Highlight Safety AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- +4,5 %
- Resultat
- 1,9 mill
- −15 %
Om Highlight Safety AS
Highlight Safety AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av annet elektrisk utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Eskill Johan Ahlgren er styrets leder. I 2025 hadde Highlight Safety AS en omsetning på 1,92 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,88 mill kr. Egenkapitalen var 6,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tema Kapital AS med 73 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen produksjon av annet elektrisk utstyr i Drammen, og ett av 152 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Utvikle, markedsføre og selge varslingssystemer for å unngå kollisjoner mellom fartøyer og faste installasjoner, herunder hva som står i forbindelse med det foran nevnte. Selskapet har videre som formål å drive salg av konsulenttjenester, samt kjøp, utleie, forvaltning, videreutvikling og salg av fast eiendom, herunder hva som står i forbindelse med det foran nevnte. Selskapet har videre som formål å drive enhver form for investeringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/981868838
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"name": "HIGHLIGHT SAFETY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "27.900",
"nace_desc": "Produksjon av annet elektrisk utstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Når ble Highlight Safety AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Drammen holder Highlight Safety AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Highlight Safety AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,5 % fra 2024 · +475,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,92 mill kr | 1,88 mill kr | 1,88 mill kr | 6,40 mill kr | 6,02 mill kr | 379 789 kr |
| 2024 | 1,84 mill kr | 2,15 mill kr | 2,21 mill kr | 4,17 mill kr | 4,14 mill kr | 34 208 kr |
| 2023 | 1,84 mill kr | 1,56 mill kr | 1,56 mill kr | 1,93 mill kr | 1,92 mill kr | 5 065 kr |
| 2022 | 1,58 mill kr | 319 595 kr | 338 573 kr | 653 165 kr | 361 290 kr | 291 875 kr |
| 2021 | 333 132 kr | 7 167 kr | −25 194 kr | 387 688 kr | 22 717 kr | 364 971 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 73 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,6 mill kr (25 % av balansen)
API og MCPGET /company/981868838/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1918095,
"operating_profit": 1876254,
"net_profit": 1881383,
"equity": 6019797,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1835025,
"operating_profit": 2151238,
"net_profit": 2213908,
"equity": 4138414,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Highlight Safety AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Highlight Safety AS per år.
Hvordan har omsetningen til Highlight Safety AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 23.06.2014Regnskapsfører
1Sist endret 11.07.2017API og MCPGET /company/981868838/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Highlight Safety AS?
Hvem er regnskapsfører for Highlight Safety AS?
List alle roller i Highlight Safety AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tema Kapital AS | Selskap | Preferanse aksjer | 73,0 % | 2 217 791 |
| Tema Kapital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 27,0 % | 821 601 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/981868838/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TEMA KAPITAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 72.97, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TEMA KAPITAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 27.03, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Er Highlight Safety AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Highlight Safety AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Highlight Safety AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Tema Kapital AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/981868838/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"chain": [
{ "org_no": "988699063", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "981868838", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Highlight Safety AS?
Hvem eier Highlight Safety AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Highlight Safety AS | BEDR | Produksjon av annet elektrisk utstyr | Drammen | − |
Kunngjøringer124
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.5.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/981868838/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Når ble Highlight Safety AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Highlight Safety AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Highlight Safety AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 94,1 % | 48,2 % |
| Likviditetsgrad | 16,85 | 2,02 |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,60 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,3 % | 4,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/981868838/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"nace_code": "27.900",
"industry_count": 85,
"revenue": { "value": 1918095, "percentile": 0.5952 },
"operating_margin": { "value": 0.9782, "percentile": 1 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Highlight Safety AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Highlight Safety AS blant de største selskapene innen produksjon av annet elektrisk utstyr?
Hvor solid er Highlight Safety AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Highlight Safety AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 28.8.2009 | Nyutvikling av varslingssystem for lufthindre basert på radarteknologi. | 2009–2010 | Godkjent |
| 11.11.2005 | Utvikling av en lavkost/lavenergi høyteknologi radar | 2006–2008 | Godkjent |
| 16.11.2004 | OCAS - Test og evaluering Norge, USA og Canada | 2004–2005 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/981868838/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/981868838/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "981868838",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Nyutvikling av varslingssystem for lufthindre basert på radarteknologi.",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2009-08-28",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "981868838" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Highlight Safety AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Highlight Safety AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Highlight Safety AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Highlight Safety AS
Hvor stor er bransjen Highlight Safety AS tilhører?
Highlight Safety AS er ett av 6 selskaper innen produksjon av annet elektrisk utstyr i Drammen, og ett av 152 på landsbasis.
Hvor lenge har Highlight Safety AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Highlight Safety AS ble etablert i 2000 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Highlight Safety AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Highlight Safety AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Highlight Safety AS?
Highlight Safety AS er registrert i bransjen Produksjon av annet elektrisk utstyr (næringskode 27.900). Registrert aktivitet: Utvikle, markedsføre og selge varslingssystemer for å unngå kollisjoner mellom fartøyer og faste installasjoner, herunder hva som står i forbindelse med det foran nevnte.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Highlight Safety AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Highlight Safety AS?
Største aksjonær i Highlight Safety AS er Tema Kapital AS med 73 % av aksjene, fulgt av Tema Kapital AS (27 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Highlight Safety AS med overskudd?
I 2025 omsatte Highlight Safety AS for 1,92 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,88 mill kr.
Har Highlight Safety AS mottatt offentlig støtte?
Highlight Safety AS er registrert med 3 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Hvor holder Highlight Safety AS til?
Highlight Safety AS holder til i c/o Amesto AccountHouse AS Sankt Halvards gate 2B, 3015, DRAMMEN, i Drammen kommune i Buskerud.
Er Highlight Safety AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.