Industriveien 49 A AS
- Omsetning
- 843 100
- −13,2 %
- Resultat
- 563 094
- +13,1 %
Om Industriveien 49 A AS
Industriveien 49 A AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Morten Stray Floberghagen er styrets leder. I 2025 hadde Industriveien 49 A AS en omsetning på 843 100 kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 563 094 kr. Egenkapitalen var 5,61 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bane Nor Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eiendomsomsetning og utleie.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/975785432
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785432" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785432",
"name": "INDUSTRIVEIEN 49 A AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975785432" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Industriveien 49 A AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Industriveien 49 A AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Industriveien 49 A AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13,2 % fra 2024 · −76,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 843 100 kr | 665 509 kr | 563 094 kr | 6,18 mill kr | 5,61 mill kr | 563 590 kr |
| 2024 | 971 708 kr | 738 543 kr | 497 675 kr | 5,80 mill kr | 5,47 mill kr | 326 717 kr |
| 2023 | 3,16 mill kr | −127 259 kr | −564 757 kr | 37,69 mill kr | 5,63 mill kr | 32,06 mill kr |
| 2022 | 4,26 mill kr | 1,87 mill kr | 4,92 mill kr | 39,72 mill kr | 6,05 mill kr | 33,67 mill kr |
| 2021 | 3,62 mill kr | 1,11 mill kr | 849 560 kr | 37,27 mill kr | 2,39 mill kr | 34,88 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 21 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,3 mill kr (70 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5 kr
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 68 000 kr
API og MCPGET /company/975785432/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785432/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785432",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 843100,
"operating_profit": 665509,
"net_profit": 563094,
"equity": 5614161,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 971708,
"operating_profit": 738543,
"net_profit": 497675,
"equity": 5468429,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975785432" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industriveien 49 A AS per år.
Hvordan har omsetningen til Industriveien 49 A AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Industriveien 49 A AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
3Sist endret 08.06.2024API og MCPGET /company/975785432/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785432/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785432",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975785432" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Industriveien 49 A AS?
List alle roller i Industriveien 49 A AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Bane Nor Eiendom AS100 %
- Hgb Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bane Nor Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/975785432/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785432/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785432",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BANE NOR EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "975785432" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industriveien 49 A AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Industriveien 49 A AS eier Bane Nor Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Industriveien 49 A AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Bane Nor Eiendom AS
117 selskaperAPI og MCPGET /company/975785432/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785432/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785432",
"chain": [
{ "org_no": "917082308", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "980374505", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "975785432", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "975785432" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Industriveien 49 A AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industriveien 49 A AS?
Hvem eier Industriveien 49 A AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 49 A AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer63
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 5.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.1.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 8.1.2026 | Revisor ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2024 | Kapital ↗ |
| 12.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.12.2024 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 16.10.2024 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 8.6.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975785432/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785432/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785432",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-01", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-03-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975785432" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Industriveien 49 A AS sist endret?
Har Industriveien 49 A AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Industriveien 49 A AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 90,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 7,70 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,0 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975785432/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975785432/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975785432",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 843100, "percentile": 0.5791 },
"operating_margin": { "value": 0.7894, "percentile": 0.9059 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975785432" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Industriveien 49 A AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Industriveien 49 A AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Industriveien 49 A AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Investeringer
INDUSTRIVEIEN 49 A AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Heimdal Industrieiendom AS | Trondheim | 100,0 % | 2017 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+68 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Industriveien 49 A AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Industriveien 49 A AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.
Er Industriveien 49 A AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1995, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 600 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Industriveien 49 A AS?
Industriveien 49 A AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Industriveien 49 A AS?
Største aksjonær i Industriveien 49 A AS er Bane Nor Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Industriveien 49 A AS?
I 2025 omsatte Industriveien 49 A AS for 843 100 kr, ned 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 563 094 kr.
Hva er driftsresultatet til Industriveien 49 A AS?
I 2025 hadde Industriveien 49 A AS et driftsresultat på 665 509 kr.
Hva er aksjekapitalen i Industriveien 49 A AS?
Industriveien 49 A AS har en registrert aksjekapital på 770 000 kr, fordelt på 1 100 000 aksjer.
Er Industriveien 49 A AS registrert i MVA-registeret?
Industriveien 49 A AS er registrert i MVA-registeret (siden 2001) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.