Tasta Pizza AS
- Omsetning
- 10,5 mill
- +0,7 %
- Resultat
- 469 350
- +190,3 %
- Ansatte
- 27
Om Tasta Pizza AS
Tasta Pizza AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Rune Ellingsen er daglig leder, og Rune Ellingsen er styreleder. Selskapet er ett av 336 innen drift av restauranter i Stavanger, og ett av 11 261 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Pizzarestaurant.
Formål
Drive pizzarestaurant, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre virksomheter.
AI-sammendrag
Flat omsetning på 11 mrd… nei, 11 millioner kroner og et overskudd på 469 000 kr gir en driftsmargin over bransjesnittet, noe som er sterkt for en pizzarestaurant med 27 ansatte. Egenkapitalen på kun 107 000 kr av 2 mill. i eiendeler er derimot svært tynn, og under bransjesnittet, slik at selskapet har lite buffer mot svingninger. Full eierskapskonsentrasjon hos Rune Ellingsens holdingselskap, som også er daglig leder, gir korte beslutningsveier, men gjør virksomheten avhengig av én person.
API og MCPGET /company/976562909
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976562909" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976562909",
"name": "TASTA PIZZA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 27,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976562909" })Spør AI-assistenten
Er Tasta Pizza AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tasta Pizza AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tasta Pizza AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,7 % fra 2024 · +7,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,51 mill kr | 597 485 kr | 469 350 kr | 1,89 mill kr | 107 125 kr | 1,78 mill kr |
| 2024 | 10,43 mill kr | 207 107 kr | 161 687 kr | 1,54 mill kr | 110 241 kr | 1,43 mill kr |
| 2023 | 10,66 mill kr | 692 797 kr | 552 958 kr | 1,86 mill kr | 118 781 kr | 1,74 mill kr |
| 2022 | 10,15 mill kr | −1 492 kr | −7 709 kr | 1,82 mill kr | 55 755 kr | 1,76 mill kr |
| 2021 | 9,76 mill kr | −70 011 kr | −58 890 kr | 1,79 mill kr | 63 464 kr | 1,73 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 660 000 kr (35 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 520 000 kr (28 % av balansen)
API og MCPGET /company/976562909/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976562909/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976562909",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10507651,
"operating_profit": 597485,
"net_profit": 469350,
"equity": 107125,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10429571,
"operating_profit": 207107,
"net_profit": 161687,
"equity": 110241,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976562909" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tasta Pizza AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tasta Pizza AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tasta Pizza AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 10.09.2015Styre
2Sist endret 18.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 22.02.2024Revisor
1Sist endret 10.01.2011API og MCPGET /company/976562909/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976562909/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976562909",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976562909" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tasta Pizza AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tasta Pizza AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tasta Pizza AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Sanbro AShadde 66 %
- Rune Ellingsen Holding AS34 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Ellingsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/976562909/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976562909/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976562909",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "RUNE ELLINGSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "976562909" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tasta Pizza AS eier Rune Ellingsen Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tasta Pizza AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tasta Pizza AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/976562909/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976562909/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976562909",
"chain": [
{ "org_no": "814760162", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "976562909", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "976562909" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tasta Pizza AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tasta Pizza AS | BEDR | Drift av restauranter | Stavanger | 27 |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2023 | Styre ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.12.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.12.2020 | Foretaksnavn ↗ |
| 26.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976562909/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976562909/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976562909",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976562909" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tasta Pizza AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Tasta Pizza AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Tasta Pizza AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→30
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→26
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 36,5 % av driftsinntektene — 2,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 5,7 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,85 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 16,63 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 438,1 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,7 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 389 172,259 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,8 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 36,5 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,3 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976562909/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976562909/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976562909",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8000,
"revenue": { "value": 10507651, "percentile": 0.8031 },
"operating_margin": { "value": 0.0569, "percentile": 0.6747 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976562909" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tasta Pizza AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tasta Pizza AS på i bransjen?
Hvor ligger Tasta Pizza AS blant de 8000 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
TASTA PIZZA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ine Properties AS | Sandnes | 12,5 % | 2015 | 2020 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tasta Pizza AS
Hvor stor er bransjen Tasta Pizza AS tilhører?
Tasta Pizza AS er ett av 336 selskaper innen drift av restauranter i Stavanger, og ett av 11 261 på landsbasis.
Hvor lenge har Tasta Pizza AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tasta Pizza AS ble etablert i 1996 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 94 % av selskapene.
Er Tasta Pizza AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tasta Pizza AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Tasta Pizza AS med?
Tasta Pizza AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Pizzarestaurant.
Hvem leder Tasta Pizza AS?
Rune Ellingsen er registrert som daglig leder i Tasta Pizza AS.
Hvem er største aksjonær i Tasta Pizza AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rune Ellingsen Holding AS største eier i Tasta Pizza AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Tasta Pizza AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,51 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 107 125 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Tasta Pizza AS?
Driftsresultatet for 2025 var 597 485 kr (driftsmargin 5,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Tasta Pizza AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1996. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.