +115,6 % fra 2024 · +92,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 60,54 mill kr | −877 726 kr | −735 181 kr | 18,09 mill kr | 4,32 mill kr | 13,77 mill kr |
| 2024 | 28,08 mill kr | −4,56 mill kr | −3,64 mill kr | 20,70 mill kr | 3,89 mill kr | 16,81 mill kr |
| 2023 | 15,37 mill kr | −4,80 mill kr | −3,90 mill kr | 9,85 mill kr | 3,99 mill kr | 5,86 mill kr |
| 2022 | 42,43 mill kr | −5,86 mill kr | −4,57 mill kr | 7,91 mill kr | 2,10 mill kr | 5,81 mill kr |
| 2021 | 31,52 mill kr | −4,62 mill kr | −3,61 mill kr | 13,73 mill kr | 5,51 mill kr | 8,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 48 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/982715199/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 60542648,
"operating_profit": -877726,
"net_profit": -735181,
"equity": 4321188,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 28076105,
"operating_profit": -4564147,
"net_profit": -3642012,
"equity": 3886370,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tevas AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Tevas AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tevas AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 14.01.2021Styre
2Sist endret 18.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 24.06.2025Revisor
1Sist endret 08.12.2000API og MCPGET /company/982715199/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tevas AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tevas AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tevas AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Tom Christian Eidehadde 25 %
- A/s Pettersson & Gjellesvik's Elektriske Installasjonsforretning.hadde 17 %
- Allier AS58 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Allier AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 11 720 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/982715199/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALLIER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tevas AS eier Allier AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tevas AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tevas AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Allier AS
7 selskaperAPI og MCPGET /company/982715199/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"chain": [
{ "org_no": "977084415", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "979870248", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "982715199", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Tevas AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Tevas AS?
Hvem eier Tevas AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tevas AS | BEDR | Ventilasjonsarbeid | Bergen | 12 |
Kunngjøringer73
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2025 | Styre ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.9.2023 | Styre ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.12.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 7.12.2021 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982715199/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tevas AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tevas AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tevas AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→12
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.223 Ventilasjonsarbeid
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,0 % av driftsinntektene — 18,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,4 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | -1,2 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 37,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 3,19 | 1,35 |
| Egenkapitalrentabilitet | -17,0 % | 19,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +115,6 % | +3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 5,05 mill kr | 1,77 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,0 % | 44,8 % |
| Lønnskostnad | 27,7 % | 34,7 % |
| Annen driftskostnad | 10,5 % | 12,9 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982715199/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"nace_code": "43.223",
"industry_count": 459,
"revenue": { "value": 60542648, "percentile": 0.9059 },
"operating_margin": { "value": -0.0145, "percentile": 0.2279 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tevas AS på i bransjen?
Hvor ligger Tevas AS blant de 459 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tevas AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Tevas AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (390 000 kr) og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 17.12.2013 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 250 000 kr | Tilskudd |
| 27.9.2013 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 140 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/982715199/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982715199",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 250000,
"innvilget_dato": "2013-12-17",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Prepart", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2016-05-24", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Tevas AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Tevas AS fått?
Hvor mye har Tevas AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Godkjenninger og registre
Tevas AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 8 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 3 |
| Prosjekterende | Slukkeinstallasjoner | 3 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 3 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 3 |
| Prosjekterende | Ventilasjon- og klimainstallasjoner | 3 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Ventilasjon- og klimainstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Tevas AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.6.2024 | Rådgiver | 2024 - EØS - Byggherre bistand, prosjektleder og byggeleder | Vestland | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/982715199/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982715199/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-108757",
"heading": "2024 - EØS - Byggherre bistand, prosjektleder og byggeleder",
"publication_date": "2024-06-11",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "982715199" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «2024 - EØS - Byggherre bistand, prosjektleder og byggeleder» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tevas AS
Hvor stor er bransjen Tevas AS tilhører?
Tevas AS er ett av 40 selskaper innen ventilasjonsarbeid i Bergen, og ett av 706 på landsbasis.
Hvor lenge har Tevas AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tevas AS ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hvilken status har Tevas AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tevas AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tevas AS?
Eirik Fossmark Hopp er registrert som daglig leder i Tevas AS.
Hvem er styreleder i Tevas AS?
Styrets leder i Tevas AS er Britt Mjellem. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Tevas AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Allier AS største eier i Tevas AS med 100 % av aksjene.
Går Tevas AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 60,54 mill kr, opp 116 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,32 mill kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Tevas AS?
Tevas AS har organisasjonsnummer 982 715 199. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Tevas AS?
I Enhetsregisteret er Tevas AS registrert med regnskapsfører Aider AS og revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.