Vestre Ullern Boligsameie
Org.nr 971278099
Om Vestre Ullern Boligsameie
Vestre Ullern Boligsameie er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1977 og har vært i drift i 49 år. Einar Straume er styrets leder. I 2025 hadde Vestre Ullern Boligsameie en omsetning på 41,72 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 19,39 mill kr. Egenkapitalen var −106,68 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 287 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 195 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Boligsameie.
Formål
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/971278099
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971278099" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971278099",
"name": "VESTRE ULLERN BOLIGSAMEIE",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971278099" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Vestre Ullern Boligsameie registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vestre Ullern Boligsameie stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Vestre Ullern Boligsameie til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41,72 mill kr | 26,94 mill kr | 19,39 mill kr | 9,00 mill kr | −106,68 mill kr | 115,67 mill kr |
| 2024 | 40,47 mill kr | −25,40 mill kr | −33,42 mill kr | 16,47 mill kr | −126,07 mill kr | 142,54 mill kr |
| 2023 | 22,22 mill kr | −42,66 mill kr | −46,49 mill kr | 26,20 mill kr | −92,65 mill kr | 118,85 mill kr |
| 2022 | 40,24 mill kr | 17,93 mill kr | 15,90 mill kr | 19,25 mill kr | −46,16 mill kr | 65,40 mill kr |
| 2021 | 17,08 mill kr | 5,07 mill kr | 5,16 mill kr | 4,87 mill kr | −62,06 mill kr | 66,92 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 93 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/971278099/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971278099/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971278099",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 41719501,
"operating_profit": 26943397,
"net_profit": 19394638,
"equity": -106675988,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 40466407,
"operating_profit": -25398167,
"net_profit": -33423471,
"equity": -126070626,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971278099" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vestre Ullern Boligsameie per år.
Hvordan har omsetningen til Vestre Ullern Boligsameie utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vestre Ullern Boligsameie i 2025?
Roller og styre10
Styre
7Sist endret 03.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.07.2011Revisor
1Sist endret 09.03.2026Forretningsfører
1Sist endret 11.03.2008API og MCPGET /company/971278099/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971278099/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971278099",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971278099" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Vestre Ullern Boligsameie?
List alle roller i Vestre Ullern Boligsameie: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vestre Ullern Boligsameie?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vestre Ullern Boligsameie | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2026 | Styre ↗ |
| 9.3.2026 | Revisor ↗ |
| 9.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.9.2025 | Styre ↗ |
| 15.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.10.2023 | Styre ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971278099/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971278099/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971278099",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971278099" })Spør AI-assistenten
Når ble Vestre Ullern Boligsameie sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vestre Ullern Boligsameie sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vestre Ullern Boligsameie sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Christian Einan Borck(Styremedlem)−Kenneth Johansson Malmo(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 33,3 % av driftsinntektene — 34,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 64,6 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 46,5 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -1185,6 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 12,09 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,1 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,0 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 33,3 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971278099/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971278099/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971278099",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 41719501, "percentile": 0.9978 },
"operating_margin": { "value": 0.6458, "percentile": 0.9303 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971278099" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vestre Ullern Boligsameie sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vestre Ullern Boligsameie blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Vestre Ullern Boligsameie sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Vestre Ullern Boligsameie
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vestre Ullern Boligsameie?
Det er registrert 47 195 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 9 287 i Oslo.
Er Vestre Ullern Boligsameie et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1977, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 157 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Vestre Ullern Boligsameie bedre enn andre i bransjen?
Vestre Ullern Boligsameie hadde en driftsmargin på 64,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hvilken status har Vestre Ullern Boligsameie i Enhetsregisteret?
Vestre Ullern Boligsameie er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen ESEK?
Vestre Ullern Boligsameie er registrert som Eierseksjonssameie (ESEK).
Hvordan går det økonomisk med Vestre Ullern Boligsameie?
Vestre Ullern Boligsameie hadde i 2025 en omsetning på 41,72 mill kr og et overskudd på 19,39 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Vestre Ullern Boligsameie?
I 2025 hadde Vestre Ullern Boligsameie et driftsresultat på 26,94 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 64,6 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vestre Ullern Boligsameie?
Vestre Ullern Boligsameie er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.