Kroksjøen Vannverk SA
- Omsetning
- 8,6 mill
- +6,7 %
- Resultat
- 408 640
- −19,1 %
- Ansatte
- 6
- −1 siden mars
Om Kroksjøen Vannverk SA
Kroksjøen Vannverk SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Eidskog, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1962 og har vært i drift i 64 år. Mattias Stangnes Kristiansson er daglig leder, og Tor Arne Ingelsrud er styreleder. I 2025 hadde Kroksjøen Vannverk SA en omsetning på 8,59 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 408 640 kr. Egenkapitalen var 13,34 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Eidskog, og ett av 1 890 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Oppsamling, rensing og distribusjon av vann
Formål
Produksjon av vann og har som formål å forsyne tilsluttede andelshavere med vann til husholdningsbruk og annet å langt det er forsvarlig. Virksomheten skal drives etter selvkostprinsippet.
API og MCPGET /company/970032096
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970032096" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970032096",
"name": "KROKSJØEN VANNVERK SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "EIDSKOG", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970032096" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Kroksjøen Vannverk SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Kroksjøen Vannverk SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Eidskog holder Kroksjøen Vannverk SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,7 % fra 2024 · +30,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,59 mill kr | 665 643 kr | 408 640 kr | 20,74 mill kr | 13,34 mill kr | 7,40 mill kr |
| 2024 | 8,04 mill kr | 772 432 kr | 504 933 kr | 20,28 mill kr | 12,93 mill kr | 7,35 mill kr |
| 2023 | 8,12 mill kr | 546 199 kr | 572 753 kr | 27,17 mill kr | 12,42 mill kr | 14,75 mill kr |
| 2022 | 7,29 mill kr | 226 994 kr | 280 909 kr | 12,55 mill kr | 11,85 mill kr | 12,55 mill kr |
| 2021 | 6,57 mill kr | −852 437 kr | −835 044 kr | 12,03 mill kr | 11,55 mill kr | 12,03 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/970032096/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970032096/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970032096",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8586146,
"operating_profit": 665643,
"net_profit": 408640,
"equity": 13340285,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8043784,
"operating_profit": 772432,
"net_profit": 504933,
"equity": 12929445,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970032096" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kroksjøen Vannverk SA per år.
Hvordan har omsetningen til Kroksjøen Vannverk SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Kroksjøen Vannverk SA i 2025?
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 18.10.2018Styre
8Sist endret 24.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 28.12.2023Revisor
1Sist endret 29.10.2021API og MCPGET /company/970032096/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970032096/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970032096",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970032096" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Kroksjøen Vannverk SA?
List alle roller i Kroksjøen Vannverk SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Kroksjøen Vannverk SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kroksjøen Vannverk SA | BEDR | Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann | Eidskog | 6 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.10.2026 | Styre ↗ |
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2025 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Styre ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2022 | Styre ↗ |
| 29.10.2021 | Revisor ↗ |
| 20.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970032096/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970032096/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970032096",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-24", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970032096" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Kroksjøen Vannverk SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Kroksjøen Vannverk SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Kroksjøen Vannverk SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Guttorm Kristiansen(Varamedlem)+Kai Petter Langbrumoen Rinden(Styremedlem)−Kai Petter Langbrumoen Rinden(Varamedlem)−Tor Odd Nilsson(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 49,2 % av driftsinntektene — 13,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 64,3 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,21 | 3,91 |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,1 % | 0,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,7 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,43 mill kr | 1,56 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 32,2 % | 19,8 % |
| Annen driftskostnad | 49,2 % | 35,7 % |
| Avskrivninger | 10,8 % | 12,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970032096/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970032096/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970032096",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 8586146, "percentile": 0.9577 },
"operating_margin": { "value": 0.0775, "percentile": 0.5051 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970032096" })Spør AI-assistenten
Er Kroksjøen Vannverk SA blant de største selskapene innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann?
Hvor solid er Kroksjøen Vannverk SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Kroksjøen Vannverk SA på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Eidskog
1 000+ til i Eidskog →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Kroksjøen Vannverk SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kroksjøen Vannverk SA?
Det er registrert 1 890 selskaper i Norge innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann, hvorav 2 i Eidskog.
Er Kroksjøen Vannverk SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1962, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 16 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Kroksjøen Vannverk SA bedre enn andre i bransjen?
Kroksjøen Vannverk SA hadde en driftsmargin på 7,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 7,5 % for uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann.
Hva er statusen til Kroksjøen Vannverk SA?
Kroksjøen Vannverk SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Kroksjøen Vannverk SA?
Kroksjøen Vannverk SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem er daglig leder i Kroksjøen Vannverk SA?
Daglig leder i Kroksjøen Vannverk SA er Mattias Stangnes Kristiansson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Kroksjøen Vannverk SA?
Kroksjøen Vannverk SA hadde i 2025 en omsetning på 8,59 mill kr og et overskudd på 408 640 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Kroksjøen Vannverk SA?
Egenkapitalen i Kroksjøen Vannverk SA var 13,34 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 64,3 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Kroksjøen Vannverk SA?
Kroksjøen Vannverk SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Kroksjøen Vannverk SA?
Kroksjøen Vannverk SA bruker Sparebank 1 Forretningspartner Østlandet AS som regnskapsfører og Sør-Hedmark Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.