Stensrudvegen 5 B AS
- Omsetning
- 622 260
- +1,5 %
- Resultat
- 73 802
- −24,2 %
Om Stensrudvegen 5 B AS
Stensrudvegen 5 B AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stange, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Paal Bøhle er daglig leder, og Paal Bøhle er styreleder. I 2025 hadde Stensrudvegen 5 B AS en omsetning på 622 260 kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 73 802 kr. Egenkapitalen var 553 668 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pb Invest Hamar AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 175 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stange, og ett av 76 522 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 802 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Forvaltning og utvikling av fast eiendom og det som naturlig står i forbindelse med dette, herunder investering og deltakelse i andre selskap.
API og MCPGET /company/921311818
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921311818" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921311818",
"name": "STENSRUDVEGEN 5 B AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STANGE", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921311818" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Stensrudvegen 5 B AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stensrudvegen 5 B AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stange holder Stensrudvegen 5 B AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,5 % fra 2024 · +52,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 622 260 kr | 196 011 kr | 73 802 kr | 2,17 mill kr | 553 668 kr | 1,61 mill kr |
| 2024 | 612 860 kr | 241 336 kr | 97 323 kr | 2,34 mill kr | 479 866 kr | 1,86 mill kr |
| 2023 | 572 920 kr | 259 460 kr | 128 937 kr | 2,55 mill kr | 382 542 kr | 2,17 mill kr |
| 2022 | 560 350 kr | 281 101 kr | 179 340 kr | 2,72 mill kr | 253 605 kr | 2,46 mill kr |
| 2021 | 408 564 kr | 125 011 kr | 52 295 kr | 3,03 mill kr | 74 266 kr | 2,95 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,5 mill kr (70 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 100 000 kr
API og MCPGET /company/921311818/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921311818/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921311818",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 622260, "operating_profit": 196011, "net_profit": 73802, "equity": 553668, … },
{ "year": 2024, "revenue": 612860, "operating_profit": 241336, "net_profit": 97323, "equity": 479866, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921311818" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Stensrudvegen 5 B AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stensrudvegen 5 B AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stensrudvegen 5 B AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 09.12.2019Styre
1Sist endret 09.12.2019Regnskapsfører
1Sist endret 21.04.2026API og MCPGET /company/921311818/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921311818/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921311818",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921311818" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stensrudvegen 5 B AS?
List alle roller i Stensrudvegen 5 B AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stensrudvegen 5 B AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pb Invest Hamar AS100 %
- Hedmarken Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pb Invest Hamar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921311818/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921311818/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921311818",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PB INVEST HAMAR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921311818" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stensrudvegen 5 B AS eier Pb Invest Hamar AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stensrudvegen 5 B AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stensrudvegen 5 B AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pb Invest Hamar AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/921311818/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921311818/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921311818",
"chain": [
{ "org_no": "989177605", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921311818", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921311818" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stensrudvegen 5 B AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stensrudvegen 5 B AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stensrudvegen 5 B AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stange | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.12.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921311818/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921311818/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921311818",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921311818" })Spør AI-assistenten
Når ble Stensrudvegen 5 B AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stensrudvegen 5 B AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stensrudvegen 5 B AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)−AXENDO REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 25,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,61 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,91 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,3 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921311818/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921311818/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921311818",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 622260, "percentile": 0.5226 },
"operating_margin": { "value": 0.315, "percentile": 0.4051 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921311818" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stensrudvegen 5 B AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stensrudvegen 5 B AS på i bransjen?
Hvor ligger Stensrudvegen 5 B AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stensrudvegen 5 B AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stensrudvegen 5 B AS?
Det er registrert 76 522 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 175 i Stange.
Er Stensrudvegen 5 B AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 802 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stensrudvegen 5 B AS i Enhetsregisteret?
Stensrudvegen 5 B AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Stensrudvegen 5 B AS?
Daglig leder i Stensrudvegen 5 B AS er Paal Bøhle, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Stensrudvegen 5 B AS?
Største aksjonær i Stensrudvegen 5 B AS er Pb Invest Hamar AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Stensrudvegen 5 B AS en del av et konsern?
Stensrudvegen 5 B AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Pb Invest Hamar AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Stensrudvegen 5 B AS?
Stensrudvegen 5 B AS hadde i 2025 en omsetning på 622 260 kr og et overskudd på 73 802 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Stensrudvegen 5 B AS?
I 2025 hadde Stensrudvegen 5 B AS et driftsresultat på 196 011 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.