- Omsetning
- 7,5 mill
- −20,8 %
- Resultat
- 704 194
- +63 %
Om Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS
Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Petter Stalsberg er daglig leder, og Petter Stalsberg er styreleder. I 2025 hadde Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS en omsetning på 7,54 mill kr, en nedgang på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 704 194 kr. Egenkapitalen var 2,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Petter Stalsberg med 52 % av aksjene. Selskapet er ett av 126 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Bærum, og ett av 3 317 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Import og salg av sikkerhetsutstyr. Etteretning og etterforskning. Forebyggende sikkerhet og sikrings virksomhet.
Formål
Handel, samt deltagelse i annen næringsvirksomhet. Import og salg av sikkerhetsutstyr, etterretning og etterforskning samt forebyggende sikkerhet og sikringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/974384248
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974384248" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974384248",
"name": "PETTER STALSBERG SIKKERHETSOMSORG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "974384248" })Spør AI-assistenten
Er Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20,8 % fra 2024 · −67,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,54 mill kr | 942 872 kr | 704 194 kr | 3,64 mill kr | 2,38 mill kr | 1,25 mill kr |
| 2024 | 9,52 mill kr | 701 566 kr | 432 105 kr | 3,85 mill kr | 1,88 mill kr | 1,97 mill kr |
| 2023 | 32,57 mill kr | 5,07 mill kr | 3,91 mill kr | 10,35 mill kr | 1,45 mill kr | 8,90 mill kr |
| 2022 | 36,94 mill kr | 6,52 mill kr | 5,40 mill kr | 13,62 mill kr | 537 458 kr | 13,08 mill kr |
| 2021 | 23,38 mill kr | 3,81 mill kr | 3,01 mill kr | 9,72 mill kr | 5,94 mill kr | 3,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 57 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/974384248/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974384248/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974384248",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7543059,
"operating_profit": 942872,
"net_profit": 704194,
"equity": 2384762,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9522837,
"operating_profit": 701566,
"net_profit": 432105,
"equity": 1880568,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "974384248" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 03.04.1995Styre
3Sist endret 17.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 26.01.2026Revisor
1Sist endret 13.09.2025API og MCPGET /company/974384248/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974384248/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974384248",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "974384248" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS?
List alle roller i Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Csso Holding AS38 %
- Petter Stalsberg90 % → 52 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Petter Stalsberg | Person | Ordinære aksjer | 52,0 % | 286 |
| Csso Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 38,0 % | 209 |
| Berit Stalsberg | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 55 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/974384248/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974384248/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974384248",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CSSO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 38, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "974384248" })Spør AI-assistenten
Er Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Bærum | − |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.9.2025 | Revisor ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2021 | Kapital ↗ |
| 21.12.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/974384248/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974384248/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974384248",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-17", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "974384248" })Spør AI-assistenten
Har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 42,7 % av driftsinntektene — 18,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,5 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 65,6 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,00 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,5 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,8 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,7 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 27,6 % | 19,1 % |
| Annen driftskostnad | 15,4 % | 12,5 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/974384248/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974384248/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974384248",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2413,
"revenue": { "value": 7543059, "percentile": 0.5997 },
"operating_margin": { "value": 0.125, "percentile": 0.7297 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "974384248" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS blant de 2413 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Offentlig støtte
Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS er registrert med 7 SkatteFUNN-søknader, 7 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 25.8.2020 | FG-godkjent nøkkelautomat for bilmarkedet | 2020–2022 | Godkjent |
| 14.5.2019 | Produktportefølje av sikkerhetsprodukter for sikring av kritisk informasjon og objekter | 2019–2020 | Godkjent |
| 11.4.2018 | Sentrifugalbrems: Innovativt brannsikkerhetsprodukt for rask evakuering fra brennende høybygg | 2018–2019 | Godkjent |
| 28.8.2017 | Neste generasjons produktportefølje av sikkerhetsprodukter for sikring av kritisk informasjon | 2017–2018 | Godkjent |
| 31.8.2016 | Sentrifugalbrems: Innovativt brannsikkerhetsprodukt for rask evakuering fra brennende høybygg | 2016–2017 | Godkjent |
| 31.8.2016 | Utvikling av et varslingssystem som effektiviserer og sikrer utrykninger for utrykningskjøretøy | 2016–2018 | Godkjent |
| 23.8.2016 | Utviklingen av en TEMPEST-sikker serversafe for oppbevaring av servere, kryptoutstyr o.l utstyr | 2016–2017 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/974384248/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974384248/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974384248",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "FG-godkjent nøkkelautomat for bilmarkedet",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2020-08-25",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "974384248" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS per år.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+71 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS
Hvor stor er bransjen Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS tilhører?
Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS er ett av 126 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Bærum, og ett av 3 317 på landsbasis.
Hvor lenge har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS ble etablert i 1995 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 87 % av selskapene.
Hva er statusen til Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS?
Petter Stalsberg er registrert som daglig leder i Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS.
Hvem er styreleder i Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS?
Styrets leder i Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS er Petter Stalsberg. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Petter Stalsberg største eier i Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS med 52 % av aksjene. Nest størst er Csso Holding AS med 38 %.
Går Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS med overskudd?
Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS hadde i 2025 en omsetning på 7,54 mill kr og et overskudd på 704 194 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS er 110 000 kr (550 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Har Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS mottatt offentlig støtte?
Petter Stalsberg Sikkerhetsomsorg AS er registrert med 7 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.