- Omsetning
- 5,4 mill
- 2025
- Resultat
- −75 308
- Årsresultat
Om Støren Sportsklubb
Støren Sportsklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1913 og har vært i drift i 113 år. Stian Engen er styrets leder. I 2025 hadde Støren Sportsklubb en omsetning på 5,42 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 75 308 kr. Egenkapitalen var 7,99 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 18 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Midtre Gauldal, og ett av 14 045 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag med underavdelinger. Ski, fotball, håndball, trim, friidrett, allidrett.
API og MCPGET /company/980303284
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980303284" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980303284",
"name": "STØREN SPORTSKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDTRE GAULDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980303284" })Spør AI-assistenten
Når ble Støren Sportsklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Midtre Gauldal holder Støren Sportsklubb til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Støren Sportsklubb registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2025–2025
Bare ett regnskapsår er tilgjengelig ennå — utviklingen vises når neste år er levert.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,42 mill kr | 637 212 kr | −75 308 kr | 32,07 mill kr | 7,99 mill kr | 24,08 mill kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/980303284/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980303284/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980303284",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5420091,
"operating_profit": 637212,
"net_profit": -75308,
"equity": 7988273,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980303284" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Støren Sportsklubb i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Støren Sportsklubb i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Støren Sportsklubb de siste årene.
Roller og styre8
Styre
6Sist endret 30.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.01.2012Revisor
1Sist endret 17.08.2026API og MCPGET /company/980303284/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980303284/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980303284",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980303284" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Støren Sportsklubb?
Hvem er regnskapsfører for Støren Sportsklubb?
List alle roller i Støren Sportsklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Støren Sportsklubb | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Midtre Gauldal | − |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980303284/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980303284/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980303284",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980303284" })Spør AI-assistenten
Når leverte Støren Sportsklubb sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Støren Sportsklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Støren Sportsklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+E.K. REVISJON AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+John Morten Laugsand(Styremedlem)+Vibeke Glad(Styremedlem)−Kåre Jon Langberg(Styremedlem)−Torbjørn Witsø(Styremedlem)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -1,4 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 24,9 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 6,82 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 3,01 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,9 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980303284/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980303284/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980303284",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 5420091, "percentile": 0.6444 },
"operating_margin": { "value": 0.1176, "percentile": 0.7046 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980303284" })Spør AI-assistenten
Er Støren Sportsklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Støren Sportsklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Støren Sportsklubb på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Midtre Gauldal
1 000+ til i Midtre Gauldal →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Støren Sportsklubb
Hvor stor er bransjen Støren Sportsklubb tilhører?
Støren Sportsklubb er ett av 18 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Midtre Gauldal, og ett av 14 045 på landsbasis.
Hvor lenge har Støren Sportsklubb eksistert sammenlignet med bransjen?
Støren Sportsklubb ble etablert i 1913 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Er Støren Sportsklubb et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Støren Sportsklubb i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Støren Sportsklubb?
Støren Sportsklubb er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Idrettslag med underavdelinger.
Hva slags selskap er Støren Sportsklubb?
Organisasjonsformen til Støren Sportsklubb er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem er styreleder i Støren Sportsklubb?
Styrets leder i Støren Sportsklubb er Stian Engen. Styret har totalt 6 registrerte medlemmer.
Går Støren Sportsklubb med overskudd?
Støren Sportsklubb hadde i 2025 en omsetning på 5,42 mill kr og et underskudd på 75 308 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Støren Sportsklubb?
Driftsresultatet for 2025 var 637 212 kr (driftsmargin 11,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Støren Sportsklubb til?
Støren Sportsklubb holder til i Idrettsparken, 7290, STØREN, i Midtre Gauldal kommune i Trøndelag.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Støren Sportsklubb?
I Enhetsregisteret er Støren Sportsklubb registrert med regnskapsfører Bårseth Regnskap AS og revisor E.k. Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.