- Omsetning
- 352 mill
- +5,4 %
- Resultat
- 10,5 mill
- +6,2 %
- Ansatte
- 23
- −1 siden mars
Om Eviny Termo AS
Eviny Termo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Øystein Haaland er daglig leder, og Arne Andreas Riisnes er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning i Bergen, og ett av 229 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (95 %).
Aktivitet og formål
Prosjektering, produksjon, omsetning og salg av varme og andre tilsvarende og lignende formål, samt virksomhet knyttet til dette.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap gjennom Eviny AS (51%) plasserer aktøren solid i konsernets fjernvarmesatsing i Bergen, med topp 10%-omsetning og driftsmargin over snittet i bransjen som tyder på en moden, lønnsom posisjon. Veksten på 5% er moderat, men en EK-andel under snittet (322M kr mot 965M kr gjeld) indikerer relativt høy finansiell giring, typisk for kapitalintensiv infrastrukturvirksomhet med langsiktige kontantstrømmer.
API og MCPGET /company/979427697
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"name": "EVINY TERMO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "35.300",
"nace_desc": "Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning",
"employees": 23,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Eviny Termo AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Eviny Termo AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Eviny Termo AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,4 % fra 2024 · −7,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 352,06 mill kr | 53,43 mill kr | 10,48 mill kr | 1,29 mrd kr | 322,16 mill kr | 964,78 mill kr |
| 2024 | 334,04 mill kr | 46,02 mill kr | 9,87 mill kr | 1,27 mrd kr | 315,88 mill kr | 957,22 mill kr |
| 2023 | 423,30 mill kr | 45,65 mill kr | 10,90 mill kr | 1,37 mrd kr | 310,80 mill kr | 1,06 mrd kr |
| 2022 | 509,89 mill kr | 95,62 mill kr | 58,87 mill kr | 1,39 mrd kr | 303,03 mill kr | 1,08 mrd kr |
| 2021 | 381,05 mill kr | 80,95 mill kr | 51,14 mill kr | 1,30 mrd kr | 258,73 mill kr | 1,04 mrd kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 22 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,2 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 17 mill kr
API og MCPGET /company/979427697/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 352058688,
"operating_profit": 53429139,
"net_profit": 10483164,
"equity": 322159844,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 334044392,
"operating_profit": 46017768,
"net_profit": 9867639,
"equity": 315877655,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Eviny Termo AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Eviny Termo AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Eviny Termo AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre12
Daglig leder
1Sist endret 21.11.2006Styre
9Sist endret 10.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.04.2024Revisor
1Sist endret 09.12.1998API og MCPGET /company/979427697/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Eviny Termo AS?
Hvem er regnskapsfører for Eviny Termo AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Eviny Termo AS?
Aksjonærer og eierstruktur
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979427697/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EVINY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 51, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "BIR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Eviny Termo AS eier Eviny AS, og hvem eier resten?
Er Eviny Termo AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Eviny Termo AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 10,6 %Tysnes Kraftlag AS
- 8 %Tysnes Kommune
- 1 %Windsor Door A/s
- 1 %Los Fjord AS
- 1 %Alsaker Fjordbruk AS
- 0,9 %Onarheim Bruk AS
- 0,9 %Opdal Ungdomslag
- 0,8 %Fronta AS
- 0,7 %Alsaker Brygge AS
- 0,6 %Tysnes Røde Kors Hjelpekorps
Vis 12 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 27,4 %Etne Elektrisitetslag AS
- 8,4 %Etne Kommune
- 3,1 %Skakke SA
- 1,9 %Fiskå Mølle Etne AS
- 1,4 %Etne Sand & Pukk AS
- 1,1 %Åsbø Sanddrift AS
- 1 %Spira Utvikling AS
- 0,9 %Etne Betong AS
- 0,9 %Torleif Sævareid
- 0,8 %Fugl Fønix Etne AS
Andre selskaper eid av Eviny AS
10 selskaperAPI og MCPGET /company/979427697/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"chain": [
{ "org_no": "880309102", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "979427697", "owner_pct": 51, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Eviny Termo AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Eviny Termo AS?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Eviny Termo AS Avd Bergen | BEDR | Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning | Bergen | 20 |
| Eviny Termo AS Avd Førde | BEDR | Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning | Sunnfjord | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2024 | Styre ↗ |
| 16.4.2024 | Kapital ↗ |
| 16.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.4.2024 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 6.2.2024 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 20.6.2023 | Styre ↗ |
| 10.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979427697/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Når ble Eviny Termo AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Eviny Termo AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Eviny Termo AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Nytt anbud utlystLong-term preventive service agreement for the two steam turbines at BIR Waste incineratio…
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→23
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→25
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→22
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 41,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,2 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | 25,0 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,59 |
| Gjeldsgrad | 2,99 | 1,34 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,3 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,4 % | +1,1 % |
| Omsetning per ansatt | 15,31 mill kr | 6,59 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 41,7 % |
| Lønnskostnad | 10,2 % | 8,7 % |
| Annen driftskostnad | 22,4 % | 25,0 % |
| Avskrivninger | 13,4 % | 15,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979427697/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"nace_code": "35.300",
"industry_count": 213,
"revenue": { "value": 352058688, "percentile": 0.9811 },
"operating_margin": { "value": 0.1518, "percentile": 0.6744 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Eviny Termo AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Eviny Termo AS på i bransjen?
