Meetings AS
Org.nr 981096452
Om Meetings AS
Meetings AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Reisebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Anne-Mari Hernes er daglig leder, og Eva Fjeld Løvseth er styreleder. I 2025 hadde Meetings AS en omsetning på 15,49 mill kr, en økning på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,62 mill kr. Egenkapitalen var 7,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ave Regor AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 135 innen reisebyråvirksomhet i Oslo, og ett av 474 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Konsulent for hotellbrukere. Evaluering- og forhandlinger av hotell og hotelltjenester.
Formål
Evaluering- og forhandlinger av hotell og hotelltjenester, samt konsulent for hotellbrukere.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,49 mill kr | 3,13 mill kr | 2,62 mill kr | 13,29 mill kr | 7,47 mill kr | 5,82 mill kr |
| 2024 | 11,95 mill kr | 3,05 mill kr | 2,48 mill kr | 9,36 mill kr | 4,85 mill kr | 4,51 mill kr |
| 2023 | 11,57 mill kr | 2,88 mill kr | 2,31 mill kr | 6,76 mill kr | 2,98 mill kr | 3,78 mill kr |
| 2022 | 11,23 mill kr | 1,60 mill kr | 1,26 mill kr | 10,12 mill kr | 5,10 mill kr | 5,03 mill kr |
| 2021 | 6,96 mill kr | 918 610 kr | 727 762 kr | 6,33 mill kr | 3,84 mill kr | 2,49 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 92 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.05.2015Styre
2Sist endret 08.11.2023Revisor
1Sist endret 27.07.2022Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Ave Regor AS50 %
- Kirennah AS50 %
- Anne-Mari Herneshadde 50 %
- Eva Fjeld Løvsethhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ave Regor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 30 500 |
| Kirennah AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 30 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Meetings AS | BEDR | Reisebyråvirksomhet | Oslo | 9 |
Kunngjøringer80
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Kapital ↗ |
| 23.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.12.2025 | Kapital ↗ |
| 3.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.12.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 1.10.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 16.9.2025 | Kapital ↗ |
| 16.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.8.2025 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 17,3 % av driftsinntektene — 64,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,2 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 16,9 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 56,2 % | 38,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,27 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,1 % | 11,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +29,6 % | +2,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,72 mill kr | 1,87 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,3 % | 82,0 % |
| Lønnskostnad | 47,8 % | 11,8 % |
| Annen driftskostnad | 14,7 % | 10,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Meetings AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,34 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 3.5.2021 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 800 000 kr | Tilskudd |
| 25.11.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 540 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Immaterielle rettigheter
Meetings AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Hotellmegleren ↗ | 201103177 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+45 til på samme adresse →Folk spør om Meetings AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Meetings AS?
Det er registrert 474 selskaper i Norge innen reisebyråvirksomhet, hvorav 135 i Oslo.
Er Meetings AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Meetings AS?
Meetings AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Meetings AS?
Daglig leder i Meetings AS er Anne-Mari Hernes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Meetings AS?
Største aksjonær i Meetings AS er Ave Regor AS med 50 % av aksjene, fulgt av Kirennah AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Meetings AS?
I 2025 omsatte Meetings AS for 15,49 mill kr, opp 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,62 mill kr.
Hvor mange ansatte har Meetings AS?
Meetings AS har 9 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Meetings AS?
Forretningsadressen til Meetings AS er Harbitzalléen 5, 0275, OSLO i Oslo kommune.
Er Meetings AS registrert i MVA-registeret?
Meetings AS er registrert i MVA-registeret (siden 2005) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Meetings AS?
Velle Revisjon AS er registrert som revisor for Meetings AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.