Smølabygg AS
- Omsetning
- 26,2 mill
- −29,4 %
- Resultat
- −963 795
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 22
Om Smølabygg AS
Smølabygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Smøla, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Remi Andreas Hannasvik er daglig leder, og Tomas Alexander Farstad er styreleder. I 2025 hadde Smølabygg AS en omsetning på 26,20 mill kr, en nedgang på 29 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 963 795 kr. Egenkapitalen var 3,34 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjørn Tore Myhre med 25,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen oppføring av bygninger i Smøla, og ett av 24 645 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Byggentreprenør. Salg av byggevarer.
Formål
Byggentreprenørvirksomhet og salg av byggevarer.
API og MCPGET /company/975785548
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785548" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785548",
"name": "SMØLABYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 22,
"address": { "municipality": "SMØLA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975785548" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Smølabygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Smølabygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Smøla holder Smølabygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −29,4 % fra 2024 · −26 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26,20 mill kr | −20 412 kr | −963 795 kr | 16,85 mill kr | 3,34 mill kr | 13,51 mill kr |
| 2024 | 37,12 mill kr | −248 344 kr | −1,01 mill kr | 17,10 mill kr | 4,30 mill kr | 12,80 mill kr |
| 2023 | 40,24 mill kr | −1,68 mill kr | −2,37 mill kr | 17,89 mill kr | 5,31 mill kr | 12,57 mill kr |
| 2022 | 43,49 mill kr | −154 607 kr | 1,79 mill kr | 20,46 mill kr | 7,68 mill kr | 12,78 mill kr |
| 2021 | 35,43 mill kr | −1,56 mill kr | −1,00 mill kr | 16,70 mill kr | 5,89 mill kr | 10,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/975785548/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785548/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785548",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 26202395,
"operating_profit": -20412,
"net_profit": -963795,
"equity": 3340948,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 37119862,
"operating_profit": -248344,
"net_profit": -1009135,
"equity": 4304743,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975785548" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Smølabygg AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Smølabygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Smølabygg AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 05.01.2021Styre
4Sist endret 10.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 01.10.2012Revisor
1Sist endret 16.10.2019API og MCPGET /company/975785548/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785548/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785548",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975785548" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Smølabygg AS?
List alle roller i Smølabygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Smølabygg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Bjørn Tore Myhre25,1 %
- Ivar Jan Skagethadde 25,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjørn Tore Myhre | Person | Ordinære aksjer | 25,1 % | 94 |
| Remi Andreas Hannasvik | Person | Ordinære aksjer | 25,1 % | 94 |
| Tomas Alexander Farstad | Person | Ordinære aksjer | 25,1 % | 94 |
| Anders Hannasvik Lervik | Person | Ordinære aksjer | 12,3 % | 46 |
| Lars Jøran Stensønes | Person | Ordinære aksjer | 12,3 % | 46 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/975785548/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785548/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785548",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "975785548" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Smølabygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Smølabygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Smølabygg AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smølabygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Smøla | 22 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Styre ↗ |
| 15.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Styre ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2022 | Styre ↗ |
| 29.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975785548/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785548/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785548",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975785548" })Spør AI-assistenten
Når ble Smølabygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Smølabygg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Smølabygg AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→22
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→20
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 53,7 % av driftsinntektene — 5,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -3,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 19,8 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,85 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 4,04 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -28,8 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -29,4 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,19 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 53,7 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 31,2 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 13,1 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975785548/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785548/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785548",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12285,
"revenue": { "value": 26202395, "percentile": 0.8995 },
"operating_margin": { "value": -0.0008, "percentile": 0.3449 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975785548" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Smølabygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Smølabygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Smølabygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
SMØLABYGG AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nordmøre Prosjektutvikling AS | Kristiansund | 50,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Skutneset Eiendom AS | Kristiansund | 35,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Byggtorget Mg Holding AS | Vadsø | 1,7 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Kjedehuset AS | Lillestrøm | 0,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Smøla
+627 til i Smøla →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Smølabygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Smølabygg AS?
Det er registrert 24 645 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 5 i Smøla.
Er Smølabygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1995, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 605 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Smølabygg AS i Enhetsregisteret?
Smølabygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Smølabygg AS?
Daglig leder i Smølabygg AS er Remi Andreas Hannasvik, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Smølabygg AS?
Smølabygg AS eies i hovedsak av Bjørn Tore Myhre (25,1 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Smølabygg AS?
Smølabygg AS hadde i 2025 en omsetning på 26,20 mill kr og et underskudd på 963 795 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Smølabygg AS?
Smølabygg AS har en registrert aksjekapital på 374 000 kr, fordelt på 374 aksjer.
Hvor mange ansatte har Smølabygg AS?
Smølabygg AS har 22 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Smølabygg AS?
Forretningsadressen til Smølabygg AS er Østsideveien 2107, 6570, SMØLA i Smøla kommune.
Er Smølabygg AS registrert i MVA-registeret?
Smølabygg AS er registrert i MVA-registeret (siden 1995) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.