- Omsetning
- 7,9 mill
- +40 %
- Resultat
- 586 416
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 10
- +2 siden mars
Om Hammerfest Taxihus AS
Hammerfest Taxihus AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hammerfest, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Gaute Brønn Eliassen er styrets leder. I 2025 hadde Hammerfest Taxihus AS en omsetning på 7,86 mill kr, en økning på 40 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 586 416 kr. Egenkapitalen var 1,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hammerfest Taxihus AS med 17,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy i Hammerfest, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Eie og drive utleievirksomhet av fast eiendom, driftstilbehør og løsøre, samt annet som naturlig faller inn under foranstående.
Formål
Selskapets formål er formidling av persontransporttjenester, ivareta yrkesmessige interesser for innehavere av drosjeløyve, samt drive annen forretningsvirksomhet i tilknytning til dette. Selskapets virksomhet består i å drive markedsføring av sentralens tjenester, arbeid for et stabilt inntektsgrunnlag for aksjonærer og tilknyttede løyvehavere, utvikling av selskapets tjenester, kompetanseutvikling for løyvehavere og sjåfører, samt utførelse av den daglige forretningsdrift, herunder organisering, administrering og formidling av persontransportoppdrag.
API og MCPGET /company/976333160
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976333160" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976333160",
"name": "HAMMERFEST TAXIHUS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.330",
"nace_desc": "Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "HAMMERFEST", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976333160" })Spør AI-assistenten
Hva driver Hammerfest Taxihus AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hammerfest Taxihus AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hammerfest Taxihus AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +40 % fra 2024 · +30,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,86 mill kr | 666 913 kr | 586 416 kr | 4,05 mill kr | 1,37 mill kr | 2,68 mill kr |
| 2024 | 5,61 mill kr | −131 549 kr | −202 671 kr | 2,42 mill kr | 784 569 kr | 1,64 mill kr |
| 2023 | 4,69 mill kr | −413 538 kr | −482 833 kr | 2,89 mill kr | 1,19 mill kr | 1,70 mill kr |
| 2022 | 5,58 mill kr | 87 647 kr | 11 672 kr | 3,88 mill kr | 1,37 mill kr | 2,51 mill kr |
| 2021 | 6,02 mill kr | 372 421 kr | 220 171 kr | 4,64 mill kr | 1,46 mill kr | 3,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/976333160/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976333160/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976333160",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7860972,
"operating_profit": 666913,
"net_profit": 586416,
"equity": 1370985,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5614327,
"operating_profit": -131549,
"net_profit": -202671,
"equity": 784569,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976333160" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hammerfest Taxihus AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hammerfest Taxihus AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hammerfest Taxihus AS de siste årene.
Roller og styre9
Styre
7Sist endret 04.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 11.09.2023Revisor
1Sist endret 14.10.2013API og MCPGET /company/976333160/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976333160/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976333160",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976333160" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hammerfest Taxihus AS?
Hvem er regnskapsfører for Hammerfest Taxihus AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Hammerfest Taxihus AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 3 ute
- Abdala Hassan Ahmed5,9 %
- Åge Iver Tessem5,9 %
- Jamal Aydarus Saeed5,9 %
- Olav Sigurd Tessemhadde 5,9 %
- Sin Yeng Guohadde 5,9 %
- Svein Andrei Kåsereffhadde 5,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hammerfest Taxihus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,7 % | 177 |
| Abdala Hassan Ahmed | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| Åge Iver Tessem | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| Assad Husseini | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| Frode Eriksen | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| Gaute Brønn Eliassen | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| Hugo Pettersen | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| Iren Thomassen | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| Jamal Aydarus Saeed | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
| John Hermann Pettersen | Person | Ordinære aksjer | 5,9 % | 59 |
15 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/976333160/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976333160/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976333160",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HAMMERFEST TAXIHUS AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 17.65,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 15
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "976333160" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hammerfest Taxihus AS eier Hammerfest Taxihus AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Hammerfest Taxihus AS?
Er Hammerfest Taxihus AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hammerfest Taxihus AS | BEDR | Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy | Hammerfest | 10 |
Kunngjøringer76
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.9.2026 | Styre ↗ |
| 26.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.7.2025 | Styre ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.11.2023 | Styre ↗ |
| 12.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976333160/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976333160/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976333160",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-04", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976333160" })Spør AI-assistenten
Når ble Hammerfest Taxihus AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hammerfest Taxihus AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hammerfest Taxihus AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→11
- Endring i roller og styre+Jamal Aydarus Saeed(Styremedlem)+Mahmod Ibrahimi(Styremedlem)−Lars Ivar Svanberg(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 44,6 % av driftsinntektene — 12,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,5 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 7,5 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 33,9 % | 17,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,12 |
| Gjeldsgrad | 1,95 | 2,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,8 % | 23,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +40,0 % | +5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 786 097,2 kr | 446 158,771 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,8 % | 4,3 % |
| Lønnskostnad | 40,3 % | 50,4 % |
| Annen driftskostnad | 44,6 % | 32,5 % |
| Avskrivninger | 5,8 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976333160/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976333160/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976333160",
"nace_code": "49.330",
"industry_count": 906,
"revenue": { "value": 7860972, "percentile": 0.9112 },
"operating_margin": { "value": 0.0848, "percentile": 0.6019 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976333160" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hammerfest Taxihus AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hammerfest Taxihus AS blant de største selskapene innen passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy?
Hvor solid er Hammerfest Taxihus AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
HAMMERFEST TAXIHUS AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hammerfest Taxihus AS | Hammerfest | 17,7 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Finnmark Taxi AS | Sør-Varanger | 1,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hammerfest Taxihus AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hammerfest Taxihus AS?
Det er registrert 11 260 selskaper i Norge innen passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy, hvorav 20 i Hammerfest.
Er Hammerfest Taxihus AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1996, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 102 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Hammerfest Taxihus AS et aktivt selskap?
Hammerfest Taxihus AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Hammerfest Taxihus AS?
Største aksjonær i Hammerfest Taxihus AS er Hammerfest Taxihus AS med 17,7 % av aksjene, fulgt av Abdala Hassan Ahmed (5,9 %) og Åge Iver Tessem (5,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Hammerfest Taxihus AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,86 mill kr, opp 40 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,37 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Hammerfest Taxihus AS?
Egenkapitalen i Hammerfest Taxihus AS var 1,37 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 33,9 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Hammerfest Taxihus AS?
Hammerfest Taxihus AS har en registrert aksjekapital på 1,00 mill kr, fordelt på 1 003 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Hammerfest Taxihus AS?
Organisasjonsnummeret til Hammerfest Taxihus AS er 976 333 160. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 07.05.1996.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.