Hermetikkfabrikken Fram AS
- Omsetning
- 3,1 mill
- +11,7 %
- Resultat
- 1,3 mill
- +179,2 %
Om Hermetikkfabrikken Fram AS
Hermetikkfabrikken Fram AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. John Henrik Eikanger er styrets leder. I 2025 hadde Hermetikkfabrikken Fram AS en omsetning på 3,12 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,30 mill kr. Egenkapitalen var 1,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Avling AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 865 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 545 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Drive erverv og utleie av eiendom og hva dermed står i forbindelse.
Formål
Å drive erverv og utleie av eiendom og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/979779011
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979779011" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979779011",
"name": "HERMETIKKFABRIKKEN FRAM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979779011" })Spør AI-assistenten
Hva driver Hermetikkfabrikken Fram AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hermetikkfabrikken Fram AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hermetikkfabrikken Fram AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,7 % fra 2024 · +17,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,12 mill kr | 2,35 mill kr | 1,30 mill kr | 15,45 mill kr | 1,27 mill kr | 14,18 mill kr |
| 2024 | 2,79 mill kr | 1,32 mill kr | 466 276 kr | 15,24 mill kr | 986 582 kr | 14,25 mill kr |
| 2023 | 2,63 mill kr | 1,59 mill kr | 692 053 kr | 16,29 mill kr | 1,07 mill kr | 15,22 mill kr |
| 2022 | 2,71 mill kr | 1,74 mill kr | 1,01 mill kr | 16,79 mill kr | 1,37 mill kr | 15,42 mill kr |
| 2021 | 2,67 mill kr | 1,88 mill kr | 1,21 mill kr | 17,17 mill kr | 1,17 mill kr | 16,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,3 mill kr (8 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1 mill kr
API og MCPGET /company/979779011/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979779011/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979779011",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3122137,
"operating_profit": 2354511,
"net_profit": 1301867,
"equity": 1274449,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2794442,
"operating_profit": 1321195,
"net_profit": 466276,
"equity": 986582,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979779011" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hermetikkfabrikken Fram AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hermetikkfabrikken Fram AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hermetikkfabrikken Fram AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 22.06.2019Regnskapsfører
1Sist endret 05.03.2015Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/979779011/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979779011/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979779011",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979779011" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hermetikkfabrikken Fram AS?
List alle roller i Hermetikkfabrikken Fram AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hermetikkfabrikken Fram AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Avling AS100 %
- Ghm Film AShadde 50 %
- H & M Malerservice AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Avling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 600 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979779011/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979779011/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979779011",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AVLING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979779011" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hermetikkfabrikken Fram AS eier Avling AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hermetikkfabrikken Fram AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hermetikkfabrikken Fram AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/979779011/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979779011/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979779011",
"chain": [
{ "org_no": "923590331", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "979779011", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979779011" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hermetikkfabrikken Fram AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hermetikkfabrikken Fram AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979779011/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979779011/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979779011",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979779011" })Spør AI-assistenten
Når ble Hermetikkfabrikken Fram AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hermetikkfabrikken Fram AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hermetikkfabrikken Fram AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 11,9 % av driftsinntektene — 7,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 75,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 41,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 8,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,46 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 11,13 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 102,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 11,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 12,7 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979779011/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979779011/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979779011",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 3122137, "percentile": 0.8086 },
"operating_margin": { "value": 0.7541, "percentile": 0.8761 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979779011" })Spør AI-assistenten
Er Hermetikkfabrikken Fram AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Hermetikkfabrikken Fram AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hermetikkfabrikken Fram AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hermetikkfabrikken Fram AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hermetikkfabrikken Fram AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 865 i Stavanger.
Er Hermetikkfabrikken Fram AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 978 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Hermetikkfabrikken Fram AS et aktivt selskap?
Hermetikkfabrikken Fram AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Hermetikkfabrikken Fram AS?
John Henrik Eikanger er registrert som styreleder i Hermetikkfabrikken Fram AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Hermetikkfabrikken Fram AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Avling AS største eier i Hermetikkfabrikken Fram AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Hermetikkfabrikken Fram AS?
I 2025 omsatte Hermetikkfabrikken Fram AS for 3,12 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,30 mill kr.
Hvor solid er balansen til Hermetikkfabrikken Fram AS?
Egenkapitalen i Hermetikkfabrikken Fram AS var 1,27 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 8,2 % av totalkapitalen.
Hvem er revisor for Hermetikkfabrikken Fram AS?
Hermetikkfabrikken Fram AS bruker Skagen Eiendomsforvaltning AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.