- Omsetning
- 13,4 mill
- −4,5 %
- Resultat
- −1,4 mill
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 12
- +1 siden mars
Om Sportsklubben Trygg Lade
Sportsklubben Trygg Lade er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1910 og har vært i drift i 116 år. Marianne Zahl Larsen er styrets leder. Selskapet er ett av 517 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Trondheim, og ett av 14 058 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag.
AI-sammendrag
Konsentrert egenkapitalunderskudd (-2M kr mot 55M kr gjeld) peker mot at klubben driver på lånefinansiert anleggsmasse snarere enn løpende drift, noe som er typisk for idrettslag med store fasiliteter, men som gir lav finansiell buffer. Med kun 12 ansatte og 8 styremedlemmer er organisasjonen tydelig dugnads- og frivillighetsdrevet, mens topp 25%-plassering på omsetning i bransjen viser at Trygg Lade er en av de større aktørene i sitt segment i Trondheim til tross for fallende inntekter og negativt resultat i 2025.
API og MCPGET /company/980113825
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980113825" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980113825",
"name": "SPORTSKLUBBEN TRYGG LADE",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "980113825" })Spør AI-assistenten
Når ble Sportsklubben Trygg Lade stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Sportsklubben Trygg Lade til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sportsklubben Trygg Lade registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2014–2025 · −4,5 % fra 2024 · +268,6 % over 11 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,43 mill kr | 1,59 mill kr | −1,44 mill kr | 52,69 mill kr | −2,09 mill kr | 54,79 mill kr |
| 2024 | 14,06 mill kr | 3,82 mill kr | −315 998 kr | 62,87 mill kr | −657 434 kr | 63,52 mill kr |
| 2016 | 4,18 mill kr | 668 001 kr | 693 885 kr | 4,97 mill kr | 4,75 mill kr | 211 857 kr |
| 2015 | 3,22 mill kr | −24 077 kr | 32 722 kr | 4,29 mill kr | 4,06 mill kr | 225 061 kr |
| 2014 | 3,64 mill kr | 796 028 kr | 854 216 kr | 4,15 mill kr | 4,03 mill kr | 122 775 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/980113825/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980113825/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980113825",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13433060,
"operating_profit": 1588407,
"net_profit": -1435943,
"equity": -2093377,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14059267,
"operating_profit": 3815105,
"net_profit": -315998,
"equity": -657434,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "980113825" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sportsklubben Trygg Lade de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sportsklubben Trygg Lade per år.
Hvordan har omsetningen til Sportsklubben Trygg Lade utviklet seg fra 2014 til 2025?
Roller og styre10
Styre
8Sist endret 22.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 23.05.2024Revisor
1Sist endret 10.10.2022API og MCPGET /company/980113825/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980113825/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980113825",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "980113825" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sportsklubben Trygg Lade: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sportsklubben Trygg Lade?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sportsklubben Trygg Lade?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sportsklubben Trygg Lade | AAFY | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Trondheim | 12 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2016 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2015 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2015 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2014 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2013 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2004 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/980113825/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980113825/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980113825",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2017-07-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "980113825" })Spør AI-assistenten
Når ble Sportsklubben Trygg Lade sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sportsklubben Trygg Lade sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sportsklubben Trygg Lade i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Endring i roller og styre+Anders Eirik Kristiansen(Styremedlem)+Camilla Svendsen Krüger(Styremedlem)+Jan Frode Saasen(Styremedlem)−Eivind Askeland(Styremedlem)−Irene Minnie Hegge(Styremedlem)−Jan Frode Saasen(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 9,6 % av driftsinntektene — 25,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -10,7 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | -4,0 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,41 | 3,00 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,5 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,12 mill kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,6 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 9,6 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 55,0 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 18,9 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/980113825/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/980113825/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "980113825",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 13433060, "percentile": 0.8333 },
"operating_margin": { "value": 0.1182, "percentile": 0.7059 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "980113825" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sportsklubben Trygg Lade sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sportsklubben Trygg Lade blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Sportsklubben Trygg Lade sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sportsklubben Trygg Lade
Hvor stor er bransjen Sportsklubben Trygg Lade tilhører?
Sportsklubben Trygg Lade er ett av 517 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Trondheim, og ett av 14 058 på landsbasis.
Hvor lenge har Sportsklubben Trygg Lade eksistert sammenlignet med bransjen?
Sportsklubben Trygg Lade ble etablert i 1910 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Sportsklubben Trygg Lade sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Sportsklubben Trygg Lade lå på 11,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Sportsklubben Trygg Lade et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sportsklubben Trygg Lade i Brønnøysundregistrene.
Hva omsatte Sportsklubben Trygg Lade for i 2025?
I 2025 omsatte Sportsklubben Trygg Lade for 13,43 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,44 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Sportsklubben Trygg Lade?
Ved utgangen av 2025 hadde Sportsklubben Trygg Lade en egenkapital på −2,09 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −4 %.
Hva er nettsiden til Sportsklubben Trygg Lade?
Registrert nettside for Sportsklubben Trygg Lade er www.trygglade.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvilket org.nr har Sportsklubben Trygg Lade?
Organisasjonsnummeret til Sportsklubben Trygg Lade er 980 113 825. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 29.10.1998.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.