Rafdal Transport AS
- Omsetning
- 9,8 mill
- +24,8 %
- Resultat
- 1,5 mill
- +12,2 %
- Ansatte
- 9
- −1 siden mars
Om Rafdal Transport AS
Rafdal Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Etne, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Svein Jarle Rafdal er daglig leder, og Tom Stian Rafdal er styreleder. I 2025 hadde Rafdal Transport AS en omsetning på 9,83 mill kr, en økning på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,47 mill kr. Egenkapitalen var 7,66 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Svein Jarle Rafdal med 65 % av aksjene. Selskapet er ett av 18 innen godstransport på vei i Etne, og ett av 11 308 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Transportvirksomhet, landtransport med vogntog, lastebil og lignende samt annen virksomhet forbundet med denne aktivitet, herunder deltagelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/975795896
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975795896" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975795896",
"name": "RAFDAL TRANSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "ETNE", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975795896" })Spør AI-assistenten
Er Rafdal Transport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rafdal Transport AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rafdal Transport AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +24,8 % fra 2024 · +83,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,83 mill kr | 1,82 mill kr | 1,47 mill kr | 9,26 mill kr | 7,66 mill kr | 1,60 mill kr |
| 2024 | 7,88 mill kr | 1,62 mill kr | 1,31 mill kr | 7,47 mill kr | 6,19 mill kr | 1,29 mill kr |
| 2023 | 6,70 mill kr | 537 180 kr | 428 733 kr | 6,06 mill kr | 5,03 mill kr | 1,03 mill kr |
| 2022 | 6,20 mill kr | 664 786 kr | 479 929 kr | 6,01 mill kr | – | 1,41 mill kr |
| 2021 | 5,35 mill kr | 80 366 kr | 56 104 kr | 5,97 mill kr | 4,68 mill kr | 1,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/975795896/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975795896/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975795896",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9829400,
"operating_profit": 1819734,
"net_profit": 1471315,
"equity": 7658539,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7877614,
"operating_profit": 1619781,
"net_profit": 1310979,
"equity": 6187224,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975795896" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Rafdal Transport AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rafdal Transport AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rafdal Transport AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 17.01.2023Styre
4Sist endret 10.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2012Revisor
1Sist endret 24.02.2026API og MCPGET /company/975795896/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975795896/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975795896",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975795896" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rafdal Transport AS?
List alle roller i Rafdal Transport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rafdal Transport AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Tom Stian Rafdal25 %
- Svein Jarle Rafdal90 % → 65 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Svein Jarle Rafdal | Person | Ordinære aksjer | 65,0 % | 195 |
| Tom Stian Rafdal | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
| Ørjan Heggebø | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 30 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/975795896/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975795896/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975795896",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "975795896" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rafdal Transport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rafdal Transport AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Rafdal Transport AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rafdal Transport AS | BEDR | Godstransport på vei | Etne | 9 |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.9.2026 | Styre ↗ |
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2026 | Revisor ↗ |
| 26.8.2025 | Revisor ↗ |
| 18.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2024 | Styre ↗ |
| 10.11.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 10.11.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975795896/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975795896/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975795896",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-10", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975795896" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rafdal Transport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rafdal Transport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rafdal Transport AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Sigve Kåre Rafdal(Styremedlem)+Tom Stian Rafdal(Styrets leder)−Sigve Kåre Rafdal(Styrets leder)−Tom Stian Rafdal(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 8,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,5 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 15,0 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 82,7 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,88 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,2 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +24,8 % | +5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,09 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 28,9 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 45,3 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 7,3 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975795896/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975795896/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975795896",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4732,
"revenue": { "value": 9829400, "percentile": 0.7329 },
"operating_margin": { "value": 0.1851, "percentile": 0.8276 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975795896" })Spør AI-assistenten
Er Rafdal Transport AS blant de største selskapene innen godstransport på vei?
Hvor solid er Rafdal Transport AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rafdal Transport AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Etne
1 000+ til i Etne →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Rafdal Transport AS
Hvor stor er bransjen Rafdal Transport AS tilhører?
Rafdal Transport AS er ett av 18 selskaper innen godstransport på vei i Etne, og ett av 11 308 på landsbasis.
Hvor lenge har Rafdal Transport AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rafdal Transport AS ble etablert i 1995 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.
Hvilken status har Rafdal Transport AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rafdal Transport AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Rafdal Transport AS?
Rafdal Transport AS er registrert i bransjen Godstransport på vei (næringskode 49.410). Registrert aktivitet: Transportvirksomhet, landtransport med vogntog, lastebil og lignende samt annen virksomhet forbundet med denne aktivitet, herunder deltagelse i andre selskaper.
Hvem leder Rafdal Transport AS?
Svein Jarle Rafdal er registrert som daglig leder i Rafdal Transport AS.
Hvem eier Rafdal Transport AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Svein Jarle Rafdal største eier i Rafdal Transport AS med 65 % av aksjene. Nest størst er Tom Stian Rafdal med 25 %.
Går Rafdal Transport AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,83 mill kr, opp 25 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,66 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Rafdal Transport AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,82 mill kr (driftsmargin 18,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Rafdal Transport AS?
Det er registrert 9 ansatte i Rafdal Transport AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.