- Omsetning
- 284 mill
- +11,7 %
- Resultat
- 15,8 mill
- −3,3 %
- Ansatte
- 124
Om Jaro AS
Jaro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alta, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Ole Marius Thomassen er daglig leder, og Jørgen Kristoffersen er styreleder. Selskapet er ett av 164 i Norge innen produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (92 %).
Aktivitet
Å eie og forvalte fast eiendom.
Formål
Handel, produksjon, servicevirksomhet og annet som naturlig hører inn under foranstående, herunder å eie eller deleie andre selskaper.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 12% til 284 mill. kr plasserer virksomheten blant de største i sin bransje i Alta, og lønnsomheten ligger over snittet med et resultat på 16 mill. kr. Egenkapitalandelen på rundt 41% er likevel under bransjesnittet, og med 137 mill. kr i gjeld og full eierskapskonsentrasjon hos BINN AS er finansieringen avhengig av én enkelt morselskapsstruktur. Med 124 ansatte er den regionale betydningen som arbeidsgiver betydelig.
API og MCPGET /company/976241053
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"name": "JARO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "23.610",
"nace_desc": "Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet",
"employees": 124,
"address": { "municipality": "ALTA", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Jaro AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Jaro AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Jaro AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,7 % fra 2024 · +3,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 284,06 mill kr | 21,92 mill kr | 15,82 mill kr | 230,84 mill kr | 94,22 mill kr | 136,62 mill kr |
| 2024 | 254,25 mill kr | 21,01 mill kr | 16,36 mill kr | 210,75 mill kr | 92,40 mill kr | 118,36 mill kr |
| 2023 | 292,54 mill kr | 25,71 mill kr | 17,08 mill kr | 178,90 mill kr | 83,54 mill kr | 95,36 mill kr |
| 2022 | 257,69 mill kr | 22,39 mill kr | 16,66 mill kr | 181,29 mill kr | 74,19 mill kr | 107,10 mill kr |
| 2021 | 273,36 mill kr | 16,86 mill kr | 12,53 mill kr | 137,79 mill kr | 65,53 mill kr | 72,26 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/976241053/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 284064276,
"operating_profit": 21923480,
"net_profit": 15818946,
"equity": 94215102,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 254248450,
"operating_profit": 21007794,
"net_profit": 16355612,
"equity": 92396156,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Jaro AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Jaro AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Jaro AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 06.01.2020Styre
6Sist endret 10.02.2026Revisor
1Sist endret 29.08.2023API og MCPGET /company/976241053/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Jaro AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Jaro AS?
List alle roller i Jaro AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Binn AS100 %
- Nbe Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Binn AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 6 250 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/976241053/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BINN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jaro AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Jaro AS eier Binn AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Jaro AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 9 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Binn AS
3 selskaperDatterselskaper av Jaro AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/976241053/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"chain": [
{ "org_no": "981175085", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916316941", "owner_pct": 62.53, … },
{ "org_no": "913570936", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Jaro AS?
Hvilke datterselskaper har Jaro AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Jaro AS?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jaro AS Avd Alta | BEDR | Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet | Alta | 115 |
| Jaro AS Avd Narvik | BEDR | Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet | Narvik | 9 |
| Jaro AS Avd Tromsø | BEDR | Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet | Tromsø | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.9.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2024 | Signatur ↗ |
| 16.7.2024 | Styre ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.8.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976241053/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-05", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
{ "dato": "2026-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Når ble Jaro AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Jaro AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Jaro AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:112→124
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:100→112
- Stilling utlystEr du vår nye logistikkmedarbeider?
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:98→100
- Stilling utlystVil du lede prosjekter som bygger Nord-Norge?
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 54,8 % av driftsinntektene — 8,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 40,8 % | 54,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,45 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,8 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,7 % | +3,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,29 mill kr | 2,74 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,8 % | 46,8 % |
| Lønnskostnad | 26,5 % | 25,8 % |
| Annen driftskostnad | 8,5 % | 15,8 % |
| Avskrivninger | 2,5 % | 2,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976241053/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"nace_code": "23.610",
"industry_count": 149,
"revenue": { "value": 284064276, "percentile": 0.9324 },
"operating_margin": { "value": 0.0772, "percentile": 0.6216 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Jaro AS på i bransjen?
Hvor ligger Jaro AS blant de 149 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Jaro AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Jaro AS er registrert med 7 tildelinger fra Innovasjon Norge (3,43 mill kr) og 6 SkatteFUNN-søknader, 4 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 4.3.2025 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 540 800 kr | Tilskudd |
| 23.10.2023 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 350 000 kr | Tilskudd |
| 21.3.2023 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 198 450 kr | Tilskudd |
| 29.6.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 690 000 kr | Tilskudd |
| 11.7.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 189 000 kr | Tilskudd |
| 13.11.2014 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 360 000 kr | Tilskudd |
| 31.5.2013 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 1,11 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/976241053/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976241053/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976241053",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 540800,
"innvilget_dato": "2025-03-04",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Automatisert prosjektoptimalisering og laserguiding",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2019-09-06",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "976241053" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Jaro AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Jaro AS fått?
Hvor mye har Jaro AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Godkjenninger og registre
Jaro AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 2 |
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
JARO AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Humleveien 17 AS | Alta | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Jaro Transport AS | Alta | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Visti AS | Alta | 49,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Basal AS | Oslo | 0,7 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Jaro AS
Hvor stor er bransjen Jaro AS tilhører?
Jaro AS er ett av 164 selskaper i Norge innen produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet.
Hvor lenge har Jaro AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jaro AS ble etablert i 1996 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Hvem leder Jaro AS?
Ole Marius Thomassen er registrert som daglig leder i Jaro AS.
Hvem er styreleder i Jaro AS?
Styrets leder i Jaro AS er Jørgen Kristoffersen. Styret har totalt 6 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Jaro AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Binn AS største eier i Jaro AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Jaro AS?
Selskapet er datterselskap av Binn AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Bygg Invest AS.
Går Jaro AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 284,06 mill kr, opp 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 94,22 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Jaro AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Jaro AS en egenkapital på 94,22 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 40,8 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.