Stavanger Thermobygg AS
- Omsetning
- 1,5 mill
- +74,3 %
- Resultat
- 684 344
- +180,6 %
Om Stavanger Thermobygg AS
Stavanger Thermobygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Egil Torleif Paulsen er daglig leder, og Annelin Boman er styreleder. I 2025 hadde Stavanger Thermobygg AS en omsetning på 1,51 mill kr, en økning på 74 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 684 344 kr. Egenkapitalen var −91 401 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nilenna AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Stavanger, og ett av 1 657 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Å markedsføre og selge byggningsprodukter, samt å stå for oppføring av disse, herunder å delta i andre selskaper av lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/971186054
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971186054" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971186054",
"name": "STAVANGER THERMOBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971186054" })Spør AI-assistenten
Er Stavanger Thermobygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavanger Thermobygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavanger Thermobygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +74,3 % fra 2024 · −17,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,51 mill kr | 685 723 kr | 684 344 kr | 862 233 kr | −91 401 kr | 953 634 kr |
| 2024 | 865 304 kr | 244 103 kr | 243 926 kr | 589 235 kr | −775 745 kr | 1,36 mill kr |
| 2023 | 1,52 mill kr | 259 292 kr | 258 867 kr | 666 325 kr | −1,02 mill kr | 1,69 mill kr |
| 2022 | 101 187 kr | −2,02 mill kr | −2,20 mill kr | 373 169 kr | −1,28 mill kr | 1,65 mill kr |
| 2021 | 1,82 mill kr | 292 842 kr | 65 498 kr | 10,81 mill kr | 920 306 kr | 9,89 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 34 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 84 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 840 000 kr (98 % av balansen)
API og MCPGET /company/971186054/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971186054/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971186054",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1508391,
"operating_profit": 685723,
"net_profit": 684344,
"equity": -91401,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 865304,
"operating_profit": 244103,
"net_profit": 243926,
"equity": -775745,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971186054" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stavanger Thermobygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stavanger Thermobygg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stavanger Thermobygg AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 03.11.1994Styre
1Sist endret 03.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2021API og MCPGET /company/971186054/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971186054/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971186054",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971186054" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavanger Thermobygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Stavanger Thermobygg AS?
List alle roller i Stavanger Thermobygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Nilenna AS100 %
- Egil Torleif Paulsenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nilenna AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/971186054/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971186054/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971186054",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NILENNA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "971186054" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stavanger Thermobygg AS eier Nilenna AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stavanger Thermobygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavanger Thermobygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/971186054/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971186054/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971186054",
"chain": [
{ "org_no": "966231343", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "971186054", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "971186054" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavanger Thermobygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavanger Thermobygg AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Stavanger | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2023 | Styre ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971186054/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971186054/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971186054",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-01", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971186054" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Stavanger Thermobygg AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Stavanger Thermobygg AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavanger Thermobygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -10,6 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,90 | 1,97 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971186054/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971186054/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971186054",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1286,
"revenue": { "value": 1508391, "percentile": 0.3834 },
"operating_margin": { "value": 0.4546, "percentile": 0.9569 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971186054" })Spør AI-assistenten
Er Stavanger Thermobygg AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Hvor solid er Stavanger Thermobygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavanger Thermobygg AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Stavanger
1 000+ til i Stavanger →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stavanger Thermobygg AS
Hvor stor er bransjen Stavanger Thermobygg AS tilhører?
Stavanger Thermobygg AS er ett av 24 selskaper innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Stavanger, og ett av 1 657 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavanger Thermobygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavanger Thermobygg AS ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Hva er statusen til Stavanger Thermobygg AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavanger Thermobygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stavanger Thermobygg AS?
Egil Torleif Paulsen er registrert som daglig leder i Stavanger Thermobygg AS.
Hvem er største aksjonær i Stavanger Thermobygg AS?
Største aksjonær i Stavanger Thermobygg AS er Nilenna AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stavanger Thermobygg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,51 mill kr, opp 74 % fra 2024. Egenkapitalen var −91 401 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Stavanger Thermobygg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stavanger Thermobygg AS en egenkapital på −91 401 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −10,6 %.
Er Stavanger Thermobygg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1995. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.