Lås & Sikring AS
- Omsetning
- 82,5 mill
- +3,1 %
- Resultat
- 14,1 mill
- +10 %
- Ansatte
- 24
Om Lås & Sikring AS
Lås & Sikring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Kjetil Løvaas er daglig leder, og Andreas Setting er styreleder. Selskapet er ett av 614 i Norge innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (78 %).
Aktivitet
Handelsvirksomhet. Produksjon av låsesystemer. Salg og montering av lås og beslag, samt beslekt- ede produkter. I tillegg skal bedrives prosjekter- ing av nevnte produkter for byggebransjen. Selskapet kan ved aksjetegning gjøre seg interes- sert i andre foretak.
Formål
Handelsvirksomhet, produksjon av låser, salg og montering av lås og beslag, samt beslektede produkter. I tillegg skal bedrives prosjektering av nevnte produkter for byggebransjen. Selskapet kan erverve eierandeler i andre foretak.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap under Prosero Security-paraplyen (100%) gir tilgang til et større konsern samtidig som lokal drift i Elverum opprettholdes, med 24 ansatte og topp 25% driftsmargin i bransjen. Omsetningsveksten på 3% til 83M kr er moderat, men det solide resultatet på 14M kr vitner om god lønnsomhet – dog trekker en EK-andel under snittet (44%) noe ned på soliditeten.
API og MCPGET /company/964522243
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964522243" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964522243",
"name": "LÅS & SIKRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.840",
"nace_desc": "Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr",
"employees": 24,
"address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "964522243" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Lås & Sikring AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lås & Sikring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lås & Sikring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,1 % fra 2024 · +30,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 82,50 mill kr | 17,83 mill kr | 14,12 mill kr | 59,30 mill kr | 25,88 mill kr | 33,42 mill kr |
| 2024 | 80,03 mill kr | 16,08 mill kr | 12,84 mill kr | 60,78 mill kr | 25,56 mill kr | 35,22 mill kr |
| 2023 | 80,65 mill kr | 15,21 mill kr | 11,78 mill kr | 55,91 mill kr | 25,13 mill kr | 30,78 mill kr |
| 2022 | 63,71 mill kr | 14,00 mill kr | 10,67 mill kr | 45,83 mill kr | 24,66 mill kr | 21,16 mill kr |
| 2021 | 63,17 mill kr | 11,62 mill kr | 8,89 mill kr | 37,49 mill kr | 18,28 mill kr | 19,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 54 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,7 mill kr (6 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 14 mill kr
API og MCPGET /company/964522243/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964522243/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964522243",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 82503293,
"operating_profit": 17827872,
"net_profit": 14122363,
"equity": 25877164,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 80028291,
"operating_profit": 16081536,
"net_profit": 12835349,
"equity": 25560801,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "964522243" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lås & Sikring AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lås & Sikring AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lås & Sikring AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 24.02.2016Styre
3Sist endret 31.10.2022Regnskapsfører
1Sist endret 20.06.2019Revisor
1Sist endret 08.11.2021API og MCPGET /company/964522243/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964522243/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964522243",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "964522243" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Lås & Sikring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lås & Sikring AS?
Hvem er regnskapsfører for Lås & Sikring AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute
- Prosero Security AS100 %
- Akk Holding AShadde 25,5 %
- Vk Holding AShadde 25,5 %
- Jmt Holding AShadde 24,5 %
- Sjurderud AShadde 24,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Prosero Security AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/964522243/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964522243/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964522243",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PROSERO SECURITY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "964522243" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lås & Sikring AS eier Prosero Security AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lås & Sikring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lås & Sikring AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Prosero Security AS
32 selskaperAPI og MCPGET /company/964522243/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964522243/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964522243",
"chain": [
{ "org_no": "818488262", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "964522243", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "964522243" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lås & Sikring AS?
Hvem eier Lås & Sikring AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lås & Sikring AS Avd Elverum | BEDR | Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr | Elverum | 19 |
| Lås & Sikring AS Avd Oslo | BEDR | Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr | Oslo | 5 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2023 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2022 | Styre ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.11.2021 | Revisor ↗ |
| 7.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/964522243/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964522243/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964522243",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "964522243" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lås & Sikring AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lås & Sikring AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lås & Sikring AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Konsernendring
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→24
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→23
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 42,1 % av driftsinntektene — 20,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,6 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 17,1 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | 43,6 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 1,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,6 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,1 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 3,44 mill kr | 5,12 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,1 % | 62,6 % |
| Lønnskostnad | 26,4 % | 17,0 % |
| Annen driftskostnad | 9,7 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/964522243/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964522243/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964522243",
"nace_code": "46.840",
"industry_count": 482,
"revenue": { "value": 82503293, "percentile": 0.8288 },
"operating_margin": { "value": 0.2161, "percentile": 0.8779 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "964522243" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Lås & Sikring AS blant de 482 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lås & Sikring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lås & Sikring AS blant de største selskapene innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr?
Investeringer
LÅS & SIKRING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sammen For Elverum AS | Elverum | 6,7 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lås & Sikring AS
Hvor stor er bransjen Lås & Sikring AS tilhører?
Lås & Sikring AS er ett av 614 selskaper i Norge innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr.
Hvor lenge har Lås & Sikring AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lås & Sikring AS ble etablert i 1992 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.
Hvilken status har Lås & Sikring AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lås & Sikring AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Lås & Sikring AS med?
Lås & Sikring AS er registrert i bransjen Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr (næringskode 46.840).
Hvem leder Lås & Sikring AS?
Kjetil Løvaas er registrert som daglig leder i Lås & Sikring AS.
Hvilke eiere står bak Lås & Sikring AS?
Største aksjonær i Lås & Sikring AS er Prosero Security AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Lås & Sikring AS for i 2025?
Lås & Sikring AS hadde i 2025 en omsetning på 82,50 mill kr og et overskudd på 14,12 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Lås & Sikring AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Lås & Sikring AS er 150 000 kr (3 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Lås & Sikring AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1992. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.