Anne Øyhus Revling AS
- Omsetning
- 4,6 mill
- +3,9 %
- Resultat
- 1,6 mill
- +0,9 %
Om Anne Øyhus Revling AS
Anne Øyhus Revling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Anne-Elise Øyhus-Revling er styrets leder. I 2025 hadde Anne Øyhus Revling AS en omsetning på 4,63 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,57 mill kr. Egenkapitalen var 7,18 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anne-Elise Øyhus-Revling med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 263 innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Tannlegebehandling og tilhørende virksomhet.
API og MCPGET /company/981885074
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981885074" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981885074",
"name": "ANNE ØYHUS REVLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "981885074" })Spør AI-assistenten
Hva driver Anne Øyhus Revling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Anne Øyhus Revling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Anne Øyhus Revling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,9 % fra 2024 · +10,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,63 mill kr | 1,12 mill kr | 1,57 mill kr | 8,26 mill kr | 7,18 mill kr | 1,08 mill kr |
| 2024 | 4,45 mill kr | 1,16 mill kr | 1,55 mill kr | 7,51 mill kr | 6,01 mill kr | 1,50 mill kr |
| 2023 | 4,21 mill kr | 932 084 kr | 1,37 mill kr | 6,63 mill kr | 5,26 mill kr | 1,37 mill kr |
| 2022 | 4,19 mill kr | 935 547 kr | 387 458 kr | 6,09 mill kr | 4,64 mill kr | 1,45 mill kr |
| 2021 | 4,20 mill kr | 1,02 mill kr | 2,74 mill kr | 6,27 mill kr | 4,95 mill kr | 1,32 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/981885074/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981885074/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981885074",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4626123,
"operating_profit": 1115227,
"net_profit": 1565929,
"equity": 7178951,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4452068,
"operating_profit": 1157554,
"net_profit": 1552278,
"equity": 6013021,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "981885074" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Anne Øyhus Revling AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Anne Øyhus Revling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Anne Øyhus Revling AS per år.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 15.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023API og MCPGET /company/981885074/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981885074/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981885074",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "981885074" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Anne Øyhus Revling AS?
List alle roller i Anne Øyhus Revling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Anne Øyhus Revling AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anne-Elise Øyhus-Revling | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/981885074/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981885074/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981885074",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "981885074" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Anne Øyhus Revling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Anne Øyhus Revling AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Anne Øyhus Revling AS | BEDR | Tannlegetjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2024 | Styre ↗ |
| 23.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/981885074/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981885074/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981885074",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-02", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981885074" })Spør AI-assistenten
Når ble Anne Øyhus Revling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Anne Øyhus Revling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Anne Øyhus Revling AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 11,3 % av driftsinntektene — 5,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,1 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 33,8 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 86,9 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 7,59 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,8 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,9 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,3 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 39,9 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 23,1 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/981885074/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981885074/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981885074",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 4626123, "percentile": 0.6491 },
"operating_margin": { "value": 0.2411, "percentile": 0.7133 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "981885074" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Anne Øyhus Revling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Anne Øyhus Revling AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Anne Øyhus Revling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Anne Øyhus Revling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Anne Øyhus Revling AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 1 263 i Oslo.
Er Anne Øyhus Revling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 173 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Anne Øyhus Revling AS i Enhetsregisteret?
Anne Øyhus Revling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Anne Øyhus Revling AS?
Anne Øyhus Revling AS driver innen tannlegetjenester, med NACE-kode 86.230 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tannlegebehandling og tilhørende virksomhet.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Anne Øyhus Revling AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Anne Øyhus Revling AS?
Anne-Elise Øyhus-Revling er registrert som styreleder i Anne Øyhus Revling AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Anne Øyhus Revling AS?
Største aksjonær i Anne Øyhus Revling AS er Anne-Elise Øyhus-Revling med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Anne Øyhus Revling AS?
Anne Øyhus Revling AS hadde i 2025 en omsetning på 4,63 mill kr og et overskudd på 1,57 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Anne Øyhus Revling AS?
I 2025 hadde Anne Øyhus Revling AS et driftsresultat på 1,12 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 24,1 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Anne Øyhus Revling AS?
Anne Øyhus Revling AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.