Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Holmsbu Resort AS

Org.nr 925218871
Omsetning
8,0 mill
+45,4 %
Resultat
2,1 mill
7 års regnskap

Om Holmsbu Resort AS

Holmsbu Resort AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Cato Haugen er daglig leder, og Cato Haugen er styreleder. I 2025 hadde Holmsbu Resort AS en omsetning på 7,98 mill kr, en økning på 45 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,09 mill kr. Egenkapitalen var 14,74 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ch Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 118 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trysil, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Eie og utvikle selskap, fast eiendom og konsulentvirksomhet, samt alt som står i forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/925218871

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925218871" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925218871",
  "name": "HOLMSBU RESORT AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRYSIL", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "925218871" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Holmsbu Resort AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Trysil holder Holmsbu Resort AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Holmsbu Resort AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +45,4 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20257,98 mill kr1,52 mill kr2,09 mill kr45,43 mill kr14,74 mill kr30,69 mill kr
20245,49 mill kr−2,36 mill kr−1,68 mill kr44,78 mill kr9,10 mill kr35,68 mill kr
20230 kr−64 662 kr0 kr26,18 mill kr5,40 mill kr20,78 mill kr
20220 kr−40 190 kr−31 348 kr26,19 mill kr5,40 mill kr20,79 mill kr
20210 kr−56 781 kr−44 289 kr26,15 mill kr5,36 mill kr20,79 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler45,43 mill kr
Anleggsmidler67 %30,34 mill krOmløpsmidler33 %15,09 mill kr
Egenkapital og gjeld45,43 mill kr
Innskutt egenkapital20 %8,95 mill krOpptjent egenkapital13 %5,79 mill krLangsiktig gjeld23 %10,39 mill krKortsiktig gjeld45 %20,30 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,46 mill kr
Finansinntekter1,66 mill kr
Finanskostnader841 664 kr
Netto finans819 525 kr
Ordinært resultat før skatt2,34 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 67 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
8,3 mill kr (18 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
19 mill kr (42 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/925218871/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925218871/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925218871",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 7979243,
      "operating_profit": 1517887,
      "net_profit": 2090337,
      "equity": 14739507,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 5488751,
      "operating_profit": -2363800,
      "net_profit": -1675492,
      "equity": 9099171,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "925218871" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Holmsbu Resort AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Holmsbu Resort AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Holmsbu Resort AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 02.07.2020
Cato Haugen(f. 1970)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 02.07.2020
Cato Haugen(f. 1970)
Styrets lederSignatur
Tore Haugen(f. 1977)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 24.10.2023
Regnskapsfører
repr. FRISIKT ØST ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 02.12.2025
Revisor
repr. TELL NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/925218871/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925218871/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925218871",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "925218871" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Holmsbu Resort AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Holmsbu Resort AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Holmsbu Resort AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ch Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/925218871/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925218871/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925218871",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "CH GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "925218871" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Holmsbu Resort AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Holmsbu Resort AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Holmsbu Resort AS eier Ch Gruppen AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Holmsbu Resort ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomTrysil−

Kunngjøringer27

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/925218871/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925218871/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925218871",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-12-02", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925218871" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Holmsbu Resort AS sist godkjent årsregnskap?
  • Har Holmsbu Resort AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hvilke fusjoner har Holmsbu Resort AS vært involvert i?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +FRISIKT ØST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    MVA-registrert:Nei→Ja
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i roller og styre
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 66,6 % av driftsinntektene — 47,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin19,0 %42,3 %
Resultatmargin26,2 %17,1 %
Egenkapitalandel32,4 %37,0 %
Likviditetsgrad0,741,76
Gjeldsgrad2,081,06
Egenkapitalrentabilitet14,2 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+45,4 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad1,5 %5,9 %
Annen driftskostnad66,6 %19,2 %
Avskrivninger12,9 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/925218871/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925218871/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925218871",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64557,
  "revenue": { "value": 7979243, "percentile": 0.9141 },
  "operating_margin": { "value": 0.1902, "percentile": 0.3201 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "925218871" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Holmsbu Resort AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Holmsbu Resort AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Holmsbu Resort AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Investeringer

HOLMSBU RESORT AS eier aksjer i 3 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Holmsbu Infra ASTrysil100,0 %20202025Aktiv
Villa Holtnes ASTrysil100,0 %20202025Aktiv
Holmsbu Toget ASAsker11,1 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Holmsbu Resort AS

Hvor stor er bransjen Holmsbu Resort AS tilhører?

Holmsbu Resort AS er ett av 118 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trysil, og ett av 76 545 på landsbasis.

Hvor lenge har Holmsbu Resort AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Holmsbu Resort AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Holmsbu Resort AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Holmsbu Resort AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Holmsbu Resort AS?

Cato Haugen er registrert som daglig leder i Holmsbu Resort AS.

Hvem er største aksjonær i Holmsbu Resort AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ch Gruppen AS største eier i Holmsbu Resort AS med 100 % av aksjene.

Eier Holmsbu Resort AS andre selskaper?

Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Holmsbu Resort AS 2 selskaper, deriblant Holmsbu Infra AS og Villa Holtnes AS.

Hva omsatte Holmsbu Resort AS for i 2025?

I 2025 omsatte Holmsbu Resort AS for 7,98 mill kr, opp 45 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,09 mill kr.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Holmsbu Resort AS?

I Enhetsregisteret er Holmsbu Resort AS registrert med regnskapsfører Frisikt Øst AS og revisor Tell Norge AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet