Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Stiftelse

Per Væringsaasens Nationalfond STI

Org.nr 975548740
Omsetning
5,4 mill
+5,4 %
Resultat
770 165
+72,3 %
Mer

Om Per Væringsaasens Nationalfond STI

Per Væringsaasens Nationalfond STI er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål. Virksomheten ble stiftet i 1917 og har vært i drift i 109 år. Monica Bekkelien er daglig leder, og Angelina Kashani Christiansen er styreleder. I 2025 hadde Per Væringsaasens Nationalfond STI en omsetning på 5,41 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 770 165 kr. Egenkapitalen var 12,40 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 11 innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål i Elverum, og ett av 3 225 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Stiftelse er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Utleie av eiendom for å drive folkehøyskole. Ellers skal stiftelsen fremme nasjonale, kulturelle, sosiale og andre ideelle formål.

API og MCPGET /company/975548740

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975548740" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975548740",
  "name": "PER VÆRINGSAASENS NATIONALFOND STI",
  "org_form": "STI",
  "nace_code": "94.991",
  "nace_desc": "Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "975548740" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Per Væringsaasens Nationalfond STI stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Elverum holder Per Væringsaasens Nationalfond STI til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Per Væringsaasens Nationalfond STI registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +5,4 % fra 2024 · +54,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,41 mill kr2,48 mill kr770 165 kr41,06 mill kr12,40 mill kr28,66 mill kr
20245,13 mill kr2,36 mill kr446 985 kr41,25 mill kr11,63 mill kr29,62 mill kr
20234,79 mill kr2,77 mill kr1,09 mill kr42,31 mill kr11,18 mill kr31,12 mill kr
20224,56 mill kr2,00 mill kr944 523 kr40,02 mill kr10,09 mill kr29,92 mill kr
20213,49 mill kr1,42 mill kr718 566 kr42,51 mill kr9,15 mill kr33,37 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler41,06 mill kr
Anleggsmidler97 %39,67 mill krOmløpsmidler3 %1,39 mill kr
Egenkapital og gjeld41,06 mill kr
Innskutt egenkapital2 %1,00 mill krOpptjent egenkapital28 %11,40 mill krLangsiktig gjeld66 %27,04 mill krKortsiktig gjeld4 %1,61 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,93 mill kr
Finansinntekter46 632 kr
Finanskostnader1,75 mill kr
Netto finans−1,71 mill kr
Ordinært resultat før skatt770 165 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 29 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/975548740/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975548740/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975548740",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5409192,
      "operating_profit": 2476901,
      "net_profit": 770165,
      "equity": 12400549,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 5130557,
      "operating_profit": 2359830,
      "net_profit": 446985,
      "equity": 11630384,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "975548740" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Per Væringsaasens Nationalfond STI utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Per Væringsaasens Nationalfond STI i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Per Væringsaasens Nationalfond STI fra 2024 til 2025?

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 18.12.2025
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 24.09.2024
Angelina Kashani Christiansen(f. 1969)
Styrets lederSignatur
Synnøve Arnulfsdatter Thorsen Horten(f. 1955)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 07.05.2018
Regnskapsfører
repr. ØKONOMIRINGEN VÅLER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 27.10.2022
Revisor
repr. FRAM REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/975548740/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975548740/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975548740",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "975548740" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Per Væringsaasens Nationalfond STI?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Per Væringsaasens Nationalfond STI?
  • Hvem er regnskapsfører for Per Væringsaasens Nationalfond STI?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Per Væringsaasens Nationalfond STIBEDRAktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formålElverum−

Kunngjøringer21

API og MCPGET /company/975548740/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975548740/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975548740",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975548740" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Per Væringsaasens Nationalfond STI sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Per Væringsaasens Nationalfond STI sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Per Væringsaasens Nationalfond STI i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 28,8 % av driftsinntektene — 28,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin45,8 %16,1 %
Resultatmargin14,2 %27,7 %
Egenkapitalandel30,2 %99,8 %
Likviditetsgrad0,8637,40
Gjeldsgrad2,310,00
Egenkapitalrentabilitet6,2 %2,4 %
Omsetningsvekst (siste år)+5,4 %-7,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad2,1 %12,3 %
Annen driftskostnad23,3 %13,0 %
Avskrivninger28,8 %0,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/975548740/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975548740/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975548740",
  "nace_code": "94.991",
  "industry_count": 3096,
  "revenue": { "value": 5409192, "percentile": 0.93 },
  "operating_margin": { "value": 0.4579, "percentile": 0.6182 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "975548740" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Per Væringsaasens Nationalfond STI blant de 3096 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Per Væringsaasens Nationalfond STI sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Per Væringsaasens Nationalfond STI blant de største selskapene innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål?

Godt å vite om Per Væringsaasens Nationalfond STI

Hvor stor er bransjen Per Væringsaasens Nationalfond STI tilhører?

Per Væringsaasens Nationalfond STI er ett av 11 selskaper innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål i Elverum, og ett av 3 225 på landsbasis.

Hvor lenge har Per Væringsaasens Nationalfond STI eksistert sammenlignet med bransjen?

Per Væringsaasens Nationalfond STI ble etablert i 1917 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.

Hva er statusen til Per Væringsaasens Nationalfond STI?

Selskapet er i ordinær drift som Stiftelse og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Per Væringsaasens Nationalfond STI i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Per Væringsaasens Nationalfond STI?

Monica Bekkelien er registrert som daglig leder i Per Væringsaasens Nationalfond STI.

Hvem er styreleder i Per Væringsaasens Nationalfond STI?

Styrets leder i Per Væringsaasens Nationalfond STI er Angelina Kashani Christiansen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hva omsatte Per Væringsaasens Nationalfond STI for i 2025?

Per Væringsaasens Nationalfond STI hadde i 2025 en omsetning på 5,41 mill kr og et overskudd på 770 165 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Per Væringsaasens Nationalfond STI?

Driftsresultatet for 2025 var 2,48 mill kr (driftsmargin 45,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Per Væringsaasens Nationalfond STI?

Ved utgangen av 2025 hadde Per Væringsaasens Nationalfond STI en egenkapital på 12,40 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 30,2 %.

Hvor holder Per Væringsaasens Nationalfond STI til?

Per Væringsaasens Nationalfond STI holder til i Strandbygdvegen 143, 2409, ELVERUM, i Elverum kommune i Innlandet.

Er Per Væringsaasens Nationalfond STI MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2007. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet