Rørlegger Paal Bøhle AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- +54,4 %
- Resultat
- 814 803
- +479,3 %
Om Rørlegger Paal Bøhle AS
Rørlegger Paal Bøhle AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stange, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Paal Bøhle er styrets leder. I 2025 hadde Rørlegger Paal Bøhle AS en omsetning på 2,51 mill kr, en økning på 54 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 814 803 kr. Egenkapitalen var 4,57 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pb Invest Hamar AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 21 innen rørleggerarbeid i Stange, og ett av 4 977 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Rørleggervirksomhet og alt som herved står i forbindelse. Selskapet kan også påta seg andre oppdrag som er mulig ut fra kompetanse og kapasitet. Selskapet kan eie og drive fast eiendom og kan gjennom aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/982132126
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982132126" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982132126",
"name": "RØRLEGGER PAAL BØHLE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STANGE", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "982132126" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stange holder Rørlegger Paal Bøhle AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rørlegger Paal Bøhle AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rørlegger Paal Bøhle AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +54,4 % fra 2024 · −17,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,51 mill kr | 956 627 kr | 814 803 kr | 5,24 mill kr | 4,57 mill kr | 661 691 kr |
| 2024 | 1,63 mill kr | 159 815 kr | 140 649 kr | 4,04 mill kr | 3,76 mill kr | 285 093 kr |
| 2023 | 1,85 mill kr | −123 254 kr | −86 615 kr | 4,48 mill kr | 4,22 mill kr | 263 557 kr |
| 2022 | 2,47 mill kr | 53 960 kr | 82 650 kr | 5,14 mill kr | 4,30 mill kr | 836 840 kr |
| 2021 | 3,04 mill kr | 559 967 kr | 463 375 kr | 4,90 mill kr | 4,22 mill kr | 676 178 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 utgjorde lønnskostnadene rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/982132126/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982132126/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982132126",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2510511,
"operating_profit": 956627,
"net_profit": 814803,
"equity": 4573817,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1626446,
"operating_profit": 159815,
"net_profit": 140649,
"equity": 3759014,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "982132126" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Rørlegger Paal Bøhle AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rørlegger Paal Bøhle AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rørlegger Paal Bøhle AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 26.06.2000Regnskapsfører
1Sist endret 21.04.2026API og MCPGET /company/982132126/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982132126/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982132126",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "982132126" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rørlegger Paal Bøhle AS?
Hvem er regnskapsfører for Rørlegger Paal Bøhle AS?
List alle roller i Rørlegger Paal Bøhle AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pb Invest Hamar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/982132126/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982132126/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982132126",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PB INVEST HAMAR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "982132126" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rørlegger Paal Bøhle AS eier Pb Invest Hamar AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rørlegger Paal Bøhle AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rørlegger Paal Bøhle AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pb Invest Hamar AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/982132126/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982132126/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982132126",
"chain": [
{ "org_no": "989177605", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "982132126", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "982132126" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rørlegger Paal Bøhle AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rørlegger Paal Bøhle AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørlegger Paal Bøhle AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Stange | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/982132126/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982132126/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982132126",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "982132126" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rørlegger Paal Bøhle AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rørlegger Paal Bøhle AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rørlegger Paal Bøhle AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)−AXENDO REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 18,0 % av driftsinntektene — 24,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 38,1 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 32,5 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 87,4 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 5,21 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,8 % | 15,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,0 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 19,5 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,6 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 10,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/982132126/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/982132126/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "982132126",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 2510511, "percentile": 0.4787 },
"operating_margin": { "value": 0.381, "percentile": 0.9469 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "982132126" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rørlegger Paal Bøhle AS på i bransjen?
Hvor ligger Rørlegger Paal Bøhle AS blant de 3306 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rørlegger Paal Bøhle AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
RØRLEGGER PAAL BØHLE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rørkjøp AS | Lier | 0,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rørlegger Paal Bøhle AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørlegger Paal Bøhle AS?
Det er registrert 4 977 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 21 i Stange.
Er Rørlegger Paal Bøhle AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 54 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rørlegger Paal Bøhle AS bedre enn andre i bransjen?
Rørlegger Paal Bøhle AS hadde en driftsmargin på 38,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.
Hva er statusen til Rørlegger Paal Bøhle AS?
Rørlegger Paal Bøhle AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Rørlegger Paal Bøhle AS?
Paal Bøhle er registrert som styreleder i Rørlegger Paal Bøhle AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Rørlegger Paal Bøhle AS?
Rørlegger Paal Bøhle AS eies i hovedsak av Pb Invest Hamar AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Rørlegger Paal Bøhle AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,51 mill kr, opp 54 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,57 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Rørlegger Paal Bøhle AS?
Egenkapitalen i Rørlegger Paal Bøhle AS var 4,57 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 87,4 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Rørlegger Paal Bøhle AS?
Forretningsadressen til Rørlegger Paal Bøhle AS er Mjøslivegen 14, 2312, OTTESTAD i Stange kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.