Skare Sagbruk AS
- Omsetning
- 7,5 mill
- −20,8 %
- Resultat
- −477 997
- −3 210,3 %
- Ansatte
- 6
Om Skare Sagbruk AS
Skare Sagbruk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Reidun Sekse er styrets leder. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Ullensvang, og ett av 1 655 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Produksjon og salg av bygningsartikler, samt hva hermed står i forbindelse, derunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Omsetningsfallet på 21% kombinert med et negativt resultat på -478K kr tegner et krevende bilde for denne lille byggevareaktøren i Ullensvang. Egenkapitalandelen er lav sammenlignet med bransjens snitt, og med kun 2M kr i eiendeler er det begrenset finansielt handlingsrom dersom den negative trenden fortsetter. Majoritetsaksjonær Reidun Sekse kontrollerer 58,3% av selskapet, noe som gjør videre retning og eventuelle tiltak avhengig av enkeltpersonens vilje og kapasitet.
API og MCPGET /company/947851594
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947851594" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947851594",
"name": "SKARE SAGBRUK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "ULLENSVANG", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "947851594" })Spør AI-assistenten
Hva driver Skare Sagbruk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Skare Sagbruk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Skare Sagbruk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20,8 % fra 2024 · −37,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,49 mill kr | −432 553 kr | −477 997 kr | 2,21 mill kr | 655 675 kr | 1,55 mill kr |
| 2024 | 9,45 mill kr | 69 031 kr | 15 368 kr | 3,06 mill kr | 1,13 mill kr | 1,93 mill kr |
| 2023 | 10,67 mill kr | −36 932 kr | −68 530 kr | 2,99 mill kr | 1,12 mill kr | 1,87 mill kr |
| 2022 | 10,22 mill kr | 21 138 kr | −5 275 kr | 3,34 mill kr | 1,19 mill kr | 2,16 mill kr |
| 2021 | 11,93 mill kr | 468 857 kr | 338 478 kr | 3,40 mill kr | 1,19 mill kr | 2,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 78 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/947851594/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947851594/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947851594",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7485812,
"operating_profit": -432553,
"net_profit": -477997,
"equity": 655675,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 9454874, "operating_profit": 69031, "net_profit": 15368, "equity": 1133672, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "947851594" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Skare Sagbruk AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Skare Sagbruk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Skare Sagbruk AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 10.02.2026Revisor
1Sist endret 09.10.2012API og MCPGET /company/947851594/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947851594/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947851594",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "947851594" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Skare Sagbruk AS?
List alle roller i Skare Sagbruk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Skare Sagbruk AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Alf Grønsdalhadde 50 %
- Reidun Sekse25 % → 58,3 %
- Hallstein S Skare25 % → 41,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Reidun Sekse | Person | Ordinære aksjer | 58,3 % | 175 |
| Hallstein S Skare | Person | Ordinære aksjer | 41,7 % | 125 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/947851594/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947851594/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947851594",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "947851594" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Skare Sagbruk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Skare Sagbruk AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Skare Sagbruk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Skare Sagbruk AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Ullensvang | 6 |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2024 | Styre ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/947851594/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947851594/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947851594",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "947851594" })Spør AI-assistenten
Når ble Skare Sagbruk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Skare Sagbruk AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Skare Sagbruk AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 78,0 % av driftsinntektene — 15,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,8 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -6,4 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 29,7 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 2,37 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | -72,9 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,8 % | +3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,25 mill kr | 2,04 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 78,0 % | 62,9 % |
| Lønnskostnad | 19,5 % | 18,8 % |
| Annen driftskostnad | 7,5 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/947851594/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947851594/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947851594",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1284,
"revenue": { "value": 7485812, "percentile": 0.5846 },
"operating_margin": { "value": -0.0578, "percentile": 0.2088 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "947851594" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Skare Sagbruk AS blant de 1284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Skare Sagbruk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Skare Sagbruk AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Investeringer
SKARE SAGBRUK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vikås Utvikling AS | Ullensvang | 33,3 % | 2015 | 2020 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Ullensvang
1 000+ til i Ullensvang →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Skare Sagbruk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Skare Sagbruk AS?
Det er registrert 1 655 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, hvorav 3 i Ullensvang.
Er Skare Sagbruk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1988, som er lenger enn 92 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 16 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Skare Sagbruk AS i Enhetsregisteret?
Skare Sagbruk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Skare Sagbruk AS?
Skare Sagbruk AS driver innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, med NACE-kode 47.520 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Produksjon og salg av bygningsartikler, samt hva hermed står i forbindelse, derunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Skare Sagbruk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Skare Sagbruk AS?
Reidun Sekse er registrert som styreleder i Skare Sagbruk AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Skare Sagbruk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Reidun Sekse største eier i Skare Sagbruk AS med 58,3 % av aksjene. Nest størst er Hallstein S Skare med 41,7 %.
Hvordan går det økonomisk med Skare Sagbruk AS?
I 2025 omsatte Skare Sagbruk AS for 7,49 mill kr, ned 21 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 477 997 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.