- Omsetning
- 9,5 mill
- +13,6 %
- Resultat
- 1,8 mill
- −14,4 %
- Ansatte
- 14
- +4 siden mars
Om Groruddalen Golfklubb
Groruddalen Golfklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Gitte Enerly Selstad er daglig leder, og Tore Jarl Bråteng er styreleder. I 2024 hadde Groruddalen Golfklubb en omsetning på 9,51 mill kr, en økning på 14 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 1,79 mill kr. Egenkapitalen var 10,34 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 1 334 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 047 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Sport og idrett ellers
API og MCPGET /company/970972579
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970972579" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970972579",
"name": "GRORUDDALEN GOLFKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 14,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970972579" })Spør AI-assistenten
Når ble Groruddalen Golfklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Groruddalen Golfklubb til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Groruddalen Golfklubb registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +13,6 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,51 mill kr | 1,97 mill kr | 1,79 mill kr | 16,96 mill kr | 10,34 mill kr | 6,61 mill kr |
| 2023 | 8,37 mill kr | 2,31 mill kr | 2,10 mill kr | 15,96 mill kr | 8,55 mill kr | 7,41 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/970972579/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970972579/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970972579",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 9514723,
"operating_profit": 1969688,
"net_profit": 1794167,
"equity": 10343480,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 8372852,
"operating_profit": 2305674,
"net_profit": 2096501,
"equity": 8549313,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970972579" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Groruddalen Golfklubb per år.
Hvordan har omsetningen til Groruddalen Golfklubb utviklet seg fra 2023 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Groruddalen Golfklubb i 2024?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 26.04.2023Styre
5Sist endret 25.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 31.07.2024Revisor
1Sist endret 15.10.2024API og MCPGET /company/970972579/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970972579/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970972579",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970972579" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Groruddalen Golfklubb?
Hvem er daglig leder og styreleder i Groruddalen Golfklubb?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Groruddalen Golfklubb?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Groruddalen Golfklubb | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Oslo | 14 |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2013 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2011 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2010 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2008 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2007 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2006 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2005 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2004 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970972579/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970972579/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970972579",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-05-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-03-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970972579" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Groruddalen Golfklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Groruddalen Golfklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Groruddalen Golfklubb sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→12
- Endring i roller og styre+Kjetil Riise(Styremedlem)−Pål Hagstrøm(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→8
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 13,5 % av driftsinntektene — 21,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,7 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 18,9 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 61,0 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 13,23 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,3 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,6 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 679 623,071 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,3 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 13,5 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 44,3 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 4,2 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970972579/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970972579/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970972579",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 9514723, "percentile": 0.7679 },
"operating_margin": { "value": 0.207, "percentile": 0.8078 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970972579" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Groruddalen Golfklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Groruddalen Golfklubb på i bransjen?
Hvor ligger Groruddalen Golfklubb blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Groruddalen Golfklubb
Hvor stor er bransjen Groruddalen Golfklubb tilhører?
Groruddalen Golfklubb er ett av 1 334 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 047 på landsbasis.
Hvor lenge har Groruddalen Golfklubb eksistert sammenlignet med bransjen?
Groruddalen Golfklubb ble etablert i 1988 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Er Groruddalen Golfklubb et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Groruddalen Golfklubb i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Groruddalen Golfklubb?
Groruddalen Golfklubb er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Sport og idrett ellers.
Hvem leder Groruddalen Golfklubb?
Gitte Enerly Selstad er registrert som daglig leder i Groruddalen Golfklubb.
Hvem er styreleder i Groruddalen Golfklubb?
Styrets leder i Groruddalen Golfklubb er Tore Jarl Bråteng. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Går Groruddalen Golfklubb med overskudd?
I 2024 omsatte Groruddalen Golfklubb for 9,51 mill kr, opp 14 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 1,79 mill kr.
Hvor mange jobber i Groruddalen Golfklubb?
Det er registrert 14 ansatte i Groruddalen Golfklubb, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvor holder Groruddalen Golfklubb til?
Groruddalen Golfklubb holder til i Karen Platous vei 33, 0988, OSLO, i Oslo kommune.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Groruddalen Golfklubb?
I Enhetsregisteret er Groruddalen Golfklubb registrert med regnskapsfører Backoffice4u AS og revisor Stiansen & Co AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.