Tannlege Stavern AS
- Omsetning
- 5,9 mill
- −1,9 %
- Resultat
- 214 487
- 7 års regnskap
Om Tannlege Stavern AS
Tannlege Stavern AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Mariel Nygaard er daglig leder, og Kai-Uwe Gitter er styreleder. I 2025 hadde Tannlege Stavern AS en omsetning på 5,88 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 214 487 kr. Egenkapitalen var −53 264 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mariel Nygaard med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 38 innen tannlegetjenester i Larvik, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 277 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Tannlegevirksomhet med tilhørende tjenester.
API og MCPGET /company/925262072
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925262072" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925262072",
"name": "TANNLEGE STAVERN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925262072" })Spør AI-assistenten
Er Tannlege Stavern AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tannlege Stavern AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tannlege Stavern AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,9 % fra 2024 · +50,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,88 mill kr | 276 132 kr | 214 487 kr | 1,04 mill kr | −53 264 kr | 1,10 mill kr |
| 2024 | 5,99 mill kr | −106 856 kr | −149 929 kr | 886 112 kr | −267 750 kr | 1,15 mill kr |
| 2023 | 5,46 mill kr | −188 195 kr | −209 567 kr | 1,51 mill kr | −117 821 kr | 1,63 mill kr |
| 2022 | 4,91 mill kr | 56 631 kr | 35 937 kr | 1,48 mill kr | 91 746 kr | 1,39 mill kr |
| 2021 | 3,89 mill kr | −56 980 kr | −59 176 kr | 1,40 mill kr | 55 809 kr | 1,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 12 000 kr
API og MCPGET /company/925262072/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925262072/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925262072",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5875651,
"operating_profit": 276132,
"net_profit": 214487,
"equity": -53264,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5990270,
"operating_profit": -106856,
"net_profit": -149929,
"equity": -267750,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925262072" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tannlege Stavern AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Tannlege Stavern AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Stavern AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.06.2020Styre
3Sist endret 26.06.2020Regnskapsfører
1Sist endret 28.05.2025API og MCPGET /company/925262072/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925262072/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925262072",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925262072" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Tannlege Stavern AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlege Stavern AS?
List alle roller i Tannlege Stavern AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mariel Nygaard | Person | Ordinære aksjer | 51,0 % | 51 |
| Franz Gitter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Tannlege Kai Uwe Gitter AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24,0 % | 24 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925262072/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925262072/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925262072",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FRANZ GITTER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "TANNLEGE KAI UWE GITTER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 24,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925262072" })Spør AI-assistenten
Er Tannlege Stavern AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Stavern AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlege Stavern AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Stavern AS | BEDR | Tannlegetjenester | Larvik | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925262072/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925262072/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925262072",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925262072" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Stavern AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlege Stavern AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannlege Stavern AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 58,2 % av driftsinntektene — 41,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,7 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | -5,1 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,27 | 1,75 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,9 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 58,2 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 19,1 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 15,8 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925262072/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925262072/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925262072",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 5875651, "percentile": 0.7354 },
"operating_margin": { "value": 0.047, "percentile": 0.3306 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925262072" })Spør AI-assistenten
Er Tannlege Stavern AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Tannlege Stavern AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlege Stavern AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Tannlege Stavern AS
Hvor stor er bransjen Tannlege Stavern AS tilhører?
Tannlege Stavern AS er ett av 38 selskaper innen tannlegetjenester i Larvik, og ett av 5 990 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlege Stavern AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlege Stavern AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Tannlege Stavern AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlege Stavern AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tannlege Stavern AS?
Mariel Nygaard er registrert som daglig leder i Tannlege Stavern AS.
Hvilke eiere står bak Tannlege Stavern AS?
Tannlege Stavern AS eies i hovedsak av Mariel Nygaard (51 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Tannlege Stavern AS med overskudd?
I 2025 omsatte Tannlege Stavern AS for 5,88 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 214 487 kr.
Hvor mye egenkapital har Tannlege Stavern AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Tannlege Stavern AS en egenkapital på −53 264 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −5,1 %.
Hvor solid er økonomien i Tannlege Stavern AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tannlege Stavern AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Tannlege Stavern AS?
Tannlege Stavern AS har org.nr 925 262 072 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.