Gullåsen Restaurantdrift AS
- Omsetning
- 10,8 mill
- +13,3 %
- Resultat
- 378 466
- +12,5 %
- Ansatte
- 32
- +6 siden mars
Om Gullåsen Restaurantdrift AS
Gullåsen Restaurantdrift AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Kantinedrift og annen cateringvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Terje Gullåsen er daglig leder, og Terje Gullåsen er styreleder. I 2025 hadde Gullåsen Restaurantdrift AS en omsetning på 10,75 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 378 466 kr. Egenkapitalen var 1,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jon Henning Oppegaard med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen kantinedrift og annen cateringvirksomhet i Moss, og ett av 264 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (60 %).
Aktivitet
Bevertning, restaurantdrift, catering.
Formål
Restaurantdrift, catering og beslektet virksomhet, eie og drive fast eiendom, samt deltakelse i andre virksomheter med økonomisk formål.
API og MCPGET /company/980409511
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980409511" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980409511",
"name": "GULLÅSEN RESTAURANTDRIFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.220",
"nace_desc": "Kantinedrift og annen cateringvirksomhet",
"employees": 32,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980409511" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gullåsen Restaurantdrift AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gullåsen Restaurantdrift AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gullåsen Restaurantdrift AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,3 % fra 2024 · +181,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,75 mill kr | 540 266 kr | 378 466 kr | 2,97 mill kr | 1,35 mill kr | 1,61 mill kr |
| 2024 | 9,49 mill kr | 507 017 kr | 336 361 kr | 2,96 mill kr | 973 901 kr | 1,98 mill kr |
| 2023 | 9,28 mill kr | 169 676 kr | 67 393 kr | 2,84 mill kr | 637 540 kr | 2,21 mill kr |
| 2022 | 8,09 mill kr | −62 240 kr | −106 034 kr | 3,12 mill kr | 570 147 kr | 2,55 mill kr |
| 2021 | 3,82 mill kr | −209 106 kr | −188 643 kr | 3,54 mill kr | 676 181 kr | 2,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
API og MCPGET /company/980409511/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980409511/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980409511",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10751081,
"operating_profit": 540266,
"net_profit": 378466,
"equity": 1352367,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9489197,
"operating_profit": 507017,
"net_profit": 336361,
"equity": 973901,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980409511" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Gullåsen Restaurantdrift AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gullåsen Restaurantdrift AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gullåsen Restaurantdrift AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 18.02.1999Styre
2Sist endret 16.03.2022Regnskapsfører
1Sist endret 12.03.2018Revisor
1Sist endret 05.04.2024API og MCPGET /company/980409511/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980409511/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980409511",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980409511" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gullåsen Restaurantdrift AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gullåsen Restaurantdrift AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gullåsen Restaurantdrift AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Jon Henning Oppegaard50 %
- Terje Gullåsen100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jon Henning Oppegaard | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Terje Gullåsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/980409511/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980409511/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980409511",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "980409511" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gullåsen Restaurantdrift AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gullåsen Restaurantdrift AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Gullåsen Restaurantdrift AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gullåsen Restaurantdrift AS | BEDR | Kantinedrift og annen cateringvirksomhet | Moss | 32 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2023 | Revisor ↗ |
| 8.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2022 | Kapital ↗ |
| 16.3.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980409511/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980409511/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980409511",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980409511" })Spør AI-assistenten
Når ble Gullåsen Restaurantdrift AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gullåsen Restaurantdrift AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gullåsen Restaurantdrift AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→32
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→30
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→27
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 38,8 % av driftsinntektene — 7,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,0 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | 45,6 % | 23,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,21 |
| Gjeldsgrad | 1,19 | 1,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,0 % | 12,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,3 % | +5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 335 971,281 kr | 660 669,896 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,0 % | 36,5 % |
| Lønnskostnad | 38,8 % | 46,3 % |
| Annen driftskostnad | 15,7 % | 13,0 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980409511/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980409511/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980409511",
"nace_code": "56.220",
"industry_count": 150,
"revenue": { "value": 10751081, "percentile": 0.8082 },
"operating_margin": { "value": 0.0503, "percentile": 0.6748 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980409511" })Spør AI-assistenten
Er Gullåsen Restaurantdrift AS blant de største selskapene innen kantinedrift og annen cateringvirksomhet?
Hvor solid er Gullåsen Restaurantdrift AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gullåsen Restaurantdrift AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Gullåsen Restaurantdrift AS
Hvor stor er bransjen Gullåsen Restaurantdrift AS tilhører?
Gullåsen Restaurantdrift AS er ett av 4 selskaper innen kantinedrift og annen cateringvirksomhet i Moss, og ett av 264 på landsbasis.
Hvor lenge har Gullåsen Restaurantdrift AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gullåsen Restaurantdrift AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.
Er Gullåsen Restaurantdrift AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gullåsen Restaurantdrift AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Gullåsen Restaurantdrift AS?
Terje Gullåsen er registrert som daglig leder i Gullåsen Restaurantdrift AS.
Hvem er største aksjonær i Gullåsen Restaurantdrift AS?
Største aksjonær i Gullåsen Restaurantdrift AS er Jon Henning Oppegaard med 50 % av aksjene, fulgt av Terje Gullåsen (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Gullåsen Restaurantdrift AS for i 2025?
I 2025 omsatte Gullåsen Restaurantdrift AS for 10,75 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 378 466 kr.
Hvor lønnsom er driften i Gullåsen Restaurantdrift AS?
Driftsresultatet for 2025 var 540 266 kr (driftsmargin 5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Gullåsen Restaurantdrift AS til?
Gullåsen Restaurantdrift AS holder til i Bergersborgveien 3, 1519, MOSS, i Moss kommune i Østfold.
Hvilket org.nr har Gullåsen Restaurantdrift AS?
Gullåsen Restaurantdrift AS har organisasjonsnummer 980 409 511. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.