Hvor ligger Eviny Termo AS blant de 213 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Eviny Termo AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 2.10.2017 | Robotstyring Fjernvarme - lærende prosesser | 2017–2018 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/979427697/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979427697",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Robotstyring Fjernvarme - lærende prosesser",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2017-10-02",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Eviny Termo AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Eviny Termo AS søkt om, og ble de godkjent?
Offentlige anbud
Eviny Termo AS har vunnet 2 offentlige anbud og lyst ut 6 konkurranser.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9.9.2026 | Kjøper | Long-term preventive service agreement for the two steam turbines at BIR Waste incineration plant in Rådal | Vestland | 28.10.2026 | 90,00 mill kr | Utløpt |
| 6.5.2026 | Kjøper | Anskaffelse av Brennerstyring – Haukeland sykehus | Vestland | − | − | Avlyst |
| 30.4.2026 | Kjøper | Anskaffelse av Brennerstyring – Haukeland sykehus | Vestland | 15.5.2026 | 6,00 mill kr | Avlyst |
| 27.9.2025 | Kjøper | Anskaffelse av AFI-system | Vestland | 7.10.2025 | 2,80 mill kr | Utløpt |
| 24.10.2023 | Vinner | Kontraktstildeling - Fjernvarme til Helse Bergen HF - Bergensområdet | — | − | − | Tildelt |
| 22.9.2023 | Vinner | Intensjonskunngjøring: Fjernvarme til Helse Bergen HF | — | − | − | − |
| 23.3.2023 | Kjøper | Rammeavtale Bio-olje | — | − | − | Tildelt |
| 7.11.2022 | Kjøper | Bio-olje for Eviny Termo | — | − | − | Avlyst |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/979427697/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979427697/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 2, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 6 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-114158",
"heading": "Long-term preventive service agreement for the two steam turbines at BIR Waste incineration plant in Rådal",
"publication_date": "2026-09-09",
"role": "buyer",
…
},
{
"notice_id": "2026-108198",
"heading": "Anskaffelse av Brennerstyring – Haukeland sykehus",
"publication_date": "2026-05-06",
"role": "buyer",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "979427697" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Eviny Termo AS vunnet det siste året?
Hvor mye har Eviny Termo AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Eviny Termo AS?
Investeringer
EVINY TERMO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Haakonsvern Energi AS | Oslo | 50,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+23 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Eviny Termo AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Eviny Termo AS?
Det er registrert 229 selskaper i Norge innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning, hvorav 2 i Bergen.
Er Eviny Termo AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1997, som er lenger enn 92 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Eviny Termo AS?
Daglig leder i Eviny Termo AS er Øystein Haaland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Eviny Termo AS?
Største aksjonær i Eviny Termo AS er Eviny AS med 51 % av aksjene, fulgt av Bir AS (49 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Eviny Termo AS en del av et konsern?
Eviny Termo AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Eviny AS, som eier 51 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Eviny Termo AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 352,06 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 322,16 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Eviny Termo AS?
Forretningsadressen til Eviny Termo AS er Solheimsgaten 5, 5058, BERGEN i Bergen kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Eviny Termo AS?
I Enhetsregisteret har Eviny Termo AS registrert nettsiden www.eviny.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.