- Omsetning
- 3,1 mill
- +146,2 %
- Resultat
- 388 965
- 7 års regnskap
Om Malmlaft AS
Malmlaft AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Tore Haugen er daglig leder, og Cato Haugen er styreleder. I 2025 hadde Malmlaft AS en omsetning på 3,09 mill kr, en økning på 146 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 388 965 kr. Egenkapitalen var 19,83 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ch Gruppen AS med 91 % av aksjene. Selskapet er ett av 33 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trysil, og ett av 14 385 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Eie og utvikle selskap, fast eiendom og konsulentvirksomhet, samt alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/979123884
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979123884" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979123884",
"name": "MALMLAFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRYSIL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979123884" })Spør AI-assistenten
Er Malmlaft AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malmlaft AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Malmlaft AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +146,2 % fra 2024 · −49,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,09 mill kr | −1,73 mill kr | 388 965 kr | 27,08 mill kr | 19,83 mill kr | 7,25 mill kr |
| 2024 | 1,26 mill kr | −2,60 mill kr | −2,51 mill kr | 27,34 mill kr | 18,41 mill kr | 8,93 mill kr |
| 2023 | 2,20 mill kr | −4,77 mill kr | −4,19 mill kr | 29,78 mill kr | 20,31 mill kr | 9,47 mill kr |
| 2022 | 13,77 mill kr | 1,78 mill kr | 1,35 mill kr | 36,62 mill kr | 24,51 mill kr | 12,12 mill kr |
| 2021 | 6,13 mill kr | −1,12 mill kr | −1,02 mill kr | 33,52 mill kr | 24,51 mill kr | 9,01 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,8 mill kr (7 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1 mill kr (4 % av balansen)
API og MCPGET /company/979123884/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979123884/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979123884",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3091355,
"operating_profit": -1725734,
"net_profit": 388965,
"equity": 19830420,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1255582,
"operating_profit": -2600921,
"net_profit": -2513535,
"equity": 18407664,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979123884" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malmlaft AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malmlaft AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Malmlaft AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 29.10.2009Styre
2Sist endret 29.08.2011Regnskapsfører
1Sist endret 24.10.2023Revisor
1Sist endret 17.11.2025API og MCPGET /company/979123884/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979123884/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979123884",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979123884" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Malmlaft AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malmlaft AS?
Hvem er regnskapsfører for Malmlaft AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ch Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 91,0 % | 637 |
| Tore Haugen | Person | Ordinære aksjer | 9,0 % | 63 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979123884/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979123884/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979123884",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CH GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 91, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979123884" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malmlaft AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Malmlaft AS eier Ch Gruppen AS, og hvem eier resten?
Er Malmlaft AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ch Gruppen AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/979123884/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979123884/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979123884",
"chain": [
{ "org_no": "879445752", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "979123884", "owner_pct": 91, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979123884" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Malmlaft AS?
Hvem eier Malmlaft AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ch Eiendom | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Trysil | − |
Kunngjøringer68
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.11.2025 | Revisor ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 13.3.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 30.1.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 30.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.1.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 30.1.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979123884/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979123884/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979123884",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-17", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979123884" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malmlaft AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malmlaft AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malmlaft AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 67,2 % av driftsinntektene — 62,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -55,8 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 12,6 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 73,2 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 13,64 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,0 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,5 % | 82,7 % |
| Lønnskostnad | 38,5 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 67,2 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 11,5 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979123884/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979123884/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979123884",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13693,
"revenue": { "value": 3091355, "percentile": 0.8361 },
"operating_margin": { "value": -0.5582, "percentile": 0.188 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979123884" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Malmlaft AS blant de 13693 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Malmlaft AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malmlaft AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Immaterielle rettigheter
Malmlaft AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| BIRKENÅSEN ↗ | 201805446 | 300196 | Registrert | 24.4.2028 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
MALMLAFT AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Birkenåsen Energi AS | Åmot | 50,0 % | 2021 | 2024 | Aktiv |
| Østerdalsportalen AS | Åmot | 50,0 % | 2021 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Malmlaft AS
Hvor stor er bransjen Malmlaft AS tilhører?
Malmlaft AS er ett av 33 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trysil, og ett av 14 385 på landsbasis.
Hvor lenge har Malmlaft AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malmlaft AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hvilken status har Malmlaft AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malmlaft AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Malmlaft AS?
Malmlaft AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Eie og utvikle selskap, fast eiendom og konsulentvirksomhet, samt alt som står i forbindelse med dette.
Hvilken selskapsform har Malmlaft AS?
Organisasjonsformen til Malmlaft AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Malmlaft AS?
Tore Haugen er registrert som daglig leder i Malmlaft AS.
Hvem eier Malmlaft AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ch Gruppen AS største eier i Malmlaft AS med 91 % av aksjene. Nest størst er Tore Haugen med 9 %.
Hva omsatte Malmlaft AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,09 mill kr, opp 146 % fra 2024. Egenkapitalen var 19,83 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.