Trondhjems Arbeiderforening
Org.nr 971084170
Om Trondhjems Arbeiderforening
Trondhjems Arbeiderforening er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 1850 og har vært i drift i 176 år. Håvard Lauvås er styrets leder. I 2023 hadde Trondhjems Arbeiderforening en omsetning på 2,04 mill kr, en økning på 4 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 246 824 kr. Egenkapitalen var 116 903 kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 192 innen aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner i Trondheim, og ett av 4 535 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet
Arbeidstakerorganisasjon.
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2,04 mill kr | 314 110 kr | 246 824 kr | 5,96 mill kr | 116 903 kr | 5,85 mill kr |
| 2022 | 1,96 mill kr | 123 036 kr | 180 535 kr | 5,94 mill kr | −129 921 kr | 6,07 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 69 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
Roller og styre8
Styre
6Sist endret 04.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 09.11.2019Forretningsfører
1Sist endret 07.11.2019Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Trondhjems Arbeiderforening | BEDR | Aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner | Trondheim | − |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Hilde Wahl(Varamedlem)+Marius Foss(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 69,0 % av driftsinntektene — 33,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 2,0 % | 88,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,71 | 8,50 |
| Gjeldsgrad | 50,02 | 0,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | 211,1 % | 5,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 15,6 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 69,0 % | 36,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
TRONDHJEMS ARBEIDERFORENING eier aksjer i 11 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Melhus Sparebank | Melhus | 0.1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Smn | Trondheim | 0.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Elmera Group ASA | Bergen | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Norsk Hydro ASA | Oslo | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Equinor ASA | Stavanger | 0.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Af Gruppen ASA | Oslo | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Mowi ASA | Bergen | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Lerøy Seafood Group ASA | Bergen | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Dnb Bank ASA | Oslo | 0.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+693 til på samme adresse →Godt å vite om Trondhjems Arbeiderforening
Hvor stor er bransjen Trondhjems Arbeiderforening tilhører?
Trondhjems Arbeiderforening er ett av 192 selskaper innen aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner i Trondheim, og ett av 4 535 på landsbasis.
Hvor lenge har Trondhjems Arbeiderforening eksistert sammenlignet med bransjen?
Trondhjems Arbeiderforening ble etablert i 1850 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Trondhjems Arbeiderforening sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner er en driftsmargin på 2,4 %. Trondhjems Arbeiderforening lå på 15,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Trondhjems Arbeiderforening i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Trondhjems Arbeiderforening i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Trondhjems Arbeiderforening?
Trondhjems Arbeiderforening er registrert i bransjen Aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner (næringskode 94.200). Registrert aktivitet: Arbeidstakerorganisasjon.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
Organisasjonsformen til Trondhjems Arbeiderforening er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hva omsatte Trondhjems Arbeiderforening for i 2023?
Trondhjems Arbeiderforening hadde i 2023 en omsetning på 2,04 mill kr og et overskudd på 246 824 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Trondhjems Arbeiderforening?
Basert på regnskapstallene for 2023 har Trondhjems Arbeiderforening økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.