Boligsameiet Ila Kvartal 1
Org.nr 975456315
Om Boligsameiet Ila Kvartal 1
Boligsameiet Ila Kvartal 1 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1985 og har vært i drift i 41 år. Anders Haavie er styrets leder. I 2025 hadde Boligsameiet Ila Kvartal 1 en omsetning på 5,20 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 932 096 kr. Egenkapitalen var −17,14 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 288 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 198 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/975456315
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975456315" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975456315",
"name": "BOLIGSAMEIET ILA KVARTAL 1",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975456315" })Spør AI-assistenten
Når ble Boligsameiet Ila Kvartal 1 stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Boligsameiet Ila Kvartal 1 til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Boligsameiet Ila Kvartal 1 registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,20 mill kr | 2,20 mill kr | 932 096 kr | 1,89 mill kr | −17,14 mill kr | 19,03 mill kr |
| 2024 | 5,51 mill kr | 2,59 mill kr | 1,25 mill kr | 1,36 mill kr | −18,07 mill kr | 19,43 mill kr |
| 2023 | 5,09 mill kr | 1,96 mill kr | 705 162 kr | 1,70 mill kr | −19,33 mill kr | 21,03 mill kr |
| 2022 | 4,88 mill kr | 319 320 kr | −502 434 kr | 2,27 mill kr | −20,03 mill kr | 22,30 mill kr |
| 2021 | 4,14 mill kr | −17,17 mill kr | −17,51 mill kr | 3,97 mill kr | −19,53 mill kr | 23,50 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 99 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/975456315/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975456315/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975456315",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5198096,
"operating_profit": 2204738,
"net_profit": 932096,
"equity": -17141576,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5508613,
"operating_profit": 2594392,
"net_profit": 1254398,
"equity": -18073672,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975456315" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Boligsameiet Ila Kvartal 1 fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Boligsameiet Ila Kvartal 1 de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Boligsameiet Ila Kvartal 1 per år.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 21.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.01.2015Revisor
1Sist endret 20.07.2010Forretningsfører
1Sist endret 11.08.2023API og MCPGET /company/975456315/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975456315/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975456315",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975456315" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Boligsameiet Ila Kvartal 1?
Hvem er regnskapsfører for Boligsameiet Ila Kvartal 1?
List alle roller i Boligsameiet Ila Kvartal 1: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Boligsameiet Ila Kvartal 1 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.5.2026 | Styre ↗ |
| 27.6.2025 | Styre ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2023 | Styre ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.11.2022 | Styre ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975456315/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975456315/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975456315",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975456315" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Boligsameiet Ila Kvartal 1 i Brønnøysundregistrene?
Når ble Boligsameiet Ila Kvartal 1 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Boligsameiet Ila Kvartal 1 sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Lejla Maloku Valsgaard(Styremedlem)−Jarle Alexander Winge(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:v/OBOS Eiendomsforvaltning AS Hammersborg torg 1→v/OBOS Eiendomsforvaltning AS Standardveien 1Postnummer:0179→0581
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 54,1 % av driftsinntektene — 14,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 42,4 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 17,9 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -907,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 16,86 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,6 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 3,5 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 54,1 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975456315/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975456315/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975456315",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 5198096, "percentile": 0.8926 },
"operating_margin": { "value": 0.4241, "percentile": 0.7825 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975456315" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Boligsameiet Ila Kvartal 1 på i bransjen?
Hvor ligger Boligsameiet Ila Kvartal 1 blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Boligsameiet Ila Kvartal 1 sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+606 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Boligsameiet Ila Kvartal 1
Hvor stor er bransjen Boligsameiet Ila Kvartal 1 tilhører?
Boligsameiet Ila Kvartal 1 er ett av 9 288 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 198 på landsbasis.
Hvor lenge har Boligsameiet Ila Kvartal 1 eksistert sammenlignet med bransjen?
Boligsameiet Ila Kvartal 1 ble etablert i 1985 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Boligsameiet Ila Kvartal 1 sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Boligsameiet Ila Kvartal 1 lå på 42,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Boligsameiet Ila Kvartal 1 et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Boligsameiet Ila Kvartal 1 i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Boligsameiet Ila Kvartal 1?
Boligsameiet Ila Kvartal 1 er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.
Hvilken selskapsform har Boligsameiet Ila Kvartal 1?
Organisasjonsformen til Boligsameiet Ila Kvartal 1 er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Hvem er styreleder i Boligsameiet Ila Kvartal 1?
Styrets leder i Boligsameiet Ila Kvartal 1 er Anders Haavie. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Går Boligsameiet Ila Kvartal 1 med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,20 mill kr, ned 6 % fra 2024. Egenkapitalen var −17,14 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Boligsameiet Ila Kvartal 1?
Ved utgangen av 2025 hadde Boligsameiet Ila Kvartal 1 en egenkapital på −17,14 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −907,5 %.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Boligsameiet Ila Kvartal 1?
I Enhetsregisteret er Boligsameiet Ila Kvartal 1 registrert med regnskapsfører Obos Eiendomsforvaltning AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.