Face2face Creatives International AS
Org.nr 981357906
Om Face2face Creatives International AS
Face2face Creatives International AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Martin Alexander Sandvik Alquist er styrets leder. I 2025 hadde Face2face Creatives International AS en omsetning på 133,05 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 49,92 mill kr. Egenkapitalen var 143,78 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Face2face Creatives International Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 910 innen reklamebyråvirksomhet i Oslo, og ett av 11 000 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tilby næringslivet spesialkompetanse på en til en kommunikasjon ved at selskapet driver med salg og markedsføring av kundenes produkter. Selskapet tilbyr tradisjonell reklame.
Formål
Salg, reklame og markedsføring.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 133,05 mill kr | 35,05 mill kr | 49,92 mill kr | 194,46 mill kr | 143,78 mill kr | 50,68 mill kr |
| 2024 | 158,85 mill kr | 41,54 mill kr | 35,21 mill kr | 202,52 mill kr | 105,43 mill kr | 97,09 mill kr |
| 2023 | 174,61 mill kr | 40,46 mill kr | 8,17 mill kr | 171,68 mill kr | 85,91 mill kr | 85,77 mill kr |
| 2022 | 134,28 mill kr | 28,24 mill kr | 21,17 mill kr | 146,64 mill kr | 91,75 mill kr | 54,88 mill kr |
| 2021 | 92,46 mill kr | 15,21 mill kr | 1,70 mill kr | 96,66 mill kr | 48,93 mill kr | 47,73 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 09.07.2021Regnskapsfører
1Sist endret 11.08.2021Revisor
1Sist endret 07.10.2015Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute
- Opera Equity Anniehall AShadde 45,7 %
- Explore Sales Holding AShadde 40 %
- Harbitz Industries AShadde 8,3 %
- Riise&co AShadde 6,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Face2face Creatives International Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 8 034 018 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 6 flere eiere ↓Vis færre ↑
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Face2face Creatives International AS
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Face2face Creatives International AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Oslo | 61 |
Kunngjøringer84
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2022 | Kapital ↗ |
| 26.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 9.7.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:60→61
- Stilling utlystEr du interessert i salg og klar for nye utfordringer?
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:61→60
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:60→61
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 13,7 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,3 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 37,5 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 73,9 % | 40,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,51 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 34,7 % | 9,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,2 % | +1,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,18 mill kr | 1,35 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 13,7 % | 32,7 % |
| Lønnskostnad | 37,9 % | 40,4 % |
| Annen driftskostnad | 20,1 % | 18,2 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Face2face Creatives International AS er registrert med 5 SkatteFUNN-søknader, 4 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 12.8.2020 | Utvikling av tjenestemoduler for AR, VR og IoT for kampanjevirksomhet | 2020–2021 | Avslått |
| 23.8.2019 | Utvikling av nye tjenestemoduler for salgs- og kommunikasjonsbransjen | 2019–2019 | Godkjent |
| 14.8.2017 | Utvikling av end-to-end CRM- og salgsverktøy | 2017–2018 | Godkjent |
| 12.8.2016 | Ny generasjons beslutningsstøttesystem for internasjonal direkte markedsføring | 2016–2016 | Godkjent |
| 10.7.2014 | Ny generasjons beslutningsstøttesystem for internasjonal direkte markedsføring | 2014–2016 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
Ledige stillinger
Face2face Creatives International AS har utlyst 1 ledige stilling på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 8.9.2026 | Er du interessert i salg og klar for nye utfordringer? Salg og service | OSLO | Fast · Heltid | − |
Kilde: NAV
Immaterielle rettigheter
Face2face Creatives International AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| FACE2FACE ↗ | 201505689 | 283060 | Registrert | 8.5.2035 |
| Blue Jeans Diplomacy ↗ | 201505690 | 283061 | Registrert | 8.5.2035 |
| InterFace Intelligence ↗ | 201312668 | 274641 | Registrert | 17.10.2033 |
| FACE2FACE ↗ | 200301709 | 222857 | Registrert | 14.4.2034 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
FACE2FACE CREATIVES INTERNATIONAL AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Beest Software AS | Oslo | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Bluejeans Diplomacy AS | Oslo | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Appache AS | Oslo | 33.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Face2face Creatives International AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Face2face Creatives International AS?
Det er registrert 11 000 selskaper i Norge innen reklamebyråvirksomhet, hvorav 2 910 i Oslo.
Er Face2face Creatives International AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 55 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva driver Face2face Creatives International AS med?
Face2face Creatives International AS driver innen reklamebyråvirksomhet, med NACE-kode 73.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tilby næringslivet spesialkompetanse på en til en kommunikasjon ved at selskapet driver med salg og markedsføring av kundenes produkter.
Hvem er største aksjonær i Face2face Creatives International AS?
Største aksjonær i Face2face Creatives International AS er Face2face Creatives International Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Face2face Creatives International AS?
Face2face Creatives International AS hadde i 2025 en omsetning på 133,05 mill kr og et overskudd på 49,92 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Face2face Creatives International AS?
Egenkapitalen i Face2face Creatives International AS var 143,78 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 73,9 % av totalkapitalen.
Får Face2face Creatives International AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Face2face Creatives International AS oppført med 4 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Face2face Creatives International AS?
I Enhetsregisteret har Face2face Creatives International AS registrert nettsiden www.face2facecreatives.com. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.