- Omsetning
- 15,9 mill
- +2,6 %
- Resultat
- 195 230
- −64 %
- Ansatte
- 12
Om Lundvoll Maskinstasjon AS
Lundvoll Maskinstasjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngen, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Tor-Jonny Lundvoll er daglig leder, og Tor-Jonny Lundvoll er styreleder. I 2025 hadde Lundvoll Maskinstasjon AS en omsetning på 15,91 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 195 230 kr. Egenkapitalen var 7,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tor-Jonny Lundvoll med 26 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen grunnarbeid i Lyngen, og ett av 12 734 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Maskinentreprenør virksomhet, klasse D1, kommunaltekniske anlegg. Masseforflytning/transport, veger/tomter, snerydding/brøyting samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/980868281
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980868281" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980868281",
"name": "LUNDVOLL MASKINSTASJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "LYNGEN", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980868281" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Lundvoll Maskinstasjon AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lundvoll Maskinstasjon AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lyngen holder Lundvoll Maskinstasjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,6 % fra 2024 · +16,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,91 mill kr | 278 731 kr | 195 230 kr | 9,76 mill kr | 7,17 mill kr | 2,59 mill kr |
| 2024 | 15,50 mill kr | 776 246 kr | 542 038 kr | 10,15 mill kr | 6,98 mill kr | 3,17 mill kr |
| 2023 | 14,83 mill kr | 427 105 kr | 224 682 kr | 10,68 mill kr | 6,43 mill kr | 4,25 mill kr |
| 2022 | 15,82 mill kr | 1,23 mill kr | 889 842 kr | 11,41 mill kr | 6,21 mill kr | 5,20 mill kr |
| 2021 | 13,62 mill kr | 1,91 mill kr | 1,47 mill kr | 9,50 mill kr | 420 156 kr | 4,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 30 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/980868281/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980868281/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980868281",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15907048,
"operating_profit": 278731,
"net_profit": 195230,
"equity": 7171947,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15501933,
"operating_profit": 776246,
"net_profit": 542038,
"equity": 6976718,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980868281" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lundvoll Maskinstasjon AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lundvoll Maskinstasjon AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lundvoll Maskinstasjon AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.11.1999Styre
1Sist endret 13.07.2022Revisor
1Sist endret 15.02.2024API og MCPGET /company/980868281/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980868281/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980868281",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980868281" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Lundvoll Maskinstasjon AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lundvoll Maskinstasjon AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lundvoll Maskinstasjon AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
6 nye · 1 ute
- Tor-Jonny Lundvoll26 %
- Vibeke Elise Jensen22 %
- Kjell Roger Lundvoll20 %
- Grethe Rikarda Lundvoll17 %
- Karl Otto Lundvoll8 %
- Anita Beate Lundvoll7 %
- Tor Aksel Lundvollhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tor-Jonny Lundvoll | Person | Ordinære aksjer | 26,0 % | 26 |
| Vibeke Elise Jensen | Person | Ordinære aksjer | 22,0 % | 22 |
| Kjell Roger Lundvoll | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 20 |
| Grethe Rikarda Lundvoll | Person | Ordinære aksjer | 17,0 % | 17 |
| Karl Otto Lundvoll | Person | Ordinære aksjer | 8,0 % | 8 |
| Anita Beate Lundvoll | Person | Ordinære aksjer | 7,0 % | 7 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980868281/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980868281/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980868281",
"shareholders": [
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980868281" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Lundvoll Maskinstasjon AS?
Er Lundvoll Maskinstasjon AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Lundvoll Maskinstasjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lundvoll Maskinstasjon AS | BEDR | Grunnarbeid | Lyngen | 12 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Styre ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980868281/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980868281/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980868281",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980868281" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Lundvoll Maskinstasjon AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lundvoll Maskinstasjon AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lundvoll Maskinstasjon AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 10,8 % av driftsinntektene — 14,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,92 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,6 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,33 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,8 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 36,4 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 46,1 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 4,9 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980868281/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980868281/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980868281",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 15907048, "percentile": 0.8419 },
"operating_margin": { "value": 0.0175, "percentile": 0.412 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980868281" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Lundvoll Maskinstasjon AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lundvoll Maskinstasjon AS på i bransjen?
Hvor ligger Lundvoll Maskinstasjon AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Lundvoll Maskinstasjon AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 6 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Veg, utearealer og landskapsutforming | 1 |
| Utførende | Landskapsutforming | 2 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Lundvoll Maskinstasjon AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.8.2024 | Vinner | Vintervedlikehold Lyngen kommune 2024-2029 | Troms og Finnmark – Romsa ja Finnmárku – Tromssa ja Finmarkku | 1.5.2029 | 22,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/980868281/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980868281/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-112105",
"heading": "Vintervedlikehold Lyngen kommune 2024-2029",
"publication_date": "2024-08-26",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "980868281" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Lundvoll Maskinstasjon AS vunnet det siste året?
Hva gikk anbudet «Vintervedlikehold Lyngen kommune 2024-2029» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså i Lyngen
+618 til i Lyngen →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Lundvoll Maskinstasjon AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lundvoll Maskinstasjon AS?
Det er registrert 12 734 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 13 i Lyngen.
Er Lundvoll Maskinstasjon AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 103 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Lundvoll Maskinstasjon AS i Enhetsregisteret?
Lundvoll Maskinstasjon AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Lundvoll Maskinstasjon AS?
Lundvoll Maskinstasjon AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Lundvoll Maskinstasjon AS?
Daglig leder i Lundvoll Maskinstasjon AS er Tor-Jonny Lundvoll, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Lundvoll Maskinstasjon AS?
Største aksjonær i Lundvoll Maskinstasjon AS er Tor-Jonny Lundvoll med 26 % av aksjene, fulgt av Vibeke Elise Jensen (22 %) og Kjell Roger Lundvoll (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Lundvoll Maskinstasjon AS?
Lundvoll Maskinstasjon AS hadde i 2025 en omsetning på 15,91 mill kr og et overskudd på 195 230 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lundvoll Maskinstasjon AS?
Lundvoll Maskinstasjon AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Lundvoll Maskinstasjon AS?
Lundvoll Maskinstasjon AS har org.nr 980 868 281 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.