Drammens Armaturfabrik AS
- Omsetning
- 1,1 mill
- +13,2 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +3,2 %
Om Drammens Armaturfabrik AS
Drammens Armaturfabrik AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Baard Hoan er daglig leder, og Baard Hoan er styreleder. I 2025 hadde Drammens Armaturfabrik AS en omsetning på 1,10 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,43 mill kr. Egenkapitalen var 13,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er B. Hoan Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 186 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Drammen, og ett av 76 522 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Ervervelse og drift av fast eiendom og hva dermed står i forbindelse samt deltagelse i andre selskaper ved aksjetegning og på annen måte.
API og MCPGET /company/971583290
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971583290" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971583290",
"name": "DRAMMENS ARMATURFABRIK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971583290" })Spør AI-assistenten
Hva driver Drammens Armaturfabrik AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Drammens Armaturfabrik AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Drammens Armaturfabrik AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,10 mill kr | 987 996 kr | 1,43 mill kr | 16,30 mill kr | 13,29 mill kr | 3,01 mill kr |
| 2024 | 972 000 kr | 883 652 kr | 1,38 mill kr | 15,47 mill kr | 13,29 mill kr | 2,18 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −113 787 kr | 540 859 kr | 14,15 mill kr | 13,29 mill kr | 858 298 kr |
| 2022 | 0 kr | −75 023 kr | 283 934 kr | 13,53 mill kr | 13,29 mill kr | 245 764 kr |
| 2021 | 0 kr | −70 875 kr | 117 840 kr | 13,22 mill kr | 13,00 mill kr | 216 650 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 14 mill kr (87 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,8 mill kr (17 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,4 mill kr
API og MCPGET /company/971583290/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971583290/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971583290",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1100000,
"operating_profit": 987996,
"net_profit": 1426112,
"equity": 13290340,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 972000,
"operating_profit": 883652,
"net_profit": 1381852,
"equity": 13289200,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971583290" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Drammens Armaturfabrik AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Drammens Armaturfabrik AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Drammens Armaturfabrik AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 07.01.1995Styre
3Sist endret 27.03.2025Regnskapsfører
2Sist endret 30.10.2025API og MCPGET /company/971583290/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971583290/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971583290",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971583290" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Drammens Armaturfabrik AS?
List alle roller i Drammens Armaturfabrik AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Drammens Armaturfabrik AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- B. Hoan Holding AS100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| B. Hoan Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/971583290/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971583290/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971583290",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "B. HOAN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "971583290" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Drammens Armaturfabrik AS eier B. Hoan Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Drammens Armaturfabrik AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Drammens Armaturfabrik AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av B. Hoan Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/971583290/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971583290/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971583290",
"chain": [
{ "org_no": "932252848", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "971583290", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "971583290" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Drammens Armaturfabrik AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Drammens Armaturfabrik AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Drammens Armaturfabrik AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Drammen | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2025 | Styre ↗ |
| 18.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2023 | Styre ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971583290/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971583290/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971583290",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-27", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971583290" })Spør AI-assistenten
Når ble Drammens Armaturfabrik AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Drammens Armaturfabrik AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Drammens Armaturfabrik AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 5,43 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971583290/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971583290/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971583290",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 1100000, "percentile": 0.6283 },
"operating_margin": { "value": 0.8982, "percentile": 0.9667 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971583290" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Drammens Armaturfabrik AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Drammens Armaturfabrik AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Drammens Armaturfabrik AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Drammens Armaturfabrik AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Drammens Armaturfabrik AS?
Det er registrert 76 522 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 186 i Drammen.
Er Drammens Armaturfabrik AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1994, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 459 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Drammens Armaturfabrik AS?
Drammens Armaturfabrik AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Drammens Armaturfabrik AS med?
Drammens Armaturfabrik AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Ervervelse og drift av fast eiendom og hva dermed står i forbindelse samt deltagelse i andre selskaper ved aksjetegning og på annen måte.
Hvem er daglig leder i Drammens Armaturfabrik AS?
Daglig leder i Drammens Armaturfabrik AS er Baard Hoan, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Drammens Armaturfabrik AS?
Drammens Armaturfabrik AS eies i hovedsak av B. Hoan Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Drammens Armaturfabrik AS en del av et konsern?
Drammens Armaturfabrik AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er B. Hoan Holding AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Drammens Armaturfabrik AS?
Drammens Armaturfabrik AS hadde i 2025 en omsetning på 1,10 mill kr og et overskudd på 1,43 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.