Sit Safe AS
Org.nr 979703139
Om Sit Safe AS
Sit Safe AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Ilan Alfassa er styrets leder. I 2025 hadde Sit Safe AS en omsetning på 3,11 mill kr, en økning på 427 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,39 mill kr. Egenkapitalen var 13,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nmi Safety Systems Ltd med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 197 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 18 435 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Utvikling, salg og produksjon av sikkerhetsutstyr i offentlige transportmidler. I tillegg utvikling, salg og produksjon av andre produkter. Deltakelse i andre selskaper med samme virksomhet, samt investering i fast eiendom.
Formål
Utvikling og salg av utstyr i offentlige transportmidler. I tillegg utvikling, salg og produksjon av andre produkter. Deltakelse i andre selskaper med samme virksomhet, samt investering i fast eiendom.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,11 mill kr | 3,06 mill kr | 2,39 mill kr | 14,71 mill kr | 13,01 mill kr | 1,70 mill kr |
| 2024 | 589,76K kr | 560,68K kr | 544,63K kr | 10,64 mill kr | 10,62 mill kr | 16,05K kr |
| 2023 | 2,19 mill kr | 2,17 mill kr | 2,17 mill kr | 10,08 mill kr | 10,08 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 882,86K kr | 855,33K kr | 855,33K kr | 7,91 mill kr | 7,91 mill kr | 0 kr |
| 2021 | 1,02 mill kr | 994,87K kr | 994,87K kr | 7,06 mill kr | 7,06 mill kr | 0 kr |
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 12.06.2017Regnskapsfører
1Sist endret 06.03.2018Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Vest Buss Gruppen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nmi Safety Systems Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 28 076 120 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sit Safe AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Oslo | − |
Kunngjøringer92
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 43,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 98,5 % | 8,8 % |
| Resultatmargin | 76,8 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 54,5 % |
| Likviditetsgrad | 8,64 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,4 % | 9,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 43,9 % |
| Annen driftskostnad | 1,5 % | 14,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Sit Safe AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 26.10.2005 | Utvikle en bakovervendt, integrert SIT Safe stol for personbil og pick-up | 2005–2007 | Godkjent |
| 4.8.2005 | Utvikle SIT Safe-stolen til bruk i private kjøretøy (personbil, VAN og Pick-up) | 2005–2007 | Avslått |
| 20.11.2002 | Utvikling / industrialisering av Tilt-Back voksen-/barnestol for offentlige transportmidler. | 2002–2004 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+24 til på samme adresse →Ofte spurt om Sit Safe AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sit Safe AS?
Det er registrert 18 435 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 2 197 i Oslo.
Er Sit Safe AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1998, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 137 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Sit Safe AS et aktivt selskap?
Sit Safe AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Sit Safe AS?
Største aksjonær i Sit Safe AS er Nmi Safety Systems Ltd med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Sit Safe AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,11 mill kr, opp 427 % fra 2024. Egenkapitalen var 13,01 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Sit Safe AS?
Sit Safe AS har en registrert aksjekapital på 2,81 mill kr, fordelt på 28 076 120 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sit Safe AS?
Sit Safe AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Får Sit Safe AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Sit Safe AS oppført med 2 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.