- Omsetning
- 38,9 mill
- −31,2 %
- Resultat
- −3,0 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 49
- +9 siden mars
Om Rørleggersentralen AS
Rørleggersentralen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sula, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Harald Åkre er daglig leder, og Harald Åkre er styreleder. Selskapet er ett av 9 innen rørleggerarbeid i Sula, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Rørleggervirksomhet og dertil knyttet virksomhet, samt arbeid med dataprogram.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 31% og et underskudd på 3 mill. kr i 2025, beholder Rørleggersentralen sin posisjon blant de 10% største aktørene i bransjen målt både i omsetning og ansatte. Svak driftsmargin i bunnsjiktet og en EK-andel under snittet svekker likevel buffersonen mot videre nedgang, noe som gjør de tre kunngjøringene siste to år verdt å følge nærmere. Heleid av Åkre Invest AS gir konsentrert eierskap tydelig styring, men også sårbarhet dersom morselskapet må prioritere annerledes.
API og MCPGET /company/971048557
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"name": "RØRLEGGERSENTRALEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": 49,
"address": { "municipality": "SULA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rørleggersentralen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rørleggersentralen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rørleggersentralen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −31,2 % fra 2024 · −36,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,91 mill kr | −2,29 mill kr | −2,99 mill kr | 28,32 mill kr | 10,76 mill kr | 17,55 mill kr |
| 2024 | 56,52 mill kr | −75 469 kr | −918 424 kr | 35,53 mill kr | 13,75 mill kr | 21,78 mill kr |
| 2023 | 57,59 mill kr | 327 500 kr | 964 326 kr | 38,50 mill kr | 14,67 mill kr | 23,83 mill kr |
| 2022 | 69,41 mill kr | 2,26 mill kr | 3,56 mill kr | 41,22 mill kr | 13,10 mill kr | 28,12 mill kr |
| 2021 | 61,60 mill kr | −1,14 mill kr | −1,51 mill kr | 36,99 mill kr | 8,76 mill kr | 28,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,1 mill kr (11 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,1 mill kr (8 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 24 000 kr
API og MCPGET /company/971048557/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 38907372,
"operating_profit": -2288687,
"net_profit": -2988361,
"equity": 10764106,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 56522653,
"operating_profit": -75469,
"net_profit": -918424,
"equity": 13752467,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rørleggersentralen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rørleggersentralen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rørleggersentralen AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 22.02.2025Styre
2Sist endret 15.08.2009Regnskapsfører
2Sist endret 03.06.2025Revisor
1Sist endret 04.11.2020API og MCPGET /company/971048557/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Rørleggersentralen AS?
List alle roller i Rørleggersentralen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rørleggersentralen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Åkre Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 550 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/971048557/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ÅKRE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rørleggersentralen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rørleggersentralen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rørleggersentralen AS eier Åkre Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Åkre Invest AS
6 selskaperDatterselskaper av Rørleggersentralen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/971048557/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"chain": [
{ "org_no": "984515324", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "971048557", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Rørleggersentralen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rørleggersentralen AS?
Hvem eier Rørleggersentralen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørleggersentralen AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Sula | 49 |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.10.2023 | Daglig leder ↗ |
| 31.8.2023 | Daglig leder ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971048557/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rørleggersentralen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rørleggersentralen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rørleggersentralen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:48→49
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:43→48
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→43
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 57,8 % av driftsinntektene — 22,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,9 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | -7,7 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 38,0 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,26 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,63 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | -27,8 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -31,2 % | +1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 794 028 kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,6 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 57,8 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 20,6 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971048557/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 38907372, "percentile": 0.9427 },
"operating_margin": { "value": -0.0588, "percentile": 0.1693 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Er Rørleggersentralen AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Hvor solid er Rørleggersentralen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rørleggersentralen AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Rørleggersentralen AS er registrert med 6 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 1.9.2023 | Foringsautomat i PE | 2023–2023 | Behandles |
| 1.9.2023 | Flytebrygge i PE | 2023–2025 | Godkjent |
| 27.8.2019 | Pumpestasjon i PEH | 2019–2020 | Godkjent |
| 17.10.2017 | Sjøkollektor PEH | 2018–2018 | Avslått |
| 21.12.2016 | Sjøkollektor PEH | 2016–2017 | Behandles |
| 30.8.2016 | Termisk avlusning | 2016–2016 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/971048557/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971048557",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Foringsautomat i PE", "godkjent": null, "innsendt_dato": "2023-09-01", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Rørleggersentralen AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Rørleggersentralen AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Rørleggersentralen AS fått?
Godkjenninger og registre
Rørleggersentralen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Rørleggersentralen AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.7.2026 | Rådgiver | Rørleggertjenester | Møre og Romsdal | 31.7.2028 | 2,50 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/971048557/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971048557/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-112423",
"heading": "Rørleggertjenester",
"publication_date": "2026-07-23",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "971048557" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Rørleggertjenester» ut på?
Immaterielle rettigheter
Rørleggersentralen AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| RørleggerSentralen AS ↗ | 201404549 | − | Henlagt | − |
| Rørlegger Sentralen AS ↗ | 201403076 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
RØRLEGGERSENTRALEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Valle Rør AS | Ålesund | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rørleggersentralen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørleggersentralen AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 9 i Sula.
Er Rørleggersentralen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1994, som er lenger enn 94 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 17 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rørleggersentralen AS bedre enn andre i bransjen?
Rørleggersentralen AS hadde en driftsmargin på −5,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.
Er Rørleggersentralen AS et aktivt selskap?
Rørleggersentralen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rørleggersentralen AS?
Daglig leder i Rørleggersentralen AS er Harald Åkre, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Rørleggersentralen AS?
Rørleggersentralen AS eies i hovedsak av Åkre Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Rørleggersentralen AS?
Rørleggersentralen AS har 1 registrert datterselskap: Valle Rør AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Rørleggersentralen AS?
Rørleggersentralen AS hadde i 2025 en omsetning på 38,91 mill kr og et underskudd på 2,99 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Rørleggersentralen AS?
Rørleggersentralen AS har en registrert aksjekapital på 3,52 mill kr, fordelt på 550 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.