- Omsetning
- 2,0 mill
- −16,6 %
- Resultat
- −10,0 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 8
- +3 siden mars
Om Regenics AS
Regenics AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Teknisk prøving og analyse. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Jostein Grip er daglig leder, og Brynjolfur Gisli Eyjolfsson er styreleder. I 2025 hadde Regenics AS en omsetning på 1,95 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 9,96 mill kr. Egenkapitalen var 45,14 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Íslandsbanki HF. med 38,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 100 innen teknisk prøving og analyse i Oslo, og ett av 928 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Virksomhet med forskning og utvikling innenfor bioteknologi.
Formål
Forskning, utvikling og salg av produkter og teknologier innenfor stamcelleforskning og dertil hørende virksomhet.
API og MCPGET /company/982277086
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982277086" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982277086",
"name": "REGENICS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.200",
"nace_desc": "Teknisk prøving og analyse",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982277086" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Regenics AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Regenics AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Regenics AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,6 % fra 2024 · +395,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,95 mill kr | −9,96 mill kr | −9,96 mill kr | 66,49 mill kr | 45,14 mill kr | 21,35 mill kr |
| 2024 | 2,34 mill kr | −6,28 mill kr | −6,29 mill kr | 43,60 mill kr | 23,55 mill kr | 20,04 mill kr |
| 2023 | 3,27 mill kr | −3,61 mill kr | −3,63 mill kr | 31,14 mill kr | 9,42 mill kr | 21,71 mill kr |
| 2022 | 2,71 mill kr | – | – | 34,35 mill kr | 11,65 mill kr | 22,69 mill kr |
| 2021 | 394 130 kr | −1,55 mill kr | −1,66 mill kr | 35,28 mill kr | 8,05 mill kr | 27,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/982277086/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982277086/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982277086",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1954033,
"operating_profit": -9961282,
"net_profit": -9964516,
"equity": 45142704,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2343584,
"operating_profit": -6282694,
"net_profit": -6291864,
"equity": 23550666,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982277086" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Regenics AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Regenics AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Regenics AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 11.11.2025Styre
5Sist endret 08.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2026Revisor
1Sist endret 02.02.2019Forretningsfører
1Sist endret 14.03.2025API og MCPGET /company/982277086/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982277086/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982277086",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982277086" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Regenics AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Regenics AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Regenics AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 endret eierandel
- Íslandsbanki HF.20 % → 38,1 %
- Life Capitol AS26,6 % → 20,5 %
- Heldrup AS20,3 % → 15,7 %
- Høgenipa AS6,1 % → 4,7 %
- Cornucopia AS5 % → 3,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Íslandsbanki HF. | Selskap | Ordinære aksjer | 38,1 % | 6 214 472 |
| Life Capitol AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,5 % | 3 349 036 |
| Heldrup AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,7 % | 2 560 321 |
| Høgenipa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,7 % | 772 714 |
| Cornucopia AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,9 % | 628 800 |
| Intento AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,4 % | 553 628 |
| Capra Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,2 % | 361 420 |
| Wlh Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,8 % | 286 984 |
| Rune Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 1,5 % | 247 009 |
| Philippe Collas | Person | Ordinære aksjer | 1,2 % | 189 500 |
25 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/982277086/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982277086/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982277086",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ÍSLANDSBANKI HF.", "is_corporate": true, "ownership_pct": 38.11, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "LIFE CAPITOL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20.54, "year": 2025, … },
…
],
"total": 25
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "982277086" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Regenics AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Regenics AS eier Íslandsbanki HF., og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Regenics AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 31 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Regenics AS | BEDR | Teknisk prøving og analyse | Oslo | 8 |
Kunngjøringer125
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 8.7.2025 | Kapital ↗ |
| 8.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.7.2025 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2025 | Daglig leder ↗ |
| 20.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982277086/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982277086/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982277086",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982277086" })Spør AI-assistenten
Når ble Regenics AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Regenics AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Regenics AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Innovative sårprodukter basert på HTX og nye bioaktive teknologier(Godkjent)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 67,9 % | 55,0 % |
| Likviditetsgrad | 10,17 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | -22,1 % | 12,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,6 % | +3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 244 254,125 kr | 1,77 mill kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982277086/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982277086/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982277086",
"nace_code": "71.200",
"industry_count": 445,
"revenue": { "value": 1954033, "percentile": 0.5543 },
"operating_margin": { "value": -5.0978, "percentile": 0.0231 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982277086" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Regenics AS blant de 445 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Regenics AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Regenics AS blant de største selskapene innen teknisk prøving og analyse?
Offentlig støtte
Regenics AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (6,29 mill kr), 15 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (21,48 mill kr) og 7 SkatteFUNN-søknader, 7 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 16.7.2018 | Innovasjonstilskudd | Tilskudd til EU-rådgivning | 488 000 kr | Tilskudd |
| 27.3.2018 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 3,30 mill kr | Tilskudd |
| 31.3.2016 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,50 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/982277086/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982277086/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982277086",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 488000,
"innvilget_dato": "2018-07-16",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Støtte til EIC Accelerator-søknad steg 2",
"prosjektstart": 2023,
"tildelt_belop": 75000,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Innovative sårprodukter basert på HTX og nye bioaktive teknologier",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "982277086" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Regenics AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Regenics AS fått?
Hvor mye har Regenics AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Regenics AS har 7 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| LEX ↗ | 201908763 | 306734 | Registrert | 7.8.2029 |
| ARVA ↗ | 201612042 | 291235 | Registrert | 17.10.2036 |
| COLLEX ↗ | 201611034 | 290868 | Registrert | 26.9.2036 |
| Arctic roe extract ↗ | 201414772 | − | Henlagt | − |
| LEX ↗ | 201414773 | − | Henlagt | − |
| VERNEX ↗ | 200511935 | 238827 | Registrert | 18.4.2027 |
| Marine Rejuvenation Complex ↗ | 201414771 | 280671 | Registrering opphørt | 10.12.2024 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Regenics AS
Hvor stor er bransjen Regenics AS tilhører?
Regenics AS er ett av 100 selskaper innen teknisk prøving og analyse i Oslo, og ett av 928 på landsbasis.
Hvor lenge har Regenics AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Regenics AS ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hva er statusen til Regenics AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Regenics AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Regenics AS?
Jostein Grip er registrert som daglig leder i Regenics AS.
Hvem er styreleder i Regenics AS?
Styrets leder i Regenics AS er Brynjolfur Gisli Eyjolfsson. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Regenics AS?
Største aksjonær i Regenics AS er Íslandsbanki HF. med 38,1 % av aksjene, fulgt av Life Capitol AS (20,5 %) og Heldrup AS (15,7 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Regenics AS for i 2025?
Regenics AS hadde i 2025 en omsetning på 1,95 mill kr og et underskudd på 9,96 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Regenics AS til?
Regenics AS holder til i Oslo Science Park Gaustadalléen 21, 0349, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.