Lås Og Beslag AS
- Omsetning
- 12,4 mill
- +22 %
- Resultat
- 1,7 mill
- +35,8 %
Om Lås Og Beslag AS
Lås Og Beslag AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Lukas Ekeland er daglig leder, og Andreas Setting er styreleder. I 2025 hadde Lås Og Beslag AS en omsetning på 12,42 mill kr, en økning på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,70 mill kr. Egenkapitalen var 4,80 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Prosero Security AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 18 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Skien, og ett av 1 657 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Lås og beslag, brannvern, jernvare, kjøp og salg.
Formål
Kjøp og salg av lås, beslag, brannvern og jernvare, samt hva som her hører under.
API og MCPGET /company/980550788
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980550788" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980550788",
"name": "LÅS OG BESLAG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980550788" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Lås Og Beslag AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lås Og Beslag AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Skien holder Lås Og Beslag AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +22 % fra 2024 · +60,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,42 mill kr | 2,07 mill kr | 1,70 mill kr | 8,46 mill kr | 4,80 mill kr | 3,66 mill kr |
| 2024 | 10,18 mill kr | 1,56 mill kr | 1,25 mill kr | 7,45 mill kr | 4,58 mill kr | 2,87 mill kr |
| 2023 | 8,82 mill kr | 1,02 mill kr | 797 221 kr | 6,49 mill kr | 4,26 mill kr | 2,23 mill kr |
| 2022 | 8,73 mill kr | 1,41 mill kr | 1,10 mill kr | 5,62 mill kr | 4,01 mill kr | 1,61 mill kr |
| 2021 | 7,75 mill kr | 1,21 mill kr | 941 969 kr | 5,13 mill kr | 2,91 mill kr | 2,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,5 mill kr
API og MCPGET /company/980550788/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980550788/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980550788",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12424561,
"operating_profit": 2069890,
"net_profit": 1702852,
"equity": 4803348,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10181352,
"operating_profit": 1560378,
"net_profit": 1254153,
"equity": 4582496,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980550788" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Lås Og Beslag AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lås Og Beslag AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lås Og Beslag AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 24.09.2025Styre
3Sist endret 24.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 31.03.2025Revisor
1Sist endret 30.08.2003API og MCPGET /company/980550788/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980550788/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980550788",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980550788" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lås Og Beslag AS?
Hvem er regnskapsfører for Lås Og Beslag AS?
List alle roller i Lås Og Beslag AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Prosero Security AS100 %
- Fjødde Invest AShadde 60 %
- Lucky Invest AShadde 20 %
- Uta Invest AShadde 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Prosero Security AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980550788/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980550788/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980550788",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PROSERO SECURITY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980550788" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lås Og Beslag AS eier Prosero Security AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lås Og Beslag AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lås Og Beslag AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Prosero Security AS
32 selskaperAPI og MCPGET /company/980550788/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980550788/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980550788",
"chain": [
{ "org_no": "818488262", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "980550788", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "980550788" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lås Og Beslag AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lås Og Beslag AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lås Og Beslag AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Skien | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2025 | Styre ↗ |
| 24.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.12.2023 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 29.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.6.2023 | Signatur ↗ |
| 29.6.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980550788/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980550788/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980550788",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-24", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980550788" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Lås Og Beslag AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lås Og Beslag AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lås Og Beslag AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 42,2 % av driftsinntektene — 20,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,7 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 13,7 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 56,8 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,29 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,5 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +22,0 % | +3,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,2 % | 62,9 % |
| Lønnskostnad | 29,8 % | 18,8 % |
| Annen driftskostnad | 11,1 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980550788/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980550788/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980550788",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1286,
"revenue": { "value": 12424561, "percentile": 0.6933 },
"operating_margin": { "value": 0.1666, "percentile": 0.8865 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980550788" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lås Og Beslag AS på i bransjen?
Hvor ligger Lås Og Beslag AS blant de 1286 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lås Og Beslag AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Lås Og Beslag AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lås Og Beslag AS?
Det er registrert 1 657 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, hvorav 18 i Skien.
Er Lås Og Beslag AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 17 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Lås Og Beslag AS et aktivt selskap?
Lås Og Beslag AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Lås Og Beslag AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Lås Og Beslag AS?
Daglig leder i Lås Og Beslag AS er Lukas Ekeland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Lås Og Beslag AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Prosero Security AS største eier i Lås Og Beslag AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Lås Og Beslag AS?
Lås Og Beslag AS hadde i 2025 en omsetning på 12,42 mill kr og et overskudd på 1,70 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lås Og Beslag AS?
Lås Og Beslag AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Lås Og Beslag AS registrert i MVA-registeret?
Lås Og Beslag AS er registrert i MVA-registeret (siden 1999) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